שתף קטע נבחר

בדיקה: כמה שווה לכם חלום הפנטהאוז?

באיזו עיר המותג "פנטהאוז" שווה תוספת במחיר של מאות אלפי שקלים ובאיזה יישוב מוכנים רוכשי הדירות לשלם קרוב ל-40% יותר עבור סמל הסטטוס? בדיקה שנערכה עבור ynet בחנה את ההבדלים בין מחירי דירות רגילות לבין דירות הגג עם מספר חדרים דומה. הפערים עצומים

ישראלים רבים חולמים לרכוש דירת פנטהאוז והקבלנים מודעים לביקוש הגדול לדירות הנחשבות לסמל סטטוס. משרדי המכירות מציעים לא מעט מבצעים, אבל בדרך כלל המחירים מחוץ להישג ידם של מרבית הרוכשים. למרות זאת נראה שהקונים מצביעים ברגליים: בדיקה שנערכה עבור ynet מגלה כי ישנן ערים שבהן הרוכשים יהיו מוכנים לשלם עד כ-40% יותר עבור המותג היוקרתי.

 

בדיקות נוספות בערוץ הנדל"ן של ynet:

באיזו עיר יש פער של 230% במחירי הדירות?

דירות יקרות, שכירות גבוהה. מה צפוי ב-2016

שיא במכירת דירות, המחירים עלו. סיכום שנה

 

הבדיקה נערכה על ידי מחלקת המחקר של חברת משגב שיווק מתחמי מגורים בקרב ערים שבהן היא פועלת ברחבי הארץ, ובחנה את הסכומים שמוכנים הישראלים להוסיף לדירת פנטהאוז בכל עיר ועיר. דירות הפנטהאוז שנבדקו דומות באיכותן ונבדלות רק במיקומן הגיאוגרפי. "לישראלים יש שאיפה לגור בפנטהאוז או בבית עם גינה, כאשר במרחב העירוני הפנטהאוז מהווה סמל סטטוס שאין שני לו", מסביר את הממצאים ליאור רוט, מנכ"ל החברה שערכה את המחקר.

 

לדבריו, לא מעט רוכשים מוכנים למתוח את התקציב המשפחתי לקצה וליטול הלוואת משכנתא גדולה יותר, רק כדי שיוכלו לגור בפנטהאוז. "האמת היא שיש מידה של הנאה בלגור בדירה בה אין שכנים מרעישים מעליך, ולרוב אין לפנטהאוזים קיר משותף עם השכנים", הוא מודה. "אך חשוב להבין שבפועל, רוב הקבלנים לא מציגים מפרט שונה בפנטהאוזים - השיש, המרצפות והמקלחת זהים לדירות האחרות בבניין", מבהיר רוט.

הדמיית פנטהאוז. כמה אתם מוכנים לשלם? ()
הדמיית פנטהאוז. כמה אתם מוכנים לשלם?

אז מדוע בכל זאת הפנטהאוזים יקרים? לדברי רוט, "היצע הפנטהאוזים נמוך מאוד בארץ, ובכל פרויקט יש רק פנטהאוז אחד או שניים. לכן הרוכשים בטוחים שערך ההשקעה יישמר. הם לא טועים: מחירי הפנטהאוזים עולים בצורה חדה יותר מאשר בכלל השוק, ולכן גם מדובר בהשקעה חכמה".

 

הבדל עצום בין דירה רגילה לפנטהאוז

על פי ממצאי הבדיקה, דירת פנטהאוז עם 6 חדרים בשכונת אם המושבות בפתח תקווה עולה בממוצע 3.336 מיליון שקלים, לעומת מחיר של 2.368 מיליון שקלים עבור דירת 6 חדרים רגילה שאינה פנטהאוז ואינה בקומה האחרונה של הבניין. מדובר בפער של 998.333 שקלים - בשיעור של לא פחות מ-42%.

שכונת אם המושבות. פער של 42% (צילום: ניר כהן, אבי חי וניצן דרור) (צילום: ניר כהן, אבי חי וניצן דרור)
שכונת אם המושבות. פער של 42%(צילום: ניר כהן, אבי חי וניצן דרור)

דירת פנטהאוז עם 6 חדרים בשכונת כפר סבא הירוקה עולה לפי הבדיקה 3.433 מיליון שקלים בממוצע - לעומת מחיר של 2.516 מיליון שקלים עבור דירת 6 חדרים רגילה. מדובר בפער של 916.667 שקלים - בשיעור של 36%.

 

דירת פנטהאוז עם 6 חדרים במתחם 1200 בהוד השרון עולה בממוצע 3.680 מיליון שקלים. זאת לעומת מחיר ממוצע של 2.775 מיליון שקלים עבור דירת 6 חדרים שאינה מוגדרת בתור פנטהאוז. מדובר בפער בסכום של 904.667 שקלים ובשיעור של 33%.

הוד השרון. פער של 33% (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
הוד השרון. פער של 33%(צילום: עידו ארז)

דירת פנטהאוז עם 5 חדרים בשכונת המדע ברחובות עולה בממוצע 2.940 מיליון שקלים. לעומת זאת, דירת 5 חדרים רגילה ברחובות עולה 2.378 מיליון שקלים - פער של 561.709  שקלים בשיעור של 24%.

 

דירת פנטהאוז עם 5 חדרים בשכונת קריית אלון שבחולון עולה בממוצע 3.215 מיליון שקלים. לעומת זאת, דירת 5 חדרים רגילה לפי הבדיקה עולה "רק" 2.495 מיליון שקלים - פער של 719.334 בשיעור של 29%.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: כנען שנהב אדריכלים
פנטהאוז. אילוסטרציה
הדמיה: כנען שנהב אדריכלים
ליאור רוט, מנכ"ל משגב שיווק מתחמי מגורים
מומלצים