שתף קטע נבחר

מה זה בכלל משקל תקין של נשים?

בשבת יצויין ‘יום המשקל התקין של נשים’. ולא, זה לא אומר שממחר דיאטה מטורפת

מכירים את הימים האלו שבכלל לא ידעתם שהם כאלו? ביום שבת יציין העולם (רק מי שכנראה זוכר) את יום הפאי הבינלאומי. עם או כנראה בלי קשר מצוין בחגיגות גדולות ואולי קצת פחות בצקתיות, יום המשקל התקין של נשים.

כן, למען מטרה נעלה הזו הוקדש יום בינלאומי וממש לכבודו ננסה להבין מהו בעצם משקל תקין, ולזכור שגם אם אנחנו רחוקים מהאקלים ישראלי או מהמטבח הים התיכוני, יש מסביבנו כלים כדי לנוע אל עבר משקל תקין.

 

מבדיקות עם אנשי מקצוע שונים, ניכר שאין תשובה מוחלטת לשאלה מה משקל מומלץ לנשים. בעוד רבות מאיתנו מחפשות אותו דרך אידיאלים של יופי, אין לנו תשובה מוחלטת על משקל בריא ונכון. ובכל זאת, יש כמה

נוסחות ושיטות לחישוב משקל רצוי, שמחשבות יחס של גובה, משקל ומין. טווח רצוי עשוי להיות שונה ב-5-6 קילוגרמים בין מדדים שונים.

 

בעוד שטבלה אחת קובעת כי משקל אידיאלי לאישה בגובה 1.60 הוא בין 55 ל -61 ק"ג. בטבלה אחרת, לאותה אישה כבר מומלצת לשקול פחות: בין 50- ל-56 ק"ג.

אחד המדדים הידועים היום הוא ה- BMI, שבעצם גורס שיש נוסחה לחישוב משקל בריא שלנו. משקל חלקי גובה בריבוע. כשהתוצאה שתתקבל היא בין 19 ל-25, זה אומר שאפשר לחגוג בשבת את המשקל בריא שלכן. אם התוצאה היא למעלה מ-25, כנראה שכדאי לכוון את החגיגות לשנה הבאות, אבל גם המדד הזה לא בהכרח מעיד על משקל תקין.

 

דיאטה היא אורח חיים. יום המשקל התקין (thinkphotos.com) (thinkphotos.com)
דיאטה היא אורח חיים. יום המשקל התקין(thinkphotos.com)

 

אחת הבעיות היא שאחוז השומן אינו מצוין בטבלאות הללו ולכן בכלל לא בטוחים שהמשקל שלכן אינו תקין. נשים בעלות מסת שריר גבוהה יכולות, על פי הטבלאות, להיחשב לבעלות משקל גבוה, למרות שאחוז השומן בגופן נמוך ומצבם הבריאותי טוב.

אגב, את אחוזי השומן אפשר לבדוק עם מכשיר פשוט ולא יקר. רופאים חושבים שזו בדיקה חשובה אפילו יותר, אך יש לזכור לבצע אותה לפי נהלים מדויקים. מומחים מקומיים גורסים שבמידה ובדיקות דם תקין, וכושר גבוה, סביר להניח שייתן והמשקל נכון ותקין עבורכם.

 

יום משקל תקין הוא לא יום ירידה במשקל, ולכן יש בו משהו שמעט מאזן את הנהירה של נשים במדרון חלקלק של ירידה במשקל. דיאטה היא אורח חיים, אז אולי ביום הזה כדאי לבדוק אם אורח חיים התזונתי שלנו מוביל את הגוף למשקל בריא ורצוי.

 

תזונאים מסבירים שאין דרך תזונתית טובה או רעה, יש דרך שמתאימה לך ולאורח חייך. מזון בריא, על אף שכמעט כל מוצר שני מכנה עצמו ככזה, הוא למעשה כל מזון טבעי, לא מתועש ולא מעובד.

כשאוכלים מזון בריא חשוב להיפטר ממוצרי דיאט למיניהם ולהתמקד בשילוב מוצרים בסיסי. גם בכל מה שנוגע לזמן ארוחות כדאי לא להיצמד לשעות. אם בעבר לימדו אותנו לאכול 3 או 5 ארוחות ביום, היום מומלץ להקשיב לגוף, לעצור אחרי ארוחה ולנסות לתת לזמן לאותת לנו על צורך.

 

גם מזון בריא מתפרק לרכיבים שמייצרים שומן. הקשיבו לגוף ()
גם מזון בריא מתפרק לרכיבים שמייצרים שומן. הקשיבו לגוף

 

טעות רווחת נוספת היא אכילת מזון בריא בכמויות גדולות. הבעיה היא שגם מזון בריא מתפרק לרכיבים שיודעים לייצר שומן בגוף ואין מקום לזלזל בזה רק כי מדובר במספר דל של קלוריות.

בנוסף, כדאי לשים לב שהמלצות בשנים האחרון אינן מדברות על אכילה של כל אבות המזון בארוחה אחת. יש להתרכז בעיקר בצריכה מספקת של ירקות ופירות, וכל השאר יתחלק במידה מספקת אם תקשיבו למנגנוני הרעב והשובע שלנו.

חשוב להדגיש כי להבדיל מדיאטות הרזיה, כשעוברים לדיאטה של ​​אכילה בריאה, הירידה במשקל תהיה איטית אך עקבית, מה שיאפשר לנו גם להתמסר ולהימשך למאכלים בריאים יותר, ולשחרר הרגלים וטעמים ישנים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים