שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  'פותחים דלת לישראל': חוויה ישראלית שונה?
  התערוכה החדשה "פותחים דלת לישראל" שנפתחה ברומא, אמורה לחשוף תוך ביקור ב-9 דלתות את הישראלי היפה לעולם, ולשפר את מעמדה של ישראל. העיצוב מושקע, התכנים מרגשים אבל האם זה מה שיעזור לנו מול החרם עליו כולם מדברים?

  לעשות סלפי עם ישראלי, להציץ לקידוש משפחתי או לשחק מטקות על חוף הים של תל אביב. כל אלה אמורים לחשוף את אירופה לישראל האחרת, ולשפר את מעמדה בעולם. במסגרת התערוכה הנודדת של משרד החוץ והמשרד לעניינים אסטרטגיים ישנן תשע דלתות צבעוניות שמספרות באופן אינטראקטיבי את סיפורה של ישראל. כל דלת היא מיצג ויזואלי לנושאים כדוגמת חינוך, תרבות, טכנולוגיה ועוד. צפו בביקור שלנו בתערוכה:

   

  "פותחים דלת לישראל" ברומא    (צילום: משרד החוץ)

  "פותחים דלת לישראל" ברומא    (צילום: משרד החוץ)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  התערוכה הנוכחית מוצגת במוזיאון "ויטוריאנו", לא רחוק מהקולוסיאום של רומא באיטליה. יואל יון, מנהל מחלקת הסברה במשרד החוץ משוכנע שישראל תקבל תמורה על ההשקעה. "אנשים שבאים לראות פה את הדבר הזה סוף סוף פוגשים ישראלים. כי זה בדיוק העניין - אנשים אף פעם לא פגשו ישראלי, כל מה שהם רואים מתקבל דרך התקשורת, והם לא רואים ישראלים. פה אתה פותח דלת, נפגש, יכול לעשות סלפי או לשחק עם ישראלי. אפילו לדבר עם ישראלי. אני חושב שהחוויה הזאת תפתח להם לא רק את הדלת הווירטואלית הזו אלא גם דלת בראש לראות את הדברים אחרת. זה לא מכסה על הכל, אבל זה כן מספק רובד נוסף של ישראל".

   

  איפה החרם?

  האירוע ברומא נחשב להצלחה וביקרה בו גם שרת החינוך האיטלקית. התערוכה מרהיבה ומעניינת, אפשר ללמוד בה על התעשייה הישראלית, על הסיוע ההומניטארי שישראל העניקה למדינות בעת משבר, ואפשר אפילו להיות די ג'יי במסיבת רחוב. למבקרים מוקרן גם סרטון מושקע על ישראל אך נעדרים ממנו הנושאים היותר מורכבים כדוגמת ההתנחלויות.

  מתוך התערוכה ()
  מתוך התערוכה

  נאור גילאון, שגריר ישראל ברומא, הגיע לערב הפתיחה כשהוא לא חושש מפרובוקציה של ארגונים פרו-פלסטינים. "כאן באיטליה האלמנט של BDS וחרמות כמעט לא קיים, הוא קיים בשוליים, מהניסיון שלנו במעט מאוד אירועים הגיעו חברה מה-BDS", הוא אומר ל-ynet. "האבטחה האיטלקית היא מאוד גבוהה כי יש הרבה מאוד תיירים סביב הוותיקן והאתרים הרומיים העתיקים לידנו כך שאני לא צופה בעיות רציניות. אנו מצפים לאורחים רבים בזכות המיקום במוזיאון 'ויטוריאנו'. את מרכז רומא פוקדים הרבה מאוד מבקרים, לכן אני חושב ששלושת השבועות כאן יהיו מלאים".

   

  במשרד החוץ השקיעו 3.5 מיליון שקלים בבניית הפרויקט עצמו, כאשר בכל תחנה תתווסף עלות של כחצי מיליון שקלים. התערוכה הניידת צפויה לנדוד בעולם והיעדים הבאים הם פולין, מוסקבה וצרפת.

  לוגו התערוכה. הדלת תיפתח? ()
  לוגו התערוכה. הדלת תיפתח?

  בקיץ אמורה התערוכה להגיע לאולימפיאדה בריו דה ז'נירו, ועדיין עולה השאלה האם זה מה שיחזק את מעמדנו בעולם. לטענת סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי, "הסיפורים הבעייתיים הם סיפורים שתמיד נמצאים בכותרות הראשיות, בשביל זה יש הסברה אקטיבית, זו לא ההסברה החווייתית הזאת".

   

  לטענתה, הציבור בכללות בעולם, רובו של הציבור בעולם פאסיבי ולא אוחז באמת בדעה אקטיבית לגבי ישראל כי הוא לא מכיר את ישראל. "כשאנחנו ממקמים את התערוכה הנודדת הזאת שכל כך חיה וכל כך פותחת דלת אמיתית לחוויה הישראלית בעיניי זה המקום שמקרב את הקהלים הרחבים בעולם למה זה ישראל גם בלי לבקר בישראל ובלי לקנות כרטיס טיסה".

  מתוך ההזמנה לאירוע פתיחת התערוכה (צילום: באדיבות משרד החוץ) (צילום: באדיבות משרד החוץ)
  מתוך ההזמנה לאירוע פתיחת התערוכה(צילום: באדיבות משרד החוץ)

  הכתב היה אורח משרד החוץ בתערוכה

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים