שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בריטניה: המתנה שקיבלו זוג אחים שנולדו בלי כפות רגליים

  שני אחים בני 11 ו-7 שנולדו ללא אצבעות כפות רגליים בשל תסמונת נדירה שסובלים ממנה 125 איש בעולם, קיבלו מתנה מיוחדת לחג המולד: פרוטזות כפות רגליים שנראות ממש כמו רגליים אמיתיות, ומאפשרות להם ללכת ואפילו לבעוט בכדור ללא כאבים

  הם אוהבים כדורגל אבל עד עכשיו לא יכלו לבעוט: זוג אחים שנולדו ללא אצבעות כפות רגליים בשל תסמונת נדירה, קיבלו מתנה מיוחדת לחג המולד: תותבות כפות רגליים שיאפשרו להם ללכת, לעמוד וגם לבעוט בכדור ללא כאבים.

   

  סוף סוך הצליחו לשחק כדורגל. האחים קיאן וקאלום ( ) ( )
  סוף סוך הצליחו לשחק כדורגל. האחים קיאן וקאלום

   

  ירשו את התסמונת מאביהם

  קיאם גראם בן ה-11 ואחיו קאלום בן השבע, מלייססטרשייר, ירשו את תסמונת אדמס אוליבר מאביהם. מצב זה פוגע ב-125 איש בלבד ברחבי העולם וגורם לפגם בהיווצרות כפות הידיים והרגליים.

   

  התוצאה מותירה אותם ללא אצבעות בכפות הידיים והרגליים. אחותם בת התשע קלואי, לא נולדה עם המום, שכן התסמונת עוברת רק בין זכרים.

   

  יחד עם אביהם ג'ון בן ה-35, הם בין הבודדים באנגליה שסובלים מהתסמונת שמותירה אותם לא רק עם פגם אסתטי ניכר לעין, אלא עם כאבים עזים בשל חלוקת משקל לא שווה על כפות הרגליים, ולחץ על הגדמים הקטנים עמם נולדו, במקום אצבעות כפות רגליים.

   

  המתנה המושלמת. כפות רגליים ( )
  המתנה המושלמת. כפות רגליים

   

  האב החליט לרכוש עבורם כפות רגליים תותבות יחודיות, הנראות ככפות רגליים אמיתיות. הוא גייס 8,000 פאונדים ורכש עבורם את הפרוטזות שהותאמו למידותיהם במיוחד. בחודש אוקטובר האחרון לקח האב את הילדים למדידות של כפות רגליהם החדשות. הגבסים נשלחו ללונדון שם הושלמה המלאכה תוך מספר ימים.

   

  "בפעם הראשונה שסיפרתי להם על המתנה הם אמרו שהם רוצים סוף סוף לנעול כפכפי אצבע", סיפר האב, "עכשיו הם גם יוכלו לרוץ ולשחק כדורגל".

   

  נראות כמו כפות רגליים אמיתיות ( ) ( )
  נראות כמו כפות רגליים אמיתיות

   

  "זו מתנת חג המולד הכי טובה שהילדים שלי יכולים היו לבקש", סיפר ג'רם, "אנשים היו מתלחששים ולועגים להם כשהיינו הולכים לבריכה. הכל יהיה קל יותר בשבילם מעתה, ואנשים לא יציקו להם יותר בשל המום. התותבות נראות כל כך אמיתיות, שאנשים יתקשו להבחין שאלה אינן כפות הרגליים.
   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מתנת הכריסמס של האחים: כפות רגליים
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים