שתף קטע נבחר

מלחמת שכונות בחדרה: האוצר או ניסן?

מתלבטים באיזו שכונה משתלם לגור בת"א? בטוחים שאתם גרים בשכונה הכי שווה בירושלים? בכל שבוע שתי שכונות יתחרו על התואר "השכונה הכי שווה למגורים". והפעם הגענו לעיר חדרה: איזו שכונה משתלמת יותר - שכונת האוצר או שכונת ניסן? צפו בתוכנית הנדל"ן של ynet בשיתוף מדלן

מתלבטים באיזו שכונה הכי משתלם לגור בתל-אביב? בטוחים שאתם גרים בשכונה הכי שווה בירושלים? בכל שבוע שתי שכונות יתחרו על התואר "השכונה הכי שווה למגורים". הפעם הגענו לעיר חדרה: איזו שכונה משתלמת יותר - האוצר או ניסן? צפו בתוכנית הנדל"ן של ynet בשיתוף אתר מדלן.

 

עיצוב ותלת: בן שפייר

 

אז מהם מחירי הדירות בשכונת האוצר ובשכונת ניסן? בחלק הישן של שכונת האוצר, דירת 4 חדרים מיד שנייה עולה 850 אלף שקלים בממוצע; ובחלק החדש 1.2 מיליון שקלים. בשכונת ניסן עולה דירה דומה 1.230 מיליון שקלים. בשתי השכונות אין כיום בנייה חדשה. המדד החברתי-כלכלי (נקרא גם מדד סוציו-אקונומי הבודק את רמות ההשכלה וההכנסה של האוכלוסייה) הן בשכונת האוצר והן בשכונת ניסן הוא 6 מתוך 10.

 

מלחמת שכונות: גני דן או קריית מנחם בגין?

מלחמת שכונות: נווה הדרים או הפרחים?

מלחמת שכונות: קריית השרון או רמת פולג

 

השכר הממוצע בשכונת האוצר עומד על 8,730 שקלים, ואילו בשכונת ניסן על 7,940 שקלים. בשכונת האוצר אין בית ספר יסודי אבל יש שני תיכונים. בשכונת ניסן יש בית ספר יסודי אחד ובמרחק הליכה בית הספר הדמוקרטי הראשון בארץ. ומה לגבי המרחק מצירים מרכזיים? שכונת האוצר מרוחקת כשעה נסיעה ברכב פרטי ממחלף השלום בתל-אביב בשעת העומס וכחצי שעה מכביש חוצה ישראל (6); שכונת ניסן קרובה יותר לכביש 6 ונמצאת ממנו במרחק 20 דקות, אבל למחלף השלום תצטרכו לנהוג כשעה ורבע בשעות הפקקים.

שכונת האוצר (צילום: אלי סגל וניצן דרור) (צילום: אלי סגל וניצן דרור)
שכונת האוצר(צילום: אלי סגל וניצן דרור)

שכונת ניסן (צילום: אלי סגל וניצן דרור) (צילום: אלי סגל וניצן דרור)
שכונת ניסן(צילום: אלי סגל וניצן דרור)

ההסבר של רוה איתן ממדלן: שכונת האוצר הממוקמת מצפון למרכז העיר היא "שכונה של פעם" ומורכבת מאוכלוסייה מגוונת. יש בה דירות משנות ה-90 של המאה הקודמת וגם דירות ישנות יותר. שכונת ניסן ממקומת מדרום למרכז העיר ונהנית מתנופת בנייה ומושכת אליה משפחות צעירות מהסביבה ומהעיר עצמה. שתי השכונות מציעות תנאים דומים יחסית.

 

אז איזו שכונה משתלמת יותר למגורים? צפו בסרטון וטקבקו לנו - האם אתם מסכימים עם ההכרעה?


פורסם לראשונה 03/01/2016 12:45

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי סגל וניצן דרור
הילה ציאון ואלכסנדרה לוקש
צילום: אלי סגל וניצן דרור
רוה איתן, סמנכ"ל מחקר באתר מדלן
מומלצים