שתף קטע נבחר

איום ברצח לקצין חרדי: "נתנקש בחייו"

שבוע לאחר מעצרם של מפיצי חוברת ההסתה נגד החיילים החרדים - עליית מדרגה: רעייתו של מפקד בסיס טירונים והכשרות באט"ל קיבלה שיחות טלפון, שבהן נאמר לה כי בעלה פוגע ביהדות החרדית, ויחוסל. עדי גליקמן מזהירה כי "הכתובת על הקיר": "מדובר פה על חייו של בעלי. זה עלול להוביל לרצח"

עליית מדרגה בהסתה נגד חיילי צה"ל החרדים: אלמוני התקשר לאשתו של סרן יהודה גליקמן, מפקד בסיס טירונים והכשרות באט"ל, ואיים עליה כי ירצח אותו. האישה, עדי, הגישה תלונה במשטרה, ולאחר מכן אוימה שוב: "כל כלב יבוא יומו".

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. תעשו לנו לייק  >>  

 

עוד בנושא: פריצת דרך: עצורים בפרשת "קמפיין החרד"קים "

 

שיחת הטלפון הראשונה התקבלה דקות ספורות לאחר שאשת הקצין התראיינה לכמה כלי תקשורת נגד הגורמים הקיצוניים במגזר, הרודפים את בעלה וחבריו. האדם שמעבר לקו וידא כי הגיע למשפחת גליקמן, ואמר: "תתביישו לכם שיש לכם אבא חרד"ק (חרדי קל דעת, כינוי גנאי לחיילים החרדים – ק"נ) ... היהדות החרדית מתביישת בכם, מוחה בכם. תיזהרו, אנחנו נתנקש בחייו של אבא שלכם".

 

עוד בערוץ היהדות :

 

בשיחת טלפון נוספת, אמרו לה: "כל כלב בא יומו". גליקמן הוא הקצין שהפעיל חוקר פרטי להתחקות אחר המטרידים, וזה, ככל הנראה, מה שסייע למשטרה בחקירה, שבשיאה נעצרו בשבוע שעבר החשודים בהפצת חוברת "הציידים".

 

"אני מצפה מפרקליטות המדינה שכבר מלווה את התיק מספר חודשים, שתפעל בהקדם ולא תגרור רגליים", אמרה עדי גליקמן ל-ynet. "כרגע מדובר באשמה של העלבת עובד ציבור והגנת הפרטיות. אבל הנושא פה חמור הרבה יותר. מדובר על קמפיין שנמשך שלוש שנים נגד החיילים החרדים בכלל, ועכשיו מדובר בבעלי באופן אישי".

 

"זה עלול להוביל לרצח!"

גליקמן הזהירה כי "הכתובת על הקיר. וחלילה זה עלול להגיע לאלימות קשה יותר. מדובר פה על חייו של בעלי",

הוסיפה. "זה עלול להוביל לרצח!"

 

היא ביקשה מהפרקליטות ומהמשטרה "לפעול בהקדם". לדבריה, "המשטרה קיבלה את החומרים במהלך חצי השנה האחרונה, ואנחנו יודעים שהתיק מטופל, אבל יש לעשות סוף לכל העניין הזה!"

 

שני החשודים שנאצרו בשבוע שעבר, הפיצו פשקווילים ושלחו בדוא"ל איומים כלפי חיילים חרדים המשרתים בצבא. עוד עולה, כי במסגרת חוברת "הציידים", חשפו את פרטיהם האישיים - והשמיצו אותם באופן הלועג ובז להם.

 

"יימח שמך"

החרדים הקיצונים חשפו בפרסומים את פרטיהם האישיים של "הציידים" – שמותיהם המלאים, תמונותיהם, מספרי הזהות והטלפון, כתובות המגורים והחוגים הדתיים מהם באו – ואפילו מצבם האישי. כמו כן צויין מה תפקידו של כל אחד מהם והפרופיל האישי שלו.

 

מתוך חוברת ההסתה ()
מתוך חוברת ההסתה

 

אחד הוגדר כ"שבאבניק מצוי, מריר וחסר סיפוק", האחר "צעיר קל דעת" שנמשך לעיסוק ב"סחר בנשמות", ויש שהוא

"ממשפחת גדולים, מהגרועים", אשר "שנאתו לתלמידי חכמים מעבירה אותו על דעתו". מגייס נוסף מתואר כ"פרחח צעיר" המחפש את עצמו ב"מערך המיסיון הצבאי", ועוד אחד הוא "נהנתן ומדורדר רוחנית".

 

שבועיים לאחר פרסום חוברת ההסתה "ציידי הנשמות", שבה נחשפו פרטיהם האישיים, החלה מתקפת הטרדות ואיומים מצד גורמים קיצוניים במגזר, המתנגדים לגיוס. בתיעוד שיחות טלפון שהגיע לידי ynet הואשמו חיילים וקצינים בבגידה ברבנים ובהתנכלות לתלמידי הישיבות. בין היתר, ספגו החיילים החרדים נאצות כגון "רשע! חוטא ומחטיא את הרבים! יימח שמך! תישרף בגיהנום, יש דין ויש דיין".

 

מאז החל הקמפיין דווחו מספר תקיפות אלימות כלפי לובשי מדים בשכונות החרדיות. לפני כמה חודשים הותקף קצין צה"ל המשרת ב"גבעתי", שהגיע לבקר שניים מחייליו במאה שערים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איימו עלינו: "כל כלב בא יומו"
מומלצים