שתף קטע נבחר

ירידה לצורך עלייה: הורוסקופ שנתי לשנת 2016

שנת 2015 הסתיימה עם כותרות שהוציאו לאור הטרדות, שחיתויות, בעיות וסקנדלים - שנת 2016 מסתמנת כממשיכה את הלך הרוח אך עם תוצאות שמשפיעות בצורה חיובית על העולם ועלינו. הורוסקופ לשנה האזרחית החדשה

שנת 2016 מתחילה בירידה לצורך עלייה. האופטימיות הכללית נפגמת נוכח אגרסיביות שבתאית, כמו אב קשוח שמנסה לחנך את בניו בכל מחיר והילדים, איך לומר זאת, לא מפסיקים להתפרע.

 

 

המחשבות יותר קיומיות, הפרנסה והכסף מתכווצים והמגמה הכללית היא צמצום והבנה שאי אפשר לתעל את כל האנרגיה שלנו למשאבים ולנכסים ולהזניח את ההתפתחות האישית.

 

בדומה ל-2015, שהתאפיינה במספר תאריכים קריטיים וקו פרשת מים אחד, שנת 2016 סובלת מאותם התסמינים. סוף קיץ 2016 הוא הנקודה בה הסכין נופלת על העוגה. אזור טעון אחר הוא המעבר מחורף לאביב. התקופה הטובה יותר תתחיל אחרי הקיץ, בתקופת הסתיו, עם כניסתו של יופיטר למזל מאזניים.

 

הכוכבים מסתדרים מחדש ל-2016 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
הכוכבים מסתדרים מחדש ל-2016(צילום: shutterstock)

השחקנים המרכזיים בשנה האסטרולוגית הקרובה

מארס יכנס למזל עקרב עם תחילת השנה, לשהות ארוכה במיוחד עד חודש אוגוסט. הסיבה לכך היא נסיגת מארס במזל עקרב שתתחיל ב-17.4 ותמשיך אל תוך טריטוריית הקשת עד לרבעון השלישי של 2016 עד ה-29.6.

 

האנרגיות המשולבות של העקרב והקשת הם שילוב דליק שיכול להיות אחראי על חשיפת סקנדלים, המשך אלימות, פקיעת סבלנות לאומית ולא מעט שינויי כיוון ברמה האישית. בעולם מודרני המקדש את האינדיבידואליות, יותר מטעות אחת נעשתה על מזבח החיפוש העצמי, כשהמטרה היא סיפורי הצלחה והתפתחות נכונה

.

המזלות שמושפעים בעיקר מכוכב מרס: טלה ועקרב

 

יופיטר מבלה שלושה רבעים מהשנה במזל בתולה, בו הכוכב נחשב לחלש, אך הוא חש הקלה בתחילת ספטמבר עם כניסתו למזל מאזניים. למעשה, מחכים לנו תשעה חודשים של מאבק עממי ברמה חברתית ופוליטית והתמודדות עם נושאים של בריאות.

 

הבתולה מסמלת, בין השאר, את עקרון אי השוויון ויופיטר, בתור "רוטשילד של גלגל המזלות", מתקשה להפגין את נדיבותו ממיקום זה. קחו את שילוב האנרגיות וקבלו את האקלים החברתי שלנו בו כל אדם אחראי לגורלו שלו בלבד.

 

כניסת יופיטר למאזניים, לקראת סוף השנה, משנה את תמונת המצב האסטרולוגית לטובה. מאזניים, המסמל את מעמד הביניים, כמו גם אנשי עסקים ומשפטנים, הוא קרן אור באקלים האסטרולוגי הקודר של ימינו. המחאה החברתית לא תצליח להשפיע עד שיחול שינוי פנימי בגוף החברה שאנו חיים בה, וכניסת יופיטר למאזניים מוסיפה רגל מוסדית לשולחן המחאה החברתית בעל שלוש הרגליים.

 

המזלות שמושפעים בעיקר מכוכב יופיטר: קשת ודגים

 

שבתאי נמצא במנטליות של "תחילת מסלול" במזל קשת בו הוא יבלה גם את 2017. מיקומו במזל משתנה והיבטים שהוא יוצר עם יופיטר ונפטון מציבים רבים מאתנו במיקום רגיש.

 

ברמה הקריירה, תקוות וחלומות שאינם מגובי מציאות יתנפצו על חופי העולם המציאותי - קשת הוא מלך האופטימיות והחזון, בעוד ששבתאי, תפקידו להגביל, לבחון ולהתעקש, ומיקומו במזל החופש האישי והאמונה, מערים קשיים על התוכניות שלנו, ואלו הופכים אותנו לעתים לפסימיים.

 

זה לא אומר שצריך להרים ידיים אלא לעבוד קשה כפליים ולדעת להתחבר לתהליכים ארוכי טווח כדי להשיג את מבוקשנו. יש לכם עד הסתיו להכין את הקרקע והזורעים בדמעה ברינה תקצרו אותם.

 

המזלות שמושפעים מכוכב שבתאי: גדי ודלי

 

מרקורי מבצע את הנסיגות שלו במזלות האדמה השנה (שור, בתולה, גדי) שזה חדשות טובות עבור מזלות האוויר (תאומים, מאזניים, דלי) והאש (טלה, אריה, קשת) וחדשות פחות טובות עבור מזלות האדמה והמים (סרטן, עקרב, דגים).

 

 • 5 לינואר 2016 במזל דלי וגדי עד ה- 25 לינואר 2016
 • 28 באפריל 2016 במזל שור עד ה-22 למאי 2016
 • 28 לאוגוסט במזל בתולה עד ה-22 לספטמבר 2016

 

ישנן פחות הפרעות ובלת"מים בחייהם של מזלות האוויר והאש השנה, כתוצאה מהנסיגות. לעומת זאת, מזלות האדמה והמים נאלצים להתמודד עם מגמת השינוי של העידן החדש לכיוון האש והאוויר. שינויים שמלמדים אותם להיות יותר ספונטניים, לשדרג את מכשירי חשמל ואלקטרוניקה הישנים שמסרבים לשתף פעולה.

 

מבחינת תזמון מרקורי נסוג בגדי במרבית חודש ינואר, בשור במרבית חודש מאי, ובבתולה במרבית ספטמבר. לגבי המזלות ההפוכים סרטנים, עקרבים, ודגים מושפעים מהנסיגות בחודשים אלו בהתאמה.

 

המזלות שמושפעים מכוכב מרקורי: תאומים ובתולה

 

ונוס עם חדשות טובות למזלות מאזניים ושור, ולאנשים העוסקים במקצועות הבידור, האמנות והיופי. אין בכוונותיה של ונוס לצאת לנסיגה השנה, ולכן נחסכים מכם התלבטויות קיומיות ומפחי נפש.

 

אולי תרצו גם לדעת שוונוס מתפקדת בתור כוכב בוקר המקושר למאזניים (עולה לפני החמה) עד ליוני 2016. בתור כוכב בוקר, ונוס נחשבת לאלת מלחמה, ז"א בעלת רצון משלה ואג'נדה.

 

ביולי עד דצמבר ונוס חוזרת לתפקד בתור כוכב ערב המקושר לשור (שוקעת לאחר החמה) ומכאן תפקידיה המסורתיים בתור אם מסורה ורעייה אוהבת. מה הן ההשלכות? ובכן, ונוס מתקשרת לאהבה וכספים - שני תחומים בהם קל יהיה לקדם עניינים, לדחוף, ולקחת יוזמה במחצית הראשונה של השנה. במחצית השנייה מומלצת גישה שמרנית שתוכל להגן על המזומנים שלכם ועל הזוגיות ניתן לאמץ את האמרה "טובה ציפור ביד משתיים על העץ".

 

המזלות שמקושרים לכוכב ונוס: שור ומאזניים

 

דרקוני הירח או נקודות הליקויים בשמיים עוברות השנה בציר בתולה-דגים, דבר ששם דגש על עבודה מדוקדקת מגוּבַּה בחזון יצירתי. פרשנות מסורתית של מיקומים אלו דוחקת בנו להפחית בהרגלים בזבזניים, מזון קלורי ומסיבות מבוקר ועד ערב ולאמץ גישה פשוטה, ביקורתית ומחוברת לקרקע.

 

 • 9.3 ליקוי חמה מלא ב-18 מעלות דגים - לא נראה מישראל
 • 23.3 ליקוי לבנה חלקי ב-3 מעלות מאזניים - לא נראה מישראל
 • 1.9 ליקוי חמה מסוג ANNULAR (כזה שרואים את ההילה של הליקוי) ב-9 מעלות בתולה - לא נראה מישראל
 • 16.9 ליקוי לבנה חלקי -24 מעלות דגים - נראה מישראל

 

המזל שמקושר לירח: מזל סרטן

 

השמש היא הכוכב האמיתי היחיד במערכת השמש וכמו כל שנה היא תעבור בקצב קבוע של בערך שלושים יום למזל.

 

המזל שמקושר לשמש: מזל אריה

 

 

מזל טלה

הכוכב האישי מרס מבלה בחלקים הגבוהים של המפה שלכם, כשבמחצית הראשונה של 2016 הוא נמצא בחלק המפרך של העלייה - זכרו שזו עבורכם נסיקה.

 

מימוש עצמי: כוכב מרס נסוג במזלות עקרב וקשת בחודשי האביב, מזלות שנופלים על בתי שינויים ולימודים במפות האישיות - בתי הכנות וניסיון מעשי. מה קורה בפועל? אתם שומעים הרבה הבטחות אבל מעט מזה מתממש (או לאט מידי), אתם מתכוננים לתפקיד אבל בסוף מישהו אחר מקבל אותו.

 

מוטב לא לקחת ללב, אבל כן לקחת קרדיט איפה שמגיע לכם. אזור סוף הקיץ הדברים מתחילים להסתדר אבל עד אז מוטב להטות עור של פיל – כוונו עצמכם לירח גם אם תחטיאו תנחתו בין כוכבים.

 

מעבר אחר הקשור לאותם אנרגיות, הוא מעבר יופיטר במזלות בתולה ומאזניים. יופיטר יכנס למזל היורד שלכם במאזניים בתחילת ספטמבר, עד אז הכי טוב לשמור על פרופיל נמוך.

 

יופיטר במזל היורד מוציא אתכם מתרדמת ואל תוך העולם הרחב, חייכם האישיים אמורים להיות מוסדרים עד לזמן זה (פחות או יותר), מה שיאפשר לכם להתרכז בהשגת מטרות והגשמה עצמית. באמת שאתם לא זקוקים להרבה, טלאים - אותנטיות, מעט איזון, כמה חברים כדי לשמור על השפיות ומטרות ברורות להמשך הדרך.

 

זוגיות ומערכות יחסים: למעבר של יופיטר יש השלכות על זוגיות ומאוד סביר שתרצו לעשות דברים גדול יותר החל מספטמבר, מבלי להתפשר ועם הרבה יותר ביטחון עצמי (מקרה הכי גרוע, זייפו את זה עד שתחיו את זה).

 

ליקויי המאורות נופלים השנה במזלות בתולה ודגים, המתקשרים לציר הבריאות-רוחניות במפות שלכם. החודשים מרץ וספטמבר חיוניים פה בתהליך ויש לכם חצי שנה ביניהם כדי לשקוד על שיפור עצמי. למרות שבעיות בריאות לא ייעלמו באורח פתאומי, הקו המנחה אמור להיות סיפוק רוחני ותחושה כללית טובה, כשתגיעו לשם הקשרים שבגוף ישתחררו מעצמם.

 

קריירה ומעמד: שבתאי במזל קשת ובבית הלימודים הגבוהים, הטיולים והחוויות במפות שלכם כרגע. יותר מזה, יש לו יתרה של שנתיים לסיום המעבר. כל זה מעניין משום שניתן למפות הצלחה עתידים בחייכם לעוד שנתיים מהיום (סיום המעבר) ועד אז חשוב לקחת בחשבון ולטוב ולרע לצבור ניסיון.

 

 • לעמוד ביעדים: חודש ינואר וסוף דצמבר
 • אתם במרכז: סוף מרץ וחודש אפריל
 • תחת קורות ביתכם: סוף יוני וחודש יולי
 • אהבה באוויר: סוף ספטמבר וחודש אוקטובר

 

מזל שור

היציבות הכלכלית חשובה לכם יותר מאשר בשנים קודמות, בנוסף אתם מוצאים את עצמכם חושבים יותר ויותר על העתיד. איך תשחקו את הקלפים נכון כדי להישאר במשחק?

 

זוגיות ומערכות יחסים: לפני הכל, כמה מילים על הפלנטה האישית ונוס, ששומרת על מהירות תנועה ומסרבת לצאת לנסיגה השנה. הזמן עובר מהר עבורכם ב-2016, שזה סימן טוב, והעיכובים היחידים הם בחודשים יוני-יולי בהם ונוס מתמקמת קרוב מדי לשמש - בפועל היא מתחבאת שם בלי יכולת לראות אותה מהכוכב הכחול שלנו. בחודשים אלו יש לכם יותר מסיבה אחת להישאר בבית ולהתלונן על קארמה רגשית ואולי ליהנות מ"ביחד" עם אדם שאתם אוהבים, פחות תקטרו ויותר תיהנו ממה שיש תוכלו לזהות שיש אהבה ממש לידכם.

 

יוני-יולי הם גם חודשי הנסיגה של מארס במזל היורד (עקרב) וזה הרמז הנוסף שחיפשנו, אין זה בלתי סביר שמקור הקשיים הוא בזוגיות ויכולות להיות שלל סיבות לדבר. אתם דוגרים על ביצי האהבה שלכם בחודשי הקיץ ומבחן האמונה נמצא ביסוד הדבר, עד כמה חשוב לכם הקשר והאם תוכלו להתגבר על חילוקי הדעות?

 

במחצית הראשונה של השנה המניה של העסק או תפקידכם בעבודה נשארים במיקום גבוה ורק החל מהסתיו אתם מריחים את הצורך בשינוי. או שזה עניין של שעמום וצורך למתוח גבולות או שמדובר במגמות בשוק העבודה ואתם יכולים ליהנות מיתרון יחסי אם תבינו לאן הרוח נושבת.

 

ההסבר האסטרולוגי הוא שיופיטר עובר למזל מאזניים ולבית המלאכה והליטוש בתחילת ספטמבר, מעבר שדוחף אתכם לחשוב מעבר לרמה היצירתית, ממש עד לרמה הטכנית ולרמת הפרטים הקטנים.

 

חיוניות: בהקשרים גופניים חודשי הסתיו זה הזמן לעשות בדק בית בתזונה, ספורט, הרגלים לא טובים ושאר דשנים ודלקים בחייכם

 

יעוד ומיקוד: אי אפשר לסיים את ההורוסקופ השנתי בלי לדבר על אדון הזמן שבתאי, כוכב הלכת האיטי ביותר הידוע לעתיקים. שבתאי ממשיך במעבר אל תוך מזל קשת, מעבר שהוא שיעור חשוב בניהול רגשות, אחריות משפחתית ותכנון פיננסי- אם תדעו לנצל אותו היטב זוהי שנה שתוכלו להזניק את עצמכם מבחינת הביסוס והיעוד. גם אם צריך בין השאר 2016 זה ללכלך את הידיים בחומר האנושי, שוורים.

 

 • לעמוד ביעדים: סוף ינואר וחודש פברואר
 • אתם במרכז: סוף אפריך וחודש מאי
 • תחת קורות ביתכם: סוף יולי וחודש אוגוסט
 • אהבה באוויר: סוף אוקטובר וחודש נובמבר

 

מזל תאומים

מבט כללי על מעברים במפות שלכם מלמד על דבר עיקרי אחד, ואנחנו לא בטוחים שתשמחו לשמוע אותו - הכל מצביע על כך שאתם צריכים לעשות עבודה רגשית השנה, מערכות יחסים הן מקור הגדילה הכי גדול שלכם, כמו גם מקור התסכול. הדבר מיוצג בשני הכוכבים הדוֹריים שבתאי ויופיטר שעוברים בבתי הזוגיות והמשפחה בהתאמה.

 

מלבד זה, אי אפשר שלא לציין את הכוכב האישי מרקורי שנסוג השנה במזלות אדמה, הם בתי המים במפות שלכם. בפועל, מרקורי יבלה קרוב לחצי שנה במיקומים אלו המסמלים את עולם הרגשות, הדמיון, האמונה והנהנתנות. זה יכול להתגלגל במגוון דרכים אך סביר שתחושו ייסורי מצפון על דברים שנעשו ושתתבצע התמרה למחויבויות רגשיות בהמשך הדרך.

 

* אולי תרצו לדעת גם שיסוד האדמה מסמל "לעשות כסף" ויסוד המים "לבזבז אותו" - וההשלכות הם בהתאם

 

קריירה: בכל הנוגע לקריירות שלכם, חשוב להבין את תמונת המצב כשורה. מרביתה של 2015 התבזבזה על העסק שלכם, על הכשרה או על היבטים אחרים הקשורים לעבודה. עכשיו כשהשנה החדשה כבר כאן, עליכם לעשות את המעבר מתפיסה עובדתית של קריירה והשקעת שעות על גב שעות להתייחסות נקודתית, חיפוש נישה אישית ועבודה מתוך תשוקה ולב. להיגיון מגבלותיו שלו, תאומים.

 

מבחינת תזמון השקות מוצרים, הקמות עסק, חיפושי עבודה ואבני דרך אחרות בקריירה יתעטפו באנרגיות עוצמתיות אם יעשו במהלך חודש מרץ.

 

זוגיות ומערכות יחסים: שבתאי מבלה במזל היורד שלכם כבר כמה חודשים וב-2016 הוא ממשיך עם מעבר זה. המזל היורד מסמל את מערכות היחסים החשובות ושבתאי מחויבות או התמסדות. בצורה הכי פשטנית ניתן לומר שאתם ממסדים את הקשרים שלכם. זה נעשה בעזרת טקסים, בעלות על רכוש משותף, הוצאת הקשר מהארון וכן הלאה.

 

ברמה הכלכלית הדרך המועדפת לשרוד את המיסים, הנושים, הרגולציה והחשבונות היא באמצעות עזרה מקצועית חיצונית. רואי חשבון, עורכי דין, יועצי השקעות וחברים מבינים עניין הם גלגלי העזר של אופני הכסף שלכם לשנה הקרובה.

 

אי אפשר לדבר על 2016 בלי להזכיר את מעבר השנה. יופיטר עובר למאזניים ולבית ההנאות, המשחקים וההבעה היצירתית שלכם החל מספטמבר. מצד אחד מדובר במעבר של שחרור ממגבלות ופריקת עול (מוצדקת) ומצד שני תצטרכו לעדן את עצמכם בתור מזל שיודע לחגוג.

 

 • לעמוד ביעדים: סוף פברואר וחודש מרץ
 • אתם במרכז: סוף מאי וחודש יוני
 • תחת קורות ביתכם: סוף אוגוסט וחודש ספטמבר
 • אהבה באוויר: סוף נובמבר וחודש דצמבר

 

מזל סרטן

אתם עוברים הרבה תהליכים ב-2016, רובם ככולם אינם מתקשרים לזוגיות ולכן אתם נהנים מיציבות במישור זה. לא בשונה מהחצי השני של 2015, נושאי המחלוקת נותרים בעודם, מוביליות תעסוקתית ותנודות אפשריות במקום מגורים.

 

ניתן לחלק את השנה לנתחים של שלוש, ואם לרגע נדמה אתכם לאנשים המרכיבים פאזל, ניתן יהיה להבין מה קורה בכל שלב. בשני שליש הראשונים של השנה אתם מחפשים את כל חתיכות הפאזל ומרכזים אותם בפינות הרלוונטיות, בעוד בשליש האחרון של השנה אתם ניגשים למלאכת ההרכבה כשאתם כבר יודעים איפה לשים כל חתיכה וכיצד.

 

זה משול למטרות, כגון: חיפוש דירה מתאימה למעבר, חיפוש משרה ערכית וכלכלית בקריירה או סיום מיונים ובחינות שנועדו לשדרג מעמד ואיכות חיים.

 

קריירה: לוח המשחק האסטרולוגי מלא בשחקנים המעצבים את עולמנו, בואו נראה מה יש לאלו לומר ב-2016: מארס, למשל, מתחיל נסיגה בחודשי האביב, נסיגה שמשפיעה על מינונים במשוואת העבודה-הנאה שלכם. אתם צריכים לדעת ששני אלה קשורים בקשר הדוק כי יצירתיות ורצון מלבים את התפוקה המקצועית שלכם, ועדיין לא צריך לנסות חזק מדי. בחלק מהזמן הסירה שלכם תשקע ובחלק היא תעלה מעל פני המים.

 

יופיטר נמצא במזל בתולה ובבית הלימודים, הסידורים, והתעבורה עד לסוף הקיץ - תקופה של שגרה ונורמה במילים אחרות. כניסתו לנאדיר המפה במאזניים החל מתקופת הסתיו היא סימן שהחלקים השונים בחייכם באים יחדיו לשלם. ענייני בית ומשפחה עולים למודעות בזמן זה כתוצאה משינוי אפשרי בסטאטוס האישי שלכם.

 

קריירה או זוגיות? שבתאי ודרקוני הירח מצביעים על הדברים הקטנים שעליכם לעשות על מנת להגיע לרמות גבוהות יותר של אינטגרציה ולהרגיש יותר מסופקים ממרקם חייכם. קחו את הזמנים, מקדו וכוונו עצמכם גבוה יותר.

 

 • 9.3 ליקוי חמה מלא ב-18 מעלות דגים - התחלה חדשה בקריירה שלכם.
 • 23.3 ליקוי לבנה חלקי ב-3 מעלות מאזניים – נקודת מפנה בזוגיות שלכם.
 • 1.9 ליקוי חמה מסוג ANNULAR (כזה שרואים את ההילה של הליקוי) ב-9 מעלות בתולה – התחלה חדשה בזוגיות שלכם.
 • 16.9 ליקוי לבנה חלקי -24 מעלות דגים – נקודת אור בקריירה שלכם.
 • ההמלצות העיקריות הם: לא להזניח שום פרט בעבודה, להישאר פתוחים לחוויות חדשות וידע, לא לתת לעבר שלכם להטיל צל על העתיד - אל תפחדו להציב מטרות חדשות.

 

 • אהבה באוויר: חודש ינואר וסוף דצמבר
 • לעמוד ביעדים: סוף מרץ וחודש אפריל
 • אתם במרכז: סוף יוני וחודשי יולי
 • תחת קורות ביתכם: סוף ספטמבר וחודש אוקטובר

 

מזל אריה

במעקב אחר מה שקורה השנה ניתן מבט על הכוכבת האישית במפות שלכם - השמש. מה שיפה בשמש זה המיקום הקבוע שלה במרכז המערכת שלנו בחלל. זה מראה שאתם מונעים משאיפה לאושר ועושר, להרשים ולעשות בסטייל, בלב רחב ובגדול.

 

כמה דברים שאתם צריכים לדעת:

 • המטרות שלכם לשנה הקרובה הם לשמר, לבסס ולחזק מעמד.
 • תחומי הפעולה העיקריים הם התחום הפיננסי ודאגה לענייני הילדים שלכם.
 • ברבע האחרון של השנה הפוקוס נסב למשהו אחר, כגון: תחילת לימודים או שינוי במקום מגורים.
 • עד לתקופת הסתיו קיימת פקעת עצבים משפחתית, נושא בו אתם מטפלים באהבה ודאגה.
 • אולי תרגישו שבני הזוג מתרחקים במחצית השנייה של השנה, אבל אין סיבה לחשוש. משקל עניינים אישיים בחייהם עולה ומעשיהם מונעים מתחושת שליחות.

 

השקעות משתלמות: שלושת הרבעים הראשונים של השנה מארס ימצא בשני מזלות ותו לא, בעקרב וקשת או בבתי המשפחה והילדים שם גם תרצו להשקיע. אם טרם הגעתם לשלב בחיים בו הקמתם קֶן משלכם, המעבר יכול להתייחס לדברים אחרים, כגון: הבעה עצמית ורצון לחוש בנוח בעור שלכם. אפילו משהו יומיומי כמו לעשות הרבה כסף יכול להיות מיוצג באנרגיות אלו ולשם גם כדאי לכוון (הרצון, עדיין לא אמרנו שאתם זוכים בלוטו).

 

מכיוון שמארס, בין השאר, מייצג דריכה על רגליים ודחיפת מרפקים נעוץ עצה על דרך ההופכי. שלא יבער לכם לשפר ולשנות כי יש סיכוי שכל התערבות מיותרת, ובכלל עדיף לתת לדברים להתנהל בדרך טבעית השנה.

 

זוגיות ומערכות יחסים: זנב הדרקון במפות שלכם (נקודת הדרום של הירח) נמצא השנה בדגים ובבית השיתוף הכלכלי ואינטימיות ביחסים. בדומה להשפעה השלילית של מארס, נקודת הדרום היא המקום בו אנחנו צריכים 'להפחית' ולחפש איזון. נראה שהשנה הכוכבים מבקשים מכם פחות לחפור, פחות לרכל ופחות להתערב בענייני אחרים. שימו דגש על ה-'פשט' ושימו מאחור את ה-'דרש', בצורה זו תוכלו להתקרב לסיפוק האישי אליו אתם כמהים.

 

כספים ופיננסים: יופיטר עובר למזל מאזניים בתחילת ספטמבר - מעבר בעל השלכות פיננסיות חשובות להמשך הדרך. המסר הוא להוציא כסף על מנת להכניס יותר כסף, ובעיקר ליצור סירקולציה בריאה של הוצאות והכנסות. החוש הביקורתי שלכם עומד במבחן במחצית השנייה של 2016 והצלחה או כישלון עוקבים אחר חוש זה.

 

אריות זהירים ומדודים יכולים ללמוד לא מעט מאנרגיה זו, התחילו לקחת סיכונים מחושבים החל מהסתיו והתוצאות לא יאחרו לבוא.

 

 • אהבה באוויר: סוף ינואר וחודש פברואר
 • לעמוד ביעדים: סוף אפריל וחודש מאי
 • אתם במרכז: סוף יולי וחודש אוגוסט
 • תחת קורות ביתכם: סוף אוקטובר וחודש נובמבר

 

מזל בתולה

2016 ממשיכה באותה פעימה ועם אנרגיות שאתם מכירים מסוף 2015. הם התבשלו ברקע, אבל עכשיו המעברים הגדולים האלה כבר כאן:

 

יופיטר במזל שלכם - תחושת אופטימיות, התחלות חדשות וגם פיזור חושים.

ראש דרקון במזל שלכם - אתם הבמאים של הסרט, מה הוא הפריט הראשון ב'רשימה הטוּ-דוּ' שלכם?

שבתאי בנאדיר המפה - דילמות כלכליות וחיפוש אחר מקום מגורים אידיאלי (או לכל הפחות נסבל).

 

אבל זו לא כל התמונה, כי אי אפשר לדבר על 2016 בלי להזכיר את מה שחדש לגמרי:

נסיגת מארס בחודשי האביב - אתם לועסים על האפשרויות הקיימות בשוק הדירות, עם יציאת מארס ממזלות הנסיגה בסוף הקיץ הפתרונות לא מאחרים לבוא.

 

מרקורי נסוג במזל שלכם וזה קורה במהלך חודש ספטמבר, בו קיימת תחושה שהזמן עוצר מלכת. שינויי חיים דרסטיים גורמים לכם לפקפק בבחירות שעשיתם (אך ככל הנראה זה לטובה).

 

יופיטר עוזב את המזל שלכם לטובת מזל מאזניים והלו"ז שלכם משחרר קיטור כשזה קורה בתחילת ספטמבר. יופיטר במיקום החדש עושה טוב לחשבון הבנק שלכם ואתם מפתחים הרגל חדשני ומוזר שנקרא 'לחסוך'.

ליקוי חמה במזל שלכם ביום הראשון של ספטמבר הוא התחלה חדשה ועוצמתית, ככל הנראה משהו שקשור לעבודה וקריירה.

 

חלונות להצלחה: כבר ציינו שספטמבר הוא חודש עמוס עבורכם, בתולות? ויש לכם חלונות להצלחה והזדמנויות שכדאי לנצל אותם, המחצית הראשונה של השנה היא More of the same מ-2015.

 

זוגיות ושיתופי פעולה: אסור לשכוח את דומיננטיות המזלות המשתנים השנה, אליהם גם אתם משתייכים. כוכבי לכת חשובים (יופיטר, שבתאי ונפטון) מיקמו עצמם במזלות אלו ואת ההשפעה אתם מרגישים בחודשי הקיץ. שימו לב: 'החיבורים' הם חשובים. אתם צריכים בני זוג תומכים כדי שיהיה מוטיבציה לשעתק מגורים, או אולי הפוך, אתם צריכים לשבור את קללת הדחיינות כדי לעבור סוף-סוף והמוטיבציה לאכלס את הדירה תוביל לפריצת דרך בזוגיות.

 

 • אהבה באוויר: סוף פברואר וחודש מרץ
 • לעמוד ביעדים: סוף מאי וחודש יוני
 • אתם במרכז: סוף אוגוסט וחודש ספטמבר
 • תחת קורות ביתכם: סוף נובמבר וחודש דצמבר

 

מזל מאזניים

הדבר החשוב שקורה השנה הוא, ללא ספק, מעבר יופיטר למזל שלכם בתחילת ספטמבר, מדובר על תקופת פריחה ברמה האישית וסוף טוב לאותו חיפוש מתמשך אחר האושר.

 

עד ספטמבר, לעומת זאת, אתם נמצאים בפריפריה של מעגל החיים ללא גישה למשאבים הכי טובים, לעמדות יוקרתיות בקריירה ולזוגיות יציבה (למי שמחפש).

 

יעוד: חשוב שתתאמו ציפיות ושתדעו לא להיות מתוסכלים אלא מרוצים מחלקכם. נוסף לכך נמליץ לרשום ביומנים את ינואר-פברואר ואת יוני-יולי כחודשים מועדפים בהם ניתן לעשות כסף והרבה ממנו. מארס, שמייצג את עקרון העשייה, מבלה זמן זה בבית הרכוש והמשאבים כשהפרשנות היא מובנת מאליה.

 

שארית נסיגת מארס מתרחשת בבית הסביבה הקרובה והאנשים שאתם מכירים, אל תהססו להפעיל קשרים ולבדוק את השטח על מנת לרומם את הקריירות שלכם בקיץ.

 

כמו שאמרנו, כניסת יופיטר למזל שלכם בסתיו היא סימן חיובי המתבטא יותר מכל באנרגיות גבוהות שתרגישו סמוך ליומולדת. יתרה מזאת, קיים סיכוי שתידבקו בחיידק חברתי ותמצאו את עצמכם יוצאים למיני מחאות והפגנות. לבעלי האספירציות הגבוהות באמת ניתן יהיה להוסיף לשגרת יומכם עשייה חברתית נוסח התנדבות או משלח יד ערכי.

 

נושא חשוב אחר בו אתם מתעסקים החל ממרץ הוא הנושא הבריאותי. ליקוי חמה מלא באזור הרלוונטי במפה מזמן לכם פגישות עם רופאים ובירורים בנושאי התנהלות ודרך חיים. ליקוי לבנה המתרחש באותו אזור במפה בספטמבר סותם את הגולל על דאגות מסוג זה.

תחום הזוגיות מעט מדשדש השנה. בחורף הראש שלכם לא שם ובאביב אתם זקוקים לפריצת דרך, זו מגיעה רק בקיץ, אבל זה כבר הרגע בו הדברים מתחילים ליפול למקום. את 2015 אתם מסיימים עם תחושת התקדמות בקשר שזה הדבר לו ייחלתם עוד מתחילת השנה.

 

האמרה העתיקה נכונה עבור המזל שלכם תמיד, אבל השנה היא נכונה מתמיד, "לכל דבר זמן ומקום תחת כיפת השמיים". לא מדברים על זה לעיתים קרובות אבל חוסר סבלנות היא מאפיין בולט של כפות המאזניים.

 

 • תחת קורות ביתכם: חודש ינואר וסוף דצמבר
 • אהבה באוויר: סוף מרץ וחודש אפריל
 • לעמוד ביעדים: סוף יוני וחודש יולי
 • אתם במרכז: סוף ספטמבר וחודש אוקטובר

 

מזל עקרב

השנתיים האחרונות היו רכבת הרים של עליות ומורדות, אך פתאום אתם מכירים בעובדה שהגעתם במקום טוב לקו הסיום ועדיין יש חשק לרוץ.

 

מבחינה אסטרולוגית שבתאי, המסמל בנייה תוך עבודה קשה, סיים מעבר במזל שלכם בסוף השנה שעברה. השנה הוא ימשיך את תנועתו בבית ביסוס ההישגים, הביטחון העצמי והנדיבות מה שאומר שעליכם להנחיל לאחרים שיעורים שלמדתם ולשמש משענת תומכת לאנשים שעדיין מחפשים את הדרך.

 

בחודשי האביב ובחודשים אוגוסט-ספטמבר הכוכב האישי מארס מצטרף למיקום של שבתאי ויוצר עומסים לא צפויים בלו"ז שלכם, מנקודת מבט אחרת מדובר על תקופה סופר פורייה במקום העבודה.

 

פיננסים: כסף לא צומח על עצים (בעיקר לא בישראל התקופה) ולכן חלק קטן יותר מהעקרבים מנצלים את חודשי האביב והקיץ לדשן את חשבון הבנק. בסתיו זה מעט מתייבש אז הכו בברזל כל עוד הוא חם.

 

אם כבר דיברנו על מארס, חשוב לציין שהוא מתחיל את השנה במזל שלכם וגם החודשים יוני-יולי עוברים עליו במזל זה. מארס במזל הביתי מסמל דבר ראשון חיוניות, כוח פיזי ורעב לחיים, אבל מצד שני יכול הוא לסמל חוסר זהירות, פזיזות ויתר ביטחון עצמי. קטפו את פירות ההשפעות החיוביות ועשו את המקסימום כדי להימנע מהשלילי.

 

זוגיות: המחצית הראשונה של השנה זה זמן טוב להזרים קרדיט לחשבון הבנק המשותף הקרוי זוגיות. רבים מכם נמצאים ביחסים ארוכי טווח והפוקוס צריך להיות על פיתוח כישרונות, מתן חופש הדדי והרבה זמן איכות עם הילדים (למי שיש).

 

במחצית השנייה של השנה קיימת הרגשה ששבעתם מתענוגות חומריים, תארים ריקים וחיי נוחות. אתם חוזרים למוֹד של חיפוש עצמי, שואלים שאלות ומחפשים תשובות בכל המקומות שכף הרגל טרם דרכה.

 

 • תחת קורות ביתכם: סוף ינואר וחודש פברואר
 • אהבה באוויר: סוף אפריל וחודש מאי
 • לעמוד ביעדים: סוף יולי וחודש אוגוסט
 • אתם במרכז: סוף אוקטובר וחודש נובמבר

 

 

מזל קשת

אין לכם רגע לעצמכם בשנה הקרובה ואתם מתים על זה. סוף 2015 התחלתם לעלות על הסולם בעוד שבמחצית הראשונה של 2016 אתם עוברים את השלבים הקריטיים ומגיעים לפסגות ראשונות של הצלחה.

 

מבט אסטרולוגי מהיר מגלה ששבתאי מאכלס את המזל שלכם, בעיקר את השליש השני שלו במהלך השנה. הקשיים הגדולים (אבל גם ההישגים הגדולים) יאפיינו בעיקר את הקשתים ילידי השליש השני, אלו ירצו להזיז הרים ולהטות נחלים. ילידי השליש השלישי, לעומת זאת, יאלצו לחכות לשנה הבאה על מנת לעבור תהליך דומה.

 

ומה בנוגע לילידי השליש הראשון? עליהם פסחה השפעתו של שבתאי למעט הסיזיפיות שאפיינה את החודשים האחרונים של 2015.

 

קריירה: הכוכב האישי יופיטר הוא בעל השפעה חשובה לא פחות על עניינכם, בואו נתחקה אחר תנועותיו השנה. יופיטר מבלה את החודשים שעד ספטמבר במזל בתולה וברום המפה האישית, וזו אנרגיה בעלת השלכות מיידיות על קריירה. מילת המפתח כאן היא 'צמיחה' בין אם זה אומר שעליכם ללמוד תחום חדש, להתפתח במקצוע קיים או להבין שמיציתם בקריירה נוכחית ולהמשיך הלאה - לא כדאי להישאר תקועים במקום, קשתים.

 

יופיטר מתחיל את השנה בנסיגה כך שלוקח לו (ולכם) זמן להיכנס לעניינים, הנסיגה מסתיימת בתחילת מאי וזה זמן טוב לעשות חושבים ולהיערך לפוש אחרון או לעשות את הדברים 'על אמת'. עם בוא הקיץ ניתן יהיה לומר שאתם ערוכים, מזומנים ומאומנים לקחת את הדברים לשלב הבא.

 

חודשי האביב זה הזמן בו מארס נמצא בנסיגה, נסיגה שנופלת חלקית על המזל שלכם. היינו ממליצים לנצל את חודשי הנסיגה להפוגה מכל סוג ומין: ספורטיבית, הדוניסטית, רומנטית או רוחניקית אם אתם הטיפוס. אל תצפו להספיק עבודה או להצליח להישאר מפוקסים על דבר אחד.

 

פיננסי: עיסוק גובר בניסוי ותהייה בתקופת האביב משפיע לרעה מהבחינה הכלכלית, אם אתם רוצים לראות את האפסים בחשבון הבנק חכו ל-2016.

 

זוגיות: זנב הדרקון או נקודת הדרום במפה מתקשרת לתחומי חיים בהם פיתחנו תלות או עליהם אנו מסתמכים יותר מדי. נקודת הדרום עוברת השנה בדגים ובבית העבר, המשפחה והשורשים הפסיכולוגיים - גם שהמזל שלכם נחשב לאחד המזלות היותר עצמאיים קחו דקה לחשוב על גורמים מקרקעים, זוגיים ודביקים בחייכם.

 

שלבים חשובים ב"שחרור" היכולים להוביל לפרידות, הם חודשי הליקויים מרץ וספטמבר, ואם רק תרצו תצליחו לעשות מעגל שלם בפרק זמן זה.

 

 • תחת קורות ביתכם: סוף פברואר וחודש מרץ
 • אהבה באוויר: סוף מאי וחודש יוני
 • לעמוד ביעדים: סוף אוגוסט וחודש ספטמבר
 • אתם במרכז: סוף נובמבר וחודש דצמבר

 

מזל גדי

מחצית העשור השני, שנות העשרה של המאה ה-21, היא תקופה מעניינת עבורכם הגדיים. הכוכב האישי שבתאי ממשיך עם מעבר ארוך בבית החיפוש הפנימי, החלומות והרוחניות במפה שלכם. זה לא המעבר האידיאלי לחומרנות חסרת מעצורים או קפיטליזם חזירי אבל אין ספק שזה חיובי ומשרת אתכם בסופו של דבר.

 

אפשר לחלק את 2016 לשני חלקים - החלק הראשון והיותר ארוך הוא פרק הזמן שמתחילת החורף ועד תחילת הסתיו בו חייכם ממשיכים להתנהל כפי שהתנהלו הם בשנה החולפת. בחלק השני החל מהסתיו מתחולל תהליך של גיזום אפשרויות וחסימת נתיבים. אתם מרגישים צורך לאסוף את עצמכם ולהשקיע בנתיב אחד בו תוכלו להתקדם ולהגיע רחוק.

 

זוגיות: חשוב לזכור שבשלושת הרבעים הראשונים של השנה עדיין לא הגיע הזמן להתחייב או להתמסד. כמה שזה נשמע כיף למזלות אחרים בטח תהיו פחות מנלהבים לשמוע שעד הסתיו אתם מטיילים, מלמדים, מחפשים תשובות ומנסים להבין ברמת התמונה הגדולה. לבני המזל שלכם אהבה גדולה למבנה ומסגרת אך לפעמים הדבר הנחוץ הוא חיפוש - חיפוש עצמי, חיפוש רוחני, חיפוש ערכי, חיפוש אמת, הכל הולך.

 

יעוד וקריירה: חודש ספטמבר זה זמן מכריע. יופיטר נותן תחושת כיוון ותובנות לעתיד באמצעות כניסה מתוזמנת היטב לרום המפה שלכם. השאלה מה תרצו לעשות בהמשך נענית בדרך זו או אחרת וכל שאתם צריכים לעשות זה להיפתח לתהליך.

 

מארס הידוע בתור עושה צרות מבלה את חודשי האביב בנסיגה בבתים חברתיים וכלל אנושיים במפה שלכם. מדובר על זמן טעון (אך מעניין) של שאלות קיומיות, רצון להרגיש שייכים, התנדבות ועזרה לאחרים. יש לכם זמן חופשי אבל אתם לא בטוחים מה לעשות אתו, וזה בסדר.

 

הצלחה: ראש הדרקון או נקודת הצפון בשמה האחר מבלה את כל השנה בבתולה ובבית האמונה, הלימוד, והמסעות במפה שלכם. בקלות ואם רק תרצו 2016 יכולה להפוך לשנה ההרפתקנית בחייכם, כל שצריך זה שותפים למסע ונכונות לשים בצד את שארית המחויבויות.

 

זנב הדרקון או נקודת הדרום תמיד נמצאת מול הנקודה הצפונית והיא מייצגת את הקוטב ההופכי לה ברמת המשמעות. השנה היא באה ללמד שכישרונות והישגים נמצאים במקום שבו אתם מבוססים, אך פוטנציאל הגדילה כבר הספיק לעבור למקום אחר. זה להמשיך הלאה או לקפוא על השמרים, גדיים.

 

 • אתם במרכז: חודש ינואר וסוף דצמבר
 • תחת קורות ביתכם: סוף מרץ וחודש אפריל
 • אהבה באוויר: סוף יוני וחודשי יולי
 • לעמוד ביעדים: סוף ספטמבר וחודש אוקטובר

 

 

מזל דלי

אתם מחפשים את הנוחות, השגרה או החיים הטובים עד לסיום הקיץ. רק בסתיו אתם מתעוררים להריח את הקפה ושוב אתם קמים בבקרים עם תחושת שליחות.

 

המיוחד במזל שלכם, דליים, הוא ששני כוכבי לכת מקושרים אליו. שבתאי (זה עם הטבעות) נחשב לשליט העתיק של המזל ואוראנוס לשליט המודרני.

 

אם נסתכל על מה שעושה שבתאי השנה, הוא נמצא במזל קשת ובאזור חיובי במפה שלכם. אזור זה מסמל חברים, קבוצות, שיתוף בנוסף לדברים טובים שקורים לכם בכללי. מה שנשאר לומר זה שהכישרון נמצא אתכם, היכולת והניסיון כנראה גם כן - ועכשיו עליכם להיפתח להזדמנויות ולאנשים, לאפשר לעצמכם להצליח בעצם.

 

* אחת התכונות הפחות נחשקות של בני מזל דלי היא נטייה להקשות על עצמכם, עד כדי סגפנות ולעיתים אפילו הכשלה עצמית. קבלו את השפע וההצלחה בזרועות פתוחות אם אלה נקראים לדרככם.

 

השליט המודרני של המזל שלכם אוראנוס הוא לא סוכן פעיל (הוא איטי מדי), אבל הוא מקבל את קרניו של יופיטר שנכנס למזל ההופכי לו ברבע האחרון של השנה. בתקופה זו של סתיו 2016 אתם חווים התרוממות רוח, וזה קורה הרבה בזכות אדם שאתם פוגשים - בן זוג חדש, חבר מעורר השראה או מורה שמעניק משמעות לחיים.

 

זוגיות: ואם כבר הזכרנו את יופיטר צריך לציין שהוא מבלה שלוש רבעים ראשונים של השנה במזל בתולה ובבית לקיחת הסיכונים במפה. זה בעיקר מתייחס למישור הזוגי (ביחד עם הפרטנרים הכניסו עניין לקשר או לחוד בשבירת הקרח עם זרים שמוצאים חן), אבל גם למישור הכלכלי. אם לא תפעלו על פי האינטואיציות שלכם גם לא תגיעו לשום מקום, ואנחנו מדברים על השקעות, גיוס כספים לעסקים, שילוב לימודים ועבודה, מעבר של תחום מקצועי או כל דבר אחר שלא בא בכוחות עצמו.

 

הגופים השמימיים שעושים צרות השנה הם מארס ונקודת הדרום של הירח. הראשון מתחיל נסיגה בזמן האביב והשני מתייחס למקומות בהם אפשר לעשות פחות או לעשות חכם יותר.

 

כספים: נסיגת מארס בחודשים אפריל עד יוני מגיעה בתקופה יפה מבחינת מזג אוויר, חבל שלא יהיה זמן ליהנות ממנו כי מדובר על תקופה סופר לחוצה מבחינת עבודה וקריירה. נוסף לזאת חודש מאי מחכות לכם התעסקויות מתישות בענייני נדל"ן וכספים.

 

נקודת הדרום של הירח (או זנב הדרקון) מתייחסת לתחומים בחיים בהם אנחנו צריכים להפחית, להתאזן או להישען עליהם פחות. מכיוון שנמצאת היא השנה במזל דגים ובבית הערכים, הכספים והגוף יכול להיות לזה מספר משמעויות:

* זה לא בלתי סביר שאתם אנשים ערכיים, אבל אולי אתם אנשים ערכיים מדי, ברמה שזה מפריע לכם להתחבר לאחרים ולמצוא שפה משותפת.

 

* קושי אפשרי אחר הוא קושי גופני המתקשר לתזונה או משמעת-אימונים, האם זה המקום שבו אתם מגזימים?

 

 • אתם במרכז: סוף ינואר וחודש פברואר
 • תחת קורות ביתכם: סוף אפריל וחודש מאי
 • אהבה באוויר: סוף יולי וחודש אוגוסט
 • לעמוד ביעדים: סוף אוקטובר וחודש נובמבר

 

מזל דגים

מבחינה אסטרולוגית מחכה לכם שנה גדושה, דגים, ואנחנו כאן כדי לעשות סדר בבלגן. האירועים האסטרולוגים הגדולים הם מעברים של יופיטר ושל שבתאי, נסיגה של מארס וליקויים של הירח. בואו נראה איפה כל זה נופל במפות שלכם.

 

כבר כמעט חצי שנה ששבתאי נמצא ברום המפה שלכם במזל קשת. ב-2016 הוא נשאר באותו מיקום ומדובר על בשורות מתוקות-מרירות לקריירות שלכם. בשפה הכי פשוטה הפוטנציאל להישגים גדול במיוחד עכשיו, אבל לא מדובר על הישגים קלים. אם כבר אז להיפך, אתם נדרשים לעבודה קשה ועוברים פאזות של להוכיח את עצמכם.

 

בשנה הבאה הדבר יהיה גלוי לעין ותוכלו לראות שזה ישתלם, אבל השנה אתם פועלים על אמונה ותקווה בלבד.

 

יופיטר מבלה שלושה רבעים ראשונים מהשנה במזל היורד שלכם, הוא בית השותפים והפרטנרים אבל גם בית המתחרים והיריבים. מכיוון שיופיטר מסמל התרחבות וצמיחה (כמו פטריות אחרי הגשם) אתם יכולים לדעת שיהיה לכם שפע של אינטראקציות, טובות ורעות, עד לתקופת הסתיו.

 

שותפות: החל מחודשי הסתיו יופיטר עובר לבית התכל'ס, האינטימיות והשותפות הכלכלית - זה הזמן לגזום מערכות יחסים שאינם עובדות, או כאלה שמעכבות במקום לאפשר לצמוח. בצד השני של המתרס ניצנים של גדולה ברמה הבינאישית יש לדחוף ולפתח.

 

קריירה: מארס עושה חדשות, עם נסיגה מתוזמנת היטב בחודשי האביב. אצלכם הנסיגה מתרחשת בבתי נסיעות וקריירה וכנראה תצטרכו לשלב בין השניים אם אתם רוצים שמשהו יצא לפועל באזור פסח. דוגמאות: לנסוע ולקחת אתכם עבודה, לבטל או להוסיף חופשה בהתראה קצרה, נסיעת עסקים ליעד שהוא לא הבחירה הראשונה שלכם וכיו"ב.

 

בריאות: מקור קושי נוסף הוא זנב הדרקון (נקודת הדרום של הירח) המתקשר לחוסר איזון פנימי או למיני הפרזות. הזנב מבלה במזל שלכם השנה וזה כבר יותר מרמז דק להוריד במינון של דברים מסוימים. אולי זה יפתיע אתכם כמו שזה הפתיע אותנו אבל המטרה העיקרית היא להפחית מינונים של אגו, של התעקשויות, ושל פרפקציוניזם. האנרגיות של 2016 נמצאות כאן כדי ללמד מידה טובה ויכולת להעריך את התמיכה שאתם מקבלים מאחרים. מבחינת תזמון יוני-יולי הם המעבדה שלכם לעניינים אלו

 

 • אתם במרכז: סוף פברואר וחודש מרץ
 • תחת קורות ביתכם: סוף מאי וחודש יוני
 • אהבה באוויר: סוף אוגוסט וחודש ספטמבר
 • לעמוד ביעדים: סוף נובמבר וחודש דצמבר

 

 • שלי רום - אסטרולוגיה ותודעת על

   


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  לא רק שינוי גלובלי, אלא גם התפתחות אישית ב-2016
  צילום: shutterstock
  צילום: ענבל מרמרי
  שלי רום
  צילום: ענבל מרמרי
  מומלצים