שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  1,750 דירות חדשות באור עקיבא יוצאות לדרך

  חברת נסא התחדשות ובניין וקבוצת תדהר חתמו על הסכם פינוי-בינוי עם 94% מדיירי שכונת שז"ר במערב אור עקיבא. מדובר בתוכנית שאושרה בשנה שעברה לאחר דיון בהתנגדויות, וצפויה לכלול את ההיקף הגדול ביותר בתחום ההתחדשות העירונית בשלב זה. היזמים: "אור עקיבא בתנופה נדל"נית"

  צעד נוסף להתחדשות עירונית באור עקיבא: חברת נסא התחדשות ובניין של היזם ניסים אסייג וקבוצת תדהר, בבעלות גיל גבע, אריה בכר ומארק ויסמן, חתמו בסוף השבוע על הסכם לפרויקט פינוי-בינוי עם דיירי שכונת שז"ר במערב אור עקיבא. במסגרת הפרויקט יהרסו 19 בניינים בני 3-4 קומות עם כ-355 דירות, לטובת שכונת מגורים חדשה - שתכלול 16 מגדלי מגורים בני 22 קומות וכ-1,750 דירות בסך הכל. על ההסכם חתמו 94% מבעלי הדירות.

   

  פינוי-בינוי בשכונת שז"ר - השתלשלות העניינים:

  פינוי-בינוי באור עקיבא: תוספת של 1,350 יח"ד

  אור עקיבא: 1,750 דירות חדשות בפינוי-בינוי

   

  שכונת שז"ר ממוקמת סמוך לשכונות הצפוניות ולכביש החוף (דרך מספר 2), משתרעת על שטח של כ-118 דונם ומאופיינת בבניינים טוריים ותשתיות רעועות. על פי התוכניות, השכונה החדשה תכלול לצד יחידות הדיור גם מתחם קניות, בילוי ופנאי בשטח של כ-5,000 מ"ר, גני ילדים, מעונות יום וטיילת חדשה (השכונה נמצאת כ-1.6 ק"מ מחוף הים). בנוסף, יוכשרו וישופרו מבני הציבור הקיימים - בית ספר יסודי, בית ספר תיכון, מרכז ספורט קהילתי, מגרש כדורסל ובית כנסת.

  הבניינים בשכונת שז"ר שצפויים להיהרס, כיום ()
  הבניינים בשכונת שז"ר שצפויים להיהרס, כיום

  הדמיית שכונת המגורים החדשה ()
  הדמיית שכונת המגורים החדשה

  בפברואר 2015 אושרה התוכנית על ידי הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז חיפה, לאחר שמיעת ההתנגדויות לתוכנית. במסגרת זאת נקבע כי כ-20% מיחידות הדיור יהיו קטנות בהיקף של 75 מ"ר. בסך הכל יתווספו כ-1,400 דירות לשכונה בצפיפות ממוצעת של כ-44 יחידות דיור לדונם. ביולי 2012 הופקדה התוכנית להתנגדויות על ידי ועדות התכנון, ותוכננה כך שיווצר רצף של שטחים ציבוריים פתוחים, המחבר בין מבני הציבור שנמצאים במזרח השכונה לבין השטח הציבורי הפתוח במערבה. תדהר נכנסה כשותפה לפרויקט של אסייג ותשמש בתור קבלנית הביצוע.

   

  התכנון: תחילת עבודה ב-2017

  בימים אלו מקדמת חברת נסא, באמצעות משרד האדריכלים ברעלי לויצקי כסיף ואדריכל אלי פירשט ממשרד האדריכלים אדם מזור פירשט, תיקון של התב"ע (תוכנית בניין עיר), אשר קיבלה תוקף לאחרונה, והוצאת היתר בנייה למתחם. זאת במטרה להתחיל את עבודות ההריסה והבנייה של השכונה בשנת 2017.

   

  היקף הפרויקט, שייבנה על ידי קבוצת תדהר, נאמד בכשני מיליארד שקל. הדיירים הקיימים יפונו לדיור חלופי למשך תקופת הבנייה ועד לכניסה לדירות החדשות. העסקה קודמה באמצעות עו"ד שמוליק לכנר מנשיץ- ברנדס ועו"ד גיל הירשמן מטעמה של נסא, ומשרד עוה"ד עמית פולק מטלון באמצעות עו"ד עפרה כהן ושירן גבע, מטעמה של תדהר.

   

  "כמי שגדל בעיר, אני שמח להיות שותף בפרויקט אשר יסמן את תנופתה של אור עקיבא מחד, ושיפור איכות חייהם של הדיירים הוותיקים בשכונת שז''ר מאידך", מספר ניסים אסייג, מנכ"ל נסא התחדשות ובניין ותושב העיר. ישראל ופאולינה פידלמן מנציגות דיירים חיכו לפרויקט שנים ארוכות. "אנחנו שמחים שהחלום שלנו ושל כל הדיירים מתגשם", הם אומרים.

   

  לדברי אודי שרביט, מנכ"ל תדהר, "השכונה החדשה שעתידה לקום באור עקיבא היא פרויקט פינוי-בינוי הגדול ביותר בישראל ומהווה אבן דרך משמעותית בתחום ההתחדשות העירונית. אור עקיבא היא עיר בצמיחה עם פוטנציאל נדל"ני אדיר שיבוא לידי ביטוי בשנים הקרובות. זוהי הזדמנות יוצאת דופן, הן עבור דיירי השכונה והן עבור הרוכשים העתידיים, ואנו מודים על ההזדמנות הגדולה שניתנת לנו - לעשות שינוי כלכלי וחברתי בחייהם של אנשים כה רבים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הדמיה: ויופוינט
  הדמיית הפרויקט באור עקיבא
  הדמיה: ויופוינט
  שכונת שז"ר באור עקיבא, כיום
  מומלצים