שתף קטע נבחר

מלחמת שכונות בעכו: נווה אלון או מנחם בגין

מתלבטים באיזו שכונה משתלם לגור בת"א? בטוחים שאתם גרים בשכונה הכי שווה בירושלים? בכל שבוע שתי שכונות יתחרו על התואר "השכונה הכי שווה למגורים". והפעם הגענו לעיר עכו: איזו שכונה משתלמת יותר - שכונת נווה אלון או שכונת מנחם בגין? צפו בתוכנית הנדל"ן של ynet בשיתוף מדלן

מתלבטים באיזו שכונה הכי משתלם לגור בתל-אביב? בטוחים שאתם גרים בשכונה הכי שווה בירושלים? בכל שבוע שתי שכונות יתחרו על התואר "השכונה הכי שווה למגורים". הפעם הגענו לעיר עכו: איזו שכונה משתלמת יותר - נווה אלון או מנחם בגין? צפו בתוכנית הנדל"ן של ynet בשיתוף אתר מדלן.

 

עיצוב ותלת: בן שפייר
 
אז מהם מחירי הדירות בשכונת נווה אלון ובשכונת מנחם בגין? דירת 4 חדרים מיד שנייה בחלק הוותיק של נווה אלון עולה 750 אלף שקלים בממוצע; ובחלק החדש כמיליון שקלים. בשכונת מנחם בגין, לעומת זאת, עולה דירה דומה 640 אלף שקלים. בשתי השכונות אין כיום בנייה חדשה. המדד החברתי-כלכלי (נקרא גם מדד סוציו-אקונומי הבודק את רמות ההשכלה וההכנסה של האוכלוסייה) בשכונת נווה אלון הוא 5 מתוך 10 ובשכונת מנחם בגין הוא 4 מתוך 10.
 
 
השכר הממוצע בשכונת נווה אלון עומד על 7,400 שקלים, ואילו בשכונת מנחם בגין על 6,500 שקלים. בשכונת נווה אלון יש 4 בתי ספר; בשכונת מנחם בגין יש בית ספר יסודי. ומה לגבי המרחק מצירים מרכזיים? שכונת נווה אלון מרוחקת כ-55 דקות נסיעה ברכב פרטי מחיפה ורבע שעה בלבד מתחנת הרכבת; שכונת מנחם בגין נמצאת גם היא כ-55 דקות נסיעה ברכב פרטי מחיפה, אולם היא רחוקה יותר מתחנת הרכבת בעכו, ונמצאת במרחק של 25 דקות.
שכונת נווה אלון (צילום: עידו בקר) (צילום: עידו בקר)
שכונת נווה אלון(צילום: עידו בקר)

שכונת מנחם בגין (צילום: צילום: עידו בקר) (צילום: צילום: עידו בקר)
שכונת מנחם בגין(צילום: צילום: עידו בקר)
ההסבר של רוה איתן ממדלן: שכונת נווה אלון, הממוקמת במזרח עכו, היא שכונת מגורים שרובה ותיקה - אך בחלקה המזרחי נבנו פרויקטים חדשים בשנים האחרונות. היתרונות שלה הם נגישות נוחה ומרחק הליכה מבתי ספר, פארקים, אזורים מסחריים ותחנת רכבת. שכונת מנחם בגין, הממוקמת במערב העיר, היא שכונה ותיקה המתוכננת היטב שלא הייתה בה בנייה חדשה בשנים האחרונות. לצד צמודי הקרקע יש בה גם מתחמי דיור שבמרכזם גינה ציבורית המהווה מרכז חברתי.

 

אז איזו שכונה משתלמת יותר למגורים? צפו בסרטון וטקבקו לנו - האם אתם מסכימים עם ההכרעה?

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי סגל וניצן דרור
הילה ציאון ואלכסנדרה לוקש
צילום: אלי סגל וניצן דרור
רוה איתן, סמנכ"ל מחקר באתר מדלן
מומלצים