שתף קטע נבחר

מלחמת שכונות: האלמוגים או קריית ים א'?

מתלבטים באיזו שכונה משתלם לגור בת"א? בטוחים שאתם גרים בשכונה הכי שווה בירושלים? בכל שבוע שתי שכונות יתחרו על התואר "השכונה הכי שווה למגורים". והפעם הגענו לקריית ים: איזו שכונה משתלמת יותר - שכונת האלמוגים או קריית ים א'? צפו בתוכנית הנדל"ן של ynet בשיתוף מדלן

מתלבטים באיזו שכונה הכי משתלם לגור בתל-אביב? בטוחים שאתם גרים בשכונה הכי שווה בירושלים? בכל שבוע שתי שכונות יתחרו על התואר "השכונה הכי שווה למגורים". הפעם הגענו לעיר קריית ים: איזו שכונה משתלמת יותר - שכונת האלמוגים (בחלק המערבי של קריית ים ד') או שכונת קריית ים א'? צפו בתוכנית הנדל"ן של ynet בשיתוף אתר מדלן.

 

 

אז מהם מחירי הדירות בשכונת האלמוגים ובשכונת קריית ים א'? דירת 4 חדרים מיד שנייה בשכונת האלמוגים עולה 870 אלף שקלים בממוצע. בשכונת קריית ים א', לעומת זאת, עולה דירה דומה 820 אלף שקלים. בשתי השכונות אין כיום בנייה חדשה. המדד החברתי-כלכלי (נקרא גם מדד סוציו-אקונומי הבודק את רמות ההשכלה וההכנסה של האוכלוסייה) בשכונת האלמוגים הוא 6 מתוך 10 ובשכונת קריית ים א' הוא 5 מתוך 10. השכר הממוצע בשכונת האלמוגים עומד על 7,760 שקלים, ואילו בשכונת קריית ים א' על 7,720 שקלים.

 

מלחמת שכונות: גני אביב או לוד הצעירה?

מלחמת שכונות בעכו: נווה אלון או מנחם בגין

מלחמת שכונות בחדרה: האוצר או ניסן?

 

בשכונת האלמוגים יש בית ספר אחד, אך הוא היחיד בעיר שפועל במסגרת יום לימודים ארוך. במרחק הליכה נמצא הקונסרבטוריון. לעומת זאת, בשכונת קריית ים א' יש שני בתי ספר יסודיים. ומה לגבי המרחק מצירים מרכזיים? שכונת האלמוגים מרוחקת כ-30 דקות נסיעה בשעות העומס ממרכז מתם בחיפה, כ-18 דקות נסיעה מצומת לב המפרץ ומספר דקות ספורות מתחנת הרכבת קריית מוצקין. גם שכונת קריית ים א' נמצאת במרחק נסיעה של כ-30 דקות בשעות העומס ממרכז מתם בחיפה, רק רבע שעה נסיעה מצומת לב המפרץ וכרבע שעה הליכה מתחנת הרכבת קריית מוצקין.

שכונת קריית ים א' (צילום: עידו בקר) (צילום: עידו בקר)
שכונת קריית ים א'(צילום: עידו בקר)

שכונת האלמוגים (צילום: עידו בקר) (צילום: עידו בקר)
שכונת האלמוגים(צילום: עידו בקר)

ההסבר של רוה איתן ממדלן: שכונת קריית ים א' הממוקמת בדרום העיר היא שכונת מגורים מטופחת. תושבי השכונה יכולים להגיע ברגל למוסדות החינוך, מוקדי המסחר, תחנת הרכבת וחוף הים. אוכלוסיית השכונה מבוגרת יחסית ושיעור המשפחות הצעירות נמוך. שכונת האלמוגים ממוקמת בצפון העיר, שכונה ומרווחת ומאופיינת בבנייה נמוכה. למרות שאוכלוסיית השכונה מבוגרת, יש בה משפחות צעירות.

 

אז איזו שכונה משתלמת יותר למגורים? צפו בסרטון וטקבקו לנו - האם אתם מסכימים עם ההכרעה?

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורי דוידוביץ
הילה ציאון ואלכסנדרה לוקש
צילום: אורי דוידוביץ
רוה איתן, סמנכ"ל מחקר באתר מדלן
מומלצים