שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

בת ים: 500 דירות במקום קאנטרי קלאב

עיריית בת ים הגישה לוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תוכנית התחדשות עירונית למתחם העסקים המתחדש בעיר. בין השאר, היא מתכננת להרוס את הקאנטרי קלאב השכונתי וכן מבני תעשייה וציבור ישנים, לטובת הקמה של 500 דירות למגורים ועוד אלפי מטרים של שטחי מסחר, תעסוקה וציבור

בבת ים ממשיכים לקדם תוכניות התחדשות עירונית, כפי שהתחייבו בתוכנית המתאר המתגבשת בעיר. ל-ynet נודע כי העירייה הגישה היום (ד') לוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז תל-אביב תוכנית פינוי-בינוי לרובע העסקים המתחדש של בת ים במרכז העיר, המהווה חלק מרובע "פארק הים". זאת לצורך הקמה מחדש של מבני ציבור, אזורי מסחר ותעסוקה ומתחם מגורים - על הריסות מבני ציבור ותעשייה ישנים שמרביתם אינם בשימוש.

 

כתבות אחרונות על בת ים בערוץ הנדל"ן :

מתחרה בת"א: 776 דירות בבת ים, ליד איילון

חולון-בת ים, ירושלים: פינוי-בינוי למאות דירות

בת ים: דיור ציבורי לקשישים ב-280 ש' בחודש

 

בניגוד לתוכניות התחדשות עירונית שהוגשו עד כה לוועדות התכנון על ידי יזמים פרטיים, הפעם מדובר בשני מתחמים המיועדים להריסה ובנייה מחדש על קרקעות העירייה - מתחם צפוני ברחוב המלאכה ומתחם דרומי ברחוב הקוממיות. בסך הכל כוללת התוכנית 500 יחידות דיור בשטח של 50 אלף מ"ר; וכן 67 אלף מ"ר לתעסוקה, 8,000 מ"ר למסחר, 12,880 מ"ר למבני ציבור ו-4,063 מ"ר למתקנים הנדסיים.

 

על פי התוכנית, גובה הבנייה יהיה עד 43 קומות מקומת הקרקע לבנייני המגורים, עד 31 קומות מקומת הקרקע בבנייני התעסוקה, עד 5 קומות מקומת הקרקע במבני ציבור ועד 4 קומות מקומת הקרקע במתקנים הנדסיים.

 

יצוין כי רובע פארק הים צפוי לכלול, בין השאר, כ-4,000 יחידות דיור, כ-2,000 חדרי אירוח ב-4 בתי מלון, פארק עירוני בשטח של 100 דונם בסמוך לכניסה לעיר ראשון לציון ולא רחוק מחוף הים ועוד כ-3 מיליון מ"ר של תעסוקה ומסחר.

הדמיית המתחם ברובע העסקים בבת ים (הדמיה: משרד אלונים גורביץ' אדריכלים בוני ערים) (הדמיה: משרד אלונים גורביץ' אדריכלים בוני ערים)
הדמיית המתחם ברובע העסקים בבת ים(הדמיה: משרד אלונים גורביץ' אדריכלים בוני ערים)

 

3 מיליון מ"ר של תעסוקה ומסחר

גורי נדלר, סגן מהנדס העיר בת ים, מסביר כי בחלק הצפוני של התוכנית ברחוב המלאכה קיימים כיום מגרשים ריקים ומבנים ישנים של אחסנה ותעשייה בגובה של קומה אחת. מבנים אלה יהרסו ויוחלפו במבני ציבור כגון בתי ספר, גני ילדים ומרכזים קהילתיים וכן שטחים פתוחים לציבור הרחב. בסך הכל מדובר בשטח של 24,122 מ"ר.

 

בחלק הדרומי של התוכנית ברחוב קוממיות קיים כיום קאנטרי קלאב, אולם בעירייה סבורים כי שטח זה מתאים יותר לשמש אזור עירוב שימושים שיכלול מגורים, מסחר ותעסוקה. לפיכך ייהרס הקאנטרי ובמקומו ייבנו 500 דירות ועוד אלפי מטרים למשרדים, שטחי מסחר ומבני ציבור.

 

לדברי ראש העיר בת ים, יוסי בכר, "מדובר במתחם הנהנה מנגישות גבוהה, בשל קרבתו לצירי התנועה המרכזיים ומיקומו על נתיב הרכבת הקלה. המטרופולין הדרומי של גוש דן זקוק למרכז עסקים חלופי, שיחלץ את תל-אביב מהפקקים שנוצרו בה וייתן מענה למיליון וחצי תושבי ערי הלוויין".

 

התוכנית נערכה על ידי משרד אלונים גורביץ' אדריכלים בוני ערים ועל התכנון אחראית רעות טסלר. היא מקודמת על ידי חברת מגדלי בת הים בע"מ.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: משרד אלונים גורביץ' אדריכלים בוני ערים
הדמיית רובע העסקים המתחדש בבת ים
הדמיה: משרד אלונים גורביץ' אדריכלים בוני ערים
צילום: עופר עמרם
ראש עיריית בת ים, יוסי בכר
צילום: עופר עמרם
מומלצים