שתף קטע נבחר

פוליטיקאים במנזר השתקנים

לא פוליטיקאי מסורתי, לא פוליטיקאי דתי, חברתי, ציוני, בטחוני, ימני או שמאלני. איש מהם לא הרים טלפון לחזק את ידיו של פרופ' יעקב מלכין, שמצא סכין מטבח גדולה ומכתב איום בפתח ביתו

"למה אף פוליטיקאי לא יוצא להגנת סבא"? שאלה אותי בתי, שיצאה אותו בוקר לבושת מדים לשירותה הצבאי.

 

עוד בערוץ הדעות:

שדה בריר - במה עוד צריך להתחשב?

כיבוש בע"מ

ואנחנו חשבנו שחמאס קם בעזה?

התעמרות מסוכנת

האסיר א' והאסירים ב'

 

פרופסור יעקב מלכין, איש הגנה, סב אהוב, מנהיג והוגה דעות יהודי חילוני. מצא על סף ביתו, אור ליום חמישי סכין מטבח גדולה, מכתב איום על חייו וגרפיטי המפנה למצוות חיסול עמלק בתנ"ך.

 

 

ואכן צדקה בתי בשאלתה. לא פוליטיקאי חילוני, לא פוליטיקאי מסורתי, לא פוליטיקאי דתי, חברתי, ציוני, בטחוני, ימני או שמאלני. איש מהם לא הרים טלפון לחזק את ידיו.

 

אף אחד מאותם מחזרים בעוז אחר ציבור הבוחרים לא הרים טלפון. לפידים, בנטים, הרצוגים, ביביים, ליברמנים, יקירינו כולם, עושים שיקול אלקטורט ציני ושותקים. לדעתם כל תגובה בנושא הזהות היהודית תעלה להם בקולות בבחירות. משיקולי תועלת אישית צרים, אותם תקיפי המלל, אבירי הדמוקרטיה, נסיכי הרוב הדומם מעדיפים לשתוק.

 

לשיטתם בנושא זה אין שום ערך, שום עקרון, שום מעשה, שום ביטוי של שנאה מעוותת, השווה לסכן בגללו את הסיכוי שלהם לחזק את אחיזתם ברסן השלטון.

 (צילום: חטיבת דובר המשטרה) (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
(צילום: חטיבת דובר המשטרה)

 

אז אם עוד לא שמתם לב חברים במנזר השתקנים לעת מצוא, התנהלותכם נותנת לגיטימציה שבשתיקה לכל היגאל עמירים של עמנו ולהרס החברה היהודית מבפנים.

 

אתם טועים פעמיים: בראשונה, שתיקתכם נותנת עידוד לטרור יהודי ועל כך תדון אותכם ההיסטוריה. בשנייה, אתם טועים בעם ישראל. הרוב המכריע הכולל דתיים כחילונים ושמאלנים כימנים מקבל את האחר, מבין את השונה, חי בשלום עם שכניו, מבין שיש ערכים משותפים כמו לכידות העם היהודי הנמצאים בקונצנזוס. הרוב המכריע לא מקבל אלימות מכל סוג ותחת כל אמתלה. עוד יגיע היום והוא אינו רחוק, בו יבוא עימכם עמכם חשבון פוליטי, על שנתתם לרקב להתפשט בסידקי שתיקתכם ולפורר את יסודות הקיום של עם ישראל בארץ ישראל.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים