שתף קטע נבחר

ההבהרה של CNN: טעינו בדיווח מהפיגוע, רק על המסך

לשכת העיתונות הממשלתית התלוננה בחריפות על הדיווח שכלל את המחבלים בין הרוגי הפיגוע, וברשת החדשות פרסמו הבהרה: הכתב הבחין בקולו בין קורבנות לתוקפים, מצטערים על הטעות בכיתוב

 

ההבהרה של CNN: רשת החדשות הבינלאומית פרסמה הערב (יום ה') הודעת הבהרה בעקבות הדיווח אמש, שבו נמנו המחבלים בין הרוגי הפיגוע בירושלים. הדיווח עורר סערה ואף מכתב תלונה חריף מלשכת העיתונות הממשלתית.

 

"בעוד הדיווח שלנו כלל הבחנה ברורה בין התוקפים לבין הקורבנות, בכיתוב על המסך התמונה הייתה שונה. אנו מביעים צער על הטעות ועל כל פגיעה כתוצאה ממנה", נמסר מ-CNN. הכתב שקולו נשמע בשידור אכן ציין כי "אחד הקורבנות מת מפצעי הדקירה, והאחר כנראה מירי כאשר אנשי ביטחון הגיבו. שני התוקפים נהרגו אף הם".

מוקדם יותר היום שלח מנהל לשכת העיתונות הממשלתית ניצן חן מכתב זועם לרשת החדשות, ובו טען כי "מכיוון שזו לא הפעם הראשונה ולא השנייה שקורה דבר כזה,

 אין לי ברירה אלא לפנות אליכם בנוגע לדוגמה האחרונה הזו. אני שואל אתכם: איך אפשר להסביר את ההבדל בין דיווח החדשות הראשוני של כתב CNN בירושלים, אורן ליברמן, לבין הכותרת על המסך זמן קצר לאחר מכן? מיותר לציין שאנחנו מאמינים ששילוב שני הרוצחים יחד עם שני הקורבנות לכדי 'ארבעה הרוגים' – זו לא רק עיתונאות שקרית ולא אתית, אלא גם גובלת בהסתה שכן הצופה יכול בקלות לפרש זאת לא נכון".

 

חן אף כתב כי ההתנהלות של הרשת "מביאה אותנו למסקנה שלאדם שכתב את הכותרת הייתה אג'נדה פוליטית ברורה. אנחנו מגנים בחריפות עיתונות כזאת". ב-CNN צפויים להגיב למכתבו של חן בהבהרה דומה והבעת צער על הטעות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים