שתף קטע נבחר

לוחם ולוחמת ירו והרגו מחבלים שניסו לדקור במחסום

בחסות דמדומי הבוקר במחסום בקעות שבאזור שכם, שני פלסטינים התקרבו עם סכינים - וחוסלו. בחטיבה שיבחו את החיילים מהגדוד המעורב החדש

ערנות החיילים מנעה פיגוע קטלני בחסות דמדומי הבוקר של שבת: שני מחבלים נורו למוות הבוקר במחסום בקעות, מזרחית לשכם, אחרי שניסו לדקור חיילים שעסקו בביטחון שוטף. כוח מגדוד "אריות הירדן" ירה לעברם והרג אותם. אף חייל לא נפגע במהלך האירוע.

הבוקר במחסום בקעות ()
הבוקר במחסום בקעות
 

שני המחבלים הגיעו ברכב מכיוון הצד המערבי, הפלסטיני, של המחסום (מאזור הכפר טובאס), יצאו מהמכונית והתנפלו בסכינים על לוחם ולוחמת מהכוח שבמעבר, בחסות דמדומי הבוקר. השניים זיהו זאת בזמן, שמרו על מרחק מהמחבלים וירו במדויק לעברם.

 

בהמשך נודע כי שני המחבלים הם מוחמד אבו מרים, בן 23 מהכפר ג'דיידה שליד ג'נין, וסעיד אבו אל-וופא, בן 38 מהכפר זאוויה שליד סלפית. צה"ל החזיר את גופותיהם לפלסטינים תוך זמן קצר, בהתאם לנוהג מהשבועיים האחרונים להחזרת גופות מחבלים לרשות.

 

בחטיבה המרחבית הבקעה שיבחו את תגובת הכוח מהגדוד המעורב החדש ,אריות הירדן, שהוקם והחל לתפוס את גזרת הביטחון השוטף הקבועה של צפון הבקעה רק בשנה האחרונה. זהו ניסיון הפיגוע הראשון שעמו התמודד הגדוד החדש. לפני כמה חודשים עצרו לוחמי הגדוד באותו אזור מחבלת שנשאה בכליה סכין, לאחר חיפוש.

 

בגזרה אחרת בשטחים, במהלך הלילה הרסו כוחות הצבא, בשיתוף לוחמי משמר הגבול, את ביתו של המחבל מוהנד שפיק מוחמד חלבי בסורדא שמצפון לרמאללה. חלבי רצח את הרב נחמיה לביא ואת אהרן בנט בפיגוע דקירה בעיר העתיקה בירושלים לפני כשלושה חודשים, ונחשב כסמל פלסטיני שהצית את גל פיגועי הדקירה.

 

ניסיון הפיגוע האחרון בחיילים אירע שלשום, בצומת בית ענון שבאזור חברון. שלושה מחבלים התנפלו עם סכינים על כוח שהגיע לבדוק אותם. שלושתם נורו למוות. לא היו נפגעים בקרב החיילים.

 

אליאור לוי השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים