שתף קטע נבחר

מכרז מחיר למשתכן בדימונה: הכי זול עד כה

הושלם מכרז להקמת 137 דירות מוזלות לזכאים בשכונת ממשית בדימונה, בהנחה של עד 26%. דירת 80 מ"ר עם מחסן, חניה ומרפסת תעלה כ-550 אלף שקל, ובנוסף יקבלו הרוכשים מהמדינה מענק של 60 אלף שקל

ננעל מכרז נוסף במסגרת תוכנית מחיר למשתכן, הפעם בדימונה: משרד האוצר הודיע היום (ג') כי בשכונת ממשית בעיר שווקו בהצלחה קרקעות לבניית 137 יחידות דיור מוזלות לזכאים (רוכשים חסרי דירה). הקרקעות שווקו על ידי משרד הבינוי והשיכון ורשות מקרקעי ישראל. רוכשים שיזכו בהגרלה לדירות מוזלות בדימונה יקבלו מהמדינה גם מענק מקום.

 

כתבות אחרונות על מחיר למשתכן בערוץ הנדל"ן :

מכרז מחיר למשתכן בדימונה: משתלם לכם?

מחיר למשתכן ומחיר מטרה - מה ההבדלים?

"תהיה דרישה גבוהה להגרלות מחיר למשתכן"

מחיר למשתכן: יותר דירות לבני היישוב

 

על פי תנאי המכרז, מחיר דירה בשטח של 80 מ"ר נטו בבנייה רוויה (לגובה), בתוספת מחסן, חניה ומרפסת, יעמוד על כ-550 אלף שקל כולל מע"מ. בנוסף, יקבל כל רוכש מענק חד פעמי מהמדינה בסכום של 60 אלף שקל - כך שזוג צעיר שיזכה בהגרלה ישלם עבור דירה חדשה בשטח זה כ-490 אלף שקל. סכום זה מגלם הנחה של 26% משווי שוק של דירה דומה בעיר.

 

מחיר דירת גג או גן בשטח של 120 מ"ר נטו בבנייה רוויה, בתוספת מחסן, חניה ומרפסת, יעמוד על כ-900 אלף שקל אחרי המענק - מחיר המבטא, לדברי משרד האוצר, הנחה של 18% משווי שוק של דירה דומה בעיר. יצוין כי המחיר לדירת 80 מ"ר בשכונה זו הוא הנמוך ביותר במסגרת המכרזים שננעלו עד היום.

 

עם זאת, במכרז לשיווק קרקעות לבניית 126 יחידות דיור נוספות למגורים בשכונה לא הוגשו הצעות מתאימות, והוא ישוב לבחינה מחודשת על ידי גורמי המקצוע. שכונת ממשית ממוקמת בדרום-מזרח דימונה ומהווה השלמה של שכונה גדולה יותר שתכלול בסופו של דבר כ-1,000 יחידות דיור.

בנייה בשכונת ממשית בדימונה. השכונה מתרחבת (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
בנייה בשכונת ממשית בדימונה. השכונה מתרחבת(צילום: רועי עידן)

 

דירות מוזלות גם בשכונת השחר

מכרז זה מצטרף ל-435 יחידות דיור נוספות שכבר שווקו במסגרת התוכנית בשכונת השחר בעיר. במסגרת המכרז הקודם ייבנו דירות לזכאים בהנחה של עד 30% ממחירי השוק, כאשר דירת 110 מ"ר עם מרפסת, מחסן וחניה תעלה החל מ-690 אלף שקל.

 

שכונת השחר עתידה לכלול כ-3,200 יחידות דיור ובשנה וחצי האחרונות שווקו בה כ-1,200 דירות. המחיר הממוצע למ"ר של כלל הדירות עומד על 5,686 שקלים למ"ר (ללא מע"מ) ו-6,652 שקל כולל מע"מ למ"ר. 20% מיחידות הדיור בכל מתחם ומתחם יוקצו בעדיפות לבני מקום. בנוסף, 50% מתוספת יחידות הדיור, לפי תקנת שבס המאפשרת ליזם לבנות יחידות נוספות, יוקצו לבני המקום גם הן.

 

התחרות במכרז חלה על מתחמי בנייה רוויה, כלומר בניינים הכוללים לפחות 6 יחידות דיור בשתי קומות ומעלה, ולפחות דירה אחת בכל קומה. במכרזים מתמודדים המציעים במכרז על המחיר הנמוך ביותר למ"ר דירתי, בהתאם למפרט טכני שקבע משרד הבינוי והשיכון. במשרד האוצר מדגישים כי אין לחרוג ממפרט זה גם בהסכמת הרוכש. היזמים, מצדם, קיבלו הנחה על מחיר הקרקע.

 

הזכאים לרכישת דירת מחיר למשתכן הם "חסרי דיור" - מי שלא הייתה דירה בבעלותו ב-6 השנים האחרונות - יחיד מגיל 35 ומעלה וזוגות בכל גיל. בחירת הזוכים מבין הזכאים שנרשמו לפרויקט תתבצע באמצעות הגרלה. זכאי שרכש יחידת דיור במסגרת מחיר למשתכן, לא יהיה רשאי למכור את יחידת הדיור לצד שלישי במשך 5 שנים מיום קבלת טופס 4.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי עידן
שכונת ממשית בדימונה. מכרז שני בעיר
צילום: רועי עידן
מומלצים