שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

מתחרה בת"א: 776 דירות בבת ים, ליד איילון

עיריית בת ים מקדמת תוכנית פינוי-בינוי ליד נתיבי איילון: 9 בניינים עם 192 דירות יהרסו לטובת 5 מגדלים בני 31 קומות ו-5 בניינים עם 9 קומות

עיריית בת ים הגישה אמש (ב') לוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז תל-אביב תוכנית פינוי-בינוי חדשה ברחוב אילת בעיר. מדובר ברובע צפון-מזרח בבת ים, סמוך לנתיבי איילון. התוכנית, הממוקמת ברחוב אילת 1-9, כוללת 776 יחידות דיור - המהוות תוספת של 584 יחידות דיור למצב הקיים.

 

כתבות אחרונות במדור צנרת התכנון :

אושר: יישוב דרוזי חדש יוקם ליד טבריה

הרצליה מתרחבת: כ-200 אלף איש ב-2030

אלפי דירות ייבנו בשדרות וקריית גת

 

כיום קיימות באזור 192 יחידות דיור על פני 9 בניינים, ובמקומם צפויים להיבנות 4 מגדלי מגורים בני 31 קומות הכוללים 120 יחידות דיור בכל מגדל, לאורך הדופן המזרחית בקו ראשון לנתיבי איילון. בנוסף, יבנה מגדל מגורים חמישי בן 31 קומות הכולל גם הוא 120 יחידות דיור, שבו יתאפשרו שימושים מסחריים או ציבוריים.

 

עוד מציעה התוכנית בניית שני מבני מגורים בני 9 קומות הכוללים 34 יחידות דיור ו-3 מבנים נוספים למגורים בני 9 קומות ללא מסחר, הכוללים 36 יחידות דיור. כמו כן, במסגרת התוכנית יבוצע תכנון של מערך השטחים לטובת שימוש הציבור, כך שיהיו נגישים יותר ונוחים לשימוש.

הדמיית הפרויקט. תוספת של 584 דירות (הדמיה: יוסי רצ'בסקי, קבוצת גבאי) (הדמיה: יוסי רצ'בסקי, קבוצת גבאי)
הדמיית הפרויקט. תוספת של 584 דירות(הדמיה: יוסי רצ'בסקי, קבוצת גבאי)

 (הדמיה: יוסי רצ'בסקי, קבוצת גבאי) (הדמיה: יוסי רצ'בסקי, קבוצת גבאי)
(הדמיה: יוסי רצ'בסקי, קבוצת גבאי)

לדברי יוסי בכר, ראש העיר בת ים, "בת ים ממשיכה לקדם תוכניות להתחדשות עירונית בהיקפים גדולים, מתוך אמונה בנחיצותם. התחדשות עירונית לא רק משדרגת את הנכס, יש בה כדי לפתור את משבר הדיור בישראל ולייצר מלאי גדול של דירות עבור הדור הצעיר. בימים אלו אנו עובדים מול משרדי האוצר והבינוי על תוכנית גדולה להתחדשות עירונית, במסגרתה בתוך שנים ספורות יבנו בבת ים עוד עשרות אלפי יחידות דיור".

 

אלי גבאי, מנהל הפיתוח העסקי בקבוצת גבאי, הוסיף כי "מדובר בפרויקט פינוי-בינוי מהגדולים באזור המרכז. אנו שמחים ומברכים על שיתוף הפעולה שקיבלנו מצד עיריית בת ים, המסתמנת כמובילה בתחום ההתחדשות העירונית וכן התושבים במתחם עצמו. להערכתי, הדבר צפוי להגביר את ההגירה החיובית לעיר ולהשפיע לטובה גם על מחירי הדירות באזור. אנו מקווים שהתוכנית תאושר בתוך מספר חודשים ולאחר מכן נוכל להתחיל בבניית הפרויקט".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: יוסי רצ'בסקי, קבוצת גבאי
הדמיית הפרויקט בבת ים
הדמיה: יוסי רצ'בסקי, קבוצת גבאי
מומלצים