שתף קטע נבחר

מרגש: תאומים שנולדו פגים מחזיקים ידיים

תאומים שנולדו בשבוע 29 תועדו בסרטון כשהבן, המחובר למכשירי הזנה והנשמה, אוחז את ידה של אחותו. את התאומים מחזיק האב ישירות על חזהו בשיטת "קנגורו", שמטרתה לתת לפגים תחושה הדומה לרחם

זוג הורים מאוסטרליה תיעדו את התאומים הפגים שלהם - כריסטיאן וכריסטיאנה - אוחזים ידיים. התאומים, שנולדו בשבוע ה-29 להריון, במשקל של פחות מקילו לכל אחד, מאושפזים בפגייה במרכז הרפואי מונאש בקלייטון, אוסטרליה.

 

צפו בכריסיאנה אוחזת בידו של כריסיטיאן:

 

 

התאומים נולדו לפני כשבועיים וחצי, במהלך השבוע ה-29 להריון, ומאז הם מאושפזים בפגייה. בהודעה אודות הלידה בפייסבוק כתבה האם אנטיאה ג'קסון-רושפורד: "אני רוצה לעדכן את כל חברינו ובני המשפחה כי גלן ואני ילדנו אתמול את התאומים, והם ממש בסדר. הם היו נחושים לבוא לכאן לפני הזמן - וזה בדיוק מה שעשו. אני אשתחרר מאשפוז היום, אבל אגיע לכאן בכל יום להיות עם המלאכים שלנו, עד שגם הם ישתחררו הביתה, בעזרת השם, עוד כמה שבועות".

 

"שום דבר לא מכין אותך ללידת פג"

 

האמא הגאה משתפת תמונות וסרטונים של התאומים שלה בפגייה, ובעיקר ברגעים בהם היא או האב מחזיקים את התינוקות כחלק מהטיפול. מדובר בשיטת "קנגורו", בה ההורים מחזיקים את הפגים ישירות על החזה בטכניקת עור אל עור. מחקרים הוכיחו כי תחושה זו מזכירה לפגים את התחושה של הרחם ותורמת להתפתחות ולהתקדמות שלהם.

 

כוח התאומים

בנוסף, בשנים האחרונות ישנה מודעות גבוהה יותר לקשר בין התאומים המתחיל כבר ברחם, ולחשיבות הקירבה הפיזית בין התאומים לאחר הלידה. בארץ מקובל, כאשר המצב הרפואי מאפשר זאת, לתת לתאומים להתחמם יחד בעריסה אחת מיד לאחר הלידה.

 

מתנה קצת יותר מדי גדולה: הכל על הריון תאומים

 

הריון תאומים נחשב הריון מורכב, בעיקר בשל הסיכון הגבוה ללידה מוקדמת - כפי שקרה במקרה של כריסטיאן וכריסטיאנה. כאשר התינוקות נולדים לפני הזמן, מערכות הגוף שלהם טרם הבשילו לחלוטין, והם עלולים לסבוך מסיבוכים בהמשך החיים החל מעיכוב התפתחותי, הפרעות קשב וריכוז ועד מומים קשים. כאמור, ככל שהפגים זוכים לטיפול איכותי וחום אנושי, הסיכוי שלהם להתקדם הולך ומשתפר.
 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כריסיאטנה וכריסטיאן אוחזים ידיים.
מומלצים