שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  תמונה גלובלית: צילומים מסביב לעולם ביפו
  תערוכה חדשה בגלריית נמל יפו שכל כולה צלמים ישראלים, חושפת תרבויות מאזורים מרתקים ברחבי העולם. משבט האומו באתיופיה, דרך נמיביה ועד בורמה, ירושלים וברוקלין: צפו בתמונות ובסיפורים שמאחוריהן. הכניסה לתערוכה חופשית

  "השתקפויות תרבותיות - מאחורי המקומות, מאחורי הפנים". זהו שמה של תערוכת צילומים חדשה שתיפתח בגלריית נמל יפו מחר (ו'). התערוכה חושפת תרבויות מאזורים אקזוטיים ברחבי העולם, בהם רב הנסתר על הגלוי. 80 צלמים מקצועיים וחובבים יצאו למסעות צילום המאפשרים התבוננות בתופעות חברתיות מיפן, קובה, מדינות אפריקה, נפאל, אנגליה, ישראל ומדינות נוספות. 

  תומס סולינסקי יצא למסע צילום בעמק האומו באתיופיה, עמק מדברי שנהר אחד עובר בו. בשבט מורסו הילדים אוחזים בנשק מגיל צעיר, הם לומדים איך לתפעל אותו ולהשתמש בשעת הצורך בעיקר כדי לשמור על העדרים שלהם מפני תקיפות של חיות טורפות, אבל גם עבור הגנה על בני השבט (צילום: תומס סולינסקי) (צילום: תומס סולינסקי)
  תומס סולינסקי יצא למסע צילום בעמק האומו באתיופיה, עמק מדברי שנהר אחד עובר בו. בשבט מורסו הילדים אוחזים בנשק מגיל צעיר, הם לומדים איך לתפעל אותו ולהשתמש בשעת הצורך בעיקר כדי לשמור על העדרים שלהם מפני תקיפות של חיות טורפות, אבל גם עבור הגנה על בני השבט(צילום: תומס סולינסקי)

  ילדות מתבגרות משבט ההימבה, נמיביה. נערות המגיעות לפרקן נוהגות לעצב שערן ולמרוח גופן בבוץ. לכל נערה שתי צמות קלועות (צילום: אריה דהן) (צילום: אריה דהן)
  ילדות מתבגרות משבט ההימבה, נמיביה. נערות המגיעות לפרקן נוהגות לעצב שערן ולמרוח גופן בבוץ. לכל נערה שתי צמות קלועות(צילום: אריה דהן)

  התמונה צולמה בפגודה שנקראת Manuha בבאגאן שבמיאנמר, תמונה המסמלת בעיני הצלם את אידיאל היופי בבורמה, ומדגיש את השוני מחד ואת הדומה מאידך בתפיסת היופי הנשי בעולם: המשחה המרוחה על פני הילדה נקראת ת'אנקה, משחה טבעית שמופקת מעץ בעל שם זהה. הנשים הבורמזיות נוהגות להשתמש בתאנקה כבר אלפי שנים כפריט אופנתי שגם משמש כהגנה מפני השמש היוקדת. כמו בתרבויות אחרות בדרום מזרח אסיה, נשים שואפות לגוון עור בהיר יותר בניגוד לאידיאל היופי במדינות מערביות בהן נשים שואפות למראה שזוף (צילום: מיכאל צור) (צילום: מיכאל צור)
  התמונה צולמה בפגודה שנקראת Manuha בבאגאן שבמיאנמר, תמונה המסמלת בעיני הצלם את אידיאל היופי בבורמה, ומדגיש את השוני מחד ואת הדומה מאידך בתפיסת היופי הנשי בעולם: המשחה המרוחה על פני הילדה נקראת ת'אנקה, משחה טבעית שמופקת מעץ בעל שם זהה. הנשים הבורמזיות נוהגות להשתמש בתאנקה כבר אלפי שנים כפריט אופנתי שגם משמש כהגנה מפני השמש היוקדת. כמו בתרבויות אחרות בדרום מזרח אסיה, נשים שואפות לגוון עור בהיר יותר בניגוד לאידיאל היופי במדינות מערביות בהן נשים שואפות למראה שזוף(צילום: מיכאל צור)
  הצילומים צולמו בפסטיבל המסכות המתקיים בבזל בשוויץ. הפסטיבל נערך מדי פברואר והוא נמשך ארבעה ימים. מקורו בטקס פגאני שהתחיל לפני כ-700 שנה ומדבר על סילוק כוחות האופל והשחור שהיה אקטואלי בזמן המגיפה השחורה בימי הביניים. זה מתחיל בארבע בבוקר בטקס ענק וחוויתי של הדלקת לפידים. לכל מסכה יש משמעות ולכל קבוצה שלובשת מסכה מסוימת יש תפקיד וקצב מסוים של תופים וחלילים (צילום: מודי שופיל) (צילום: מודי שופיל)
  הצילומים צולמו בפסטיבל המסכות המתקיים בבזל בשוויץ. הפסטיבל נערך מדי פברואר והוא נמשך ארבעה ימים. מקורו בטקס פגאני שהתחיל לפני כ-700 שנה ומדבר על סילוק כוחות האופל והשחור שהיה אקטואלי בזמן המגיפה השחורה בימי הביניים. זה מתחיל בארבע בבוקר בטקס ענק וחוויתי של הדלקת לפידים. לכל מסכה יש משמעות ולכל קבוצה שלובשת מסכה מסוימת יש תפקיד וקצב מסוים של תופים וחלילים(צילום: מודי שופיל)
  ביעור חמץ. כחלק ממסורת צילום תיעודי שלי, אני מגיעה בערב פסח לירושלים, בכל פעם מחדש אני מרותקת מול המנהג שמאגד סביבו וסביב המדורות משפחות שלמות, ילדים סקרנים וסיפורים חדשים (צילום: אורית שחר) (צילום: אורית שחר)
  ביעור חמץ. כחלק ממסורת צילום תיעודי שלי, אני מגיעה בערב פסח לירושלים, בכל פעם מחדש אני מרותקת מול המנהג שמאגד סביבו וסביב המדורות משפחות שלמות, ילדים סקרנים וסיפורים חדשים(צילום: אורית שחר)

  צולם על גדות נהר הניג'ר, במאלי, אפריקה (צילום: נאוה פורת) (צילום: נאוה פורת)
  צולם על גדות נהר הניג'ר, במאלי, אפריקה(צילום: נאוה פורת)
  שבט נחש הפרא - Wild Snake Tribe. צולם במסגרת מפגש רב שבטים מסורתי בפפואה גינאה החדשה. כל שבט מגיע עם המסורות והתרבות השבטית, מפגינים נוכחות בגאווה רבה ובריקודים, שירים ותלבושות. גופם של שבט "נחש הפרא" מרוח בגוון שחור, העיניים והשיניים בלבד בורקות ומנצנצות, כאשר חברי הקבוצה מסודרים בשורה לפי גובהם, ומחזיקים מעליהם נחש בד ענק ממולא בקש, כשהם מתהלכים בתנועות ענטוז, במעגלים פנימה. המשתתף המוביל מחזיק את ראש הנחש והוא היחידי שעיניו מאופרות באדום (צילום: אפרת סלע) (צילום: אפרת סלע)
  שבט נחש הפרא - Wild Snake Tribe. צולם במסגרת מפגש רב שבטים מסורתי בפפואה גינאה החדשה. כל שבט מגיע עם המסורות והתרבות השבטית, מפגינים נוכחות בגאווה רבה ובריקודים, שירים ותלבושות. גופם של שבט "נחש הפרא" מרוח בגוון שחור, העיניים והשיניים בלבד בורקות ומנצנצות, כאשר חברי הקבוצה מסודרים בשורה לפי גובהם, ומחזיקים מעליהם נחש בד ענק ממולא בקש, כשהם מתהלכים בתנועות ענטוז, במעגלים פנימה. המשתתף המוביל מחזיק את ראש הנחש והוא היחידי שעיניו מאופרות באדום(צילום: אפרת סלע)
  מתוך סדרת עבודות ייחודית המאפשרת הצצה נדירה לחבורת Giglio Boys of Brooklyn, מועדון סגור של קבוצת גברים איטלקית מברוקלין שנוסד בשנת 1990 וחוגג מדי שנה את סיפורו של הבישופ הקדוש סן בפאולינו: באחת ערי הדרום באיטליה פאולינו הקריב את עצמו ונשלח לכלא במקומם של ילדים שנחטפו על ידי פיראטים ונשלחו לעבדות, לאחר שגילה כי נלקחו. בהמשך הוא שוחרר על ידי סולטן תורכי ששמע את סיפורו (צילום: עדי טארקאי) (צילום: עדי טארקאי)
  מתוך סדרת עבודות ייחודית המאפשרת הצצה נדירה לחבורת Giglio Boys of Brooklyn, מועדון סגור של קבוצת גברים איטלקית מברוקלין שנוסד בשנת 1990 וחוגג מדי שנה את סיפורו של הבישופ הקדוש סן בפאולינו: באחת ערי הדרום באיטליה פאולינו הקריב את עצמו ונשלח לכלא במקומם של ילדים שנחטפו על ידי פיראטים ונשלחו לעבדות, לאחר שגילה כי נלקחו. בהמשך הוא שוחרר על ידי סולטן תורכי ששמע את סיפורו(צילום: עדי טארקאי)
  תחנת האוטובוס בנצרת בה נפגשים כל זקני העדה, השבטים והעדות השונות. הדבר בא לידי ביטוי בלבוש, במנטליות, בשפה ובמראה החיצוני האירוניה שבדבר שכאשר הם מחכים לאוטובוס כולם שוכחים את ההבדלים והופכים חברים לתחנה (צילום: אמיר לבון) (צילום: אמיר לבון)
  תחנת האוטובוס בנצרת בה נפגשים כל זקני העדה, השבטים והעדות השונות. הדבר בא לידי ביטוי בלבוש, במנטליות, בשפה ובמראה החיצוני האירוניה שבדבר שכאשר הם מחכים לאוטובוס כולם שוכחים את ההבדלים והופכים חברים לתחנה(צילום: אמיר לבון)

  התערוכה תיפתח ביום שישי 15.1 ב-13:00. גלריית נמל יפו, רח' רציף העלייה השנייה 20, נמל יפו - בחלקו הצפוני של נמל יפו. אוצרת התערוכה: לימור מרגוליס. הגלריה פתוחה בימים חמישי, שישי ושבת 12:00-16:00. פרטים נוספים באתר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: תומס סולינסקי
  צילום: תומס סולינסקי
  צילום: תומס סולינסקי
  מומלצים