שתף קטע נבחר

משקיעים בנדל"ן? 10 היעדים החמים בארה"ב

גידול במחירי הנכסים, שיעור אבטלה נמוך והתמקדות שוק העבודה בענף הטכנולוגיה, ממקמים את דנבר קולורדו בראש דירוג שוקי הנדל"ן החמים לשנת 2016, שפרסם אתר הנדל"ן Zillow. מי עוד מככב ברשימת הערים בעלות הפוטנציאל הגבוה ביותר למשקיעים?

דנבר בקולורדו, סיאטל בווושינגטון ודאלאס בטקסס מדורגות בראש עשרה שוקי הנדל"ן החמים ביותר בארצות הברית, שכדאי לעקוב אחריהם בשנת 2016. כך עולה מדירוג שפרסם אתר הנדל"ן האמריקני Zillow.

 

כתבות נוספות בערוץ הנדל"ן

 

הדירוג של Zillow לשנת 2016 התבסס על שלושה משתנים: שווי הנכסים באזור, שיעור אבטלה, והצמיחה בהכנסת התושבים. השילוב של שלושת המשתנים, על פי Zillow, מנבא טוב יותר את המגמה של הכלכלה המקומית והבסיס היציב של הנתונים בשוק הדיור.

 

הכלכלנית הראשית של אתר הנדל"ן Zillow, סוונג'ה גודל, הסבירה את שינוי המגמה שחל בשוק הנדל"ן האמריקאי במהלך השנה האחרונה. "בשנת 2015, מרכזי טכנולוגיה הקרובים לחופים, כמו סן פרנסיסקו וסיאטל, היו החזית והמרכז של שוק הדיור, על רקע מיליונרים עם כספי סטארט-אפ שחיפשו השקעה בטוחה. אך השנה, השווקים שיבלטו הם אלו שיצליחו לאזן בין צמיחה חזקה בהכנסה, שיעור אבטלה נמוך ושווי בתים יציב.

 

"על רקע המשך ההתפתחות בשוק העבודה והתרחבות ההזדמנויות בשוק, שוקי הדיור הטובים ביותר כבר לא מוגבלים לערי חוף או לערים בהן שולט ענף הטכנולוגיה. השווקים החמים ביותר של השנה הקרובה כוללים משהו מהכל, בין אם אתם מתכננים לגדל משפחה או להתחיל בקריירה".

 

על פי Zillow, תחזיות הצמיחה הממוצעות בשוק הנדל"ן האמריקני לשנה הקרובה עומדות על 3.5% בשווי הנכסים.

 

10 היעדים עם הפוטנציאל הכי גדול

ואלו 10 שוקי הנדל"ן עם הפוטנציאל הטוב ביותר בארצות הברית לשנה הקרובה:

 

1. דנבר, קולורדו.

גידול צפוי בשווי הנכסים: 5.0%

צמיחה בהכנסה: 1.1%

שיעור אבטלה: 3.1%

תמהיל בריא. דנבר קולורדו (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
תמהיל בריא. דנבר קולורדו(צילום: shutterstock)
 

התמהיל הבריא של גידול במחירי הנכסים, שיעור אבטלה נמוך והתמקדות בענף הטכנולוגיה, ממקמים את דנבר בראש דירוג שוקי הנדל"ן החמים לשנת 2016. שווי הבתים בדנבר גדל בקצת פחות מ-16% בשנת 2015.

 

במהלך השנה שעברה נרשמו 55,509 מכירות של בתים באזור המטרופולינים של דנבר, בסכום של 20.16 מיליארד דולר, על פי דו"ח של איגוד מתווכי הנדל"ן של דנבר, שפורסם לאחרונה. מחסור בהיצע בתים, יחד עם ההגירה החיובית אל העיר, הובילו לעליית מחירים של מכירה והשכרה של נכסים.

 

2. סיאטל, ווושינגטון.

גידול צפוי בשווי הנכסים: 5.4%

צמיחה בהכנסה: 1.1%

שיעור אבטלה: 4.5%

 

בין היתרונות של העיר: בסיס פעילות עסקית מגוון וצמיחה בתחומי הטכנולוגיה, הפרסום, המדיה והמידע. על פי חלק מההערכות של המומחים, הצמיחה בעיר היתה חזקה מספיק וארוכה מספיק, והסיכון הפוטנציאלי היחיד הוא היכולת להמשיך לעמוד בקצב הצמיחה הנוכחי.

דירה להשכרה בסיאטל (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
דירה להשכרה בסיאטל(צילום: רויטרס)

קו הרקיע של סיאטל (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
קו הרקיע של סיאטל(צילום: shutterstock)
 

סיאטל נחשבת לעיר המושכת אליה צעירים רבים, כמו גם לעיר ה"פעילה 18 שעות ביום", עם אזורים אורבניים מלאי חיים של מגורים-עבודה-ופנאי. אזורים אלה מושכים אליהם דיירים ומשקיעים גם יחד.

 

השכונה החמה ביותר בעיר, על פי הנתונים, היא Northwest Bellevue, בה השווי החציוני של הנכסים צפוי לזנק ב-9.2% ל-1.15 מיליון דולר, לעומת אשתקד.

 

3. דאלאס, טקסס (אזור פורט-וורת').

גידול צפוי בשווי הנכסים: 5.6%

צמיחה בהכנסה: 1.1%

שיעור אבטלה: 4.0%

 

שנת 2015 בשוק הדיור בדאלאס היתה השנה הטובה ביותר מזה שלושה עשורים. עם גידול בגיוסים של חברות גדולות כמו טיוטה. האזור של צפון טקסס הוא מושא לקנאה בכל ארצות הברית, והשאלה הגדולה היא האם קצב צמיחה יישמר.

 

אחד המפתחות להמשך הצמיחה הוא בניית דירות. עם קרוב ל-40,000 דירות ההולכות ונבנות, דאלאס היא העיר המובילה במדינה בבניית דירות. בניגוד לתקופת הזינוק האחרונה, בשנות ה-80, אז הבנייה גובתה בחסכונות ובהלוואות על חשבון כספים של העלמות מס, בשנים האחרונות מדובר על צמיחה המבוססת על גידול בשוק העבודה ובאוכלוסייה, שמניעים את בניית הדירות.

מושא לקנאה בארה"ב. דאלאס, טקסס (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
מושא לקנאה בארה"ב. דאלאס, טקסס(צילום: shutterstock)
 

על רקע הצמיחה במחירי השכירות ושיעור הדירות הפנויות העומד על פחות מ-5%, דאלס פורט-וורת' צפויה להמשיך עם קצב בניית הדירות המסחרר בזמן הקרוב.

 

4. ריצ'מונד, וירג'יניה.

גידול צפוי בשווי הנכסים: 2.2%

צמיחה בהכנסה: 1.2%

שיעור אבטלה: 4.4%

 

ריצ'מונד מציגה את התחזית הנמוכה ביותר לגידול בשווי הנכסים מבין 10 השווקים החמים, אך את הצמיחה הצפויה הגדולה ביותר בהכנסה. גיוון של הכלכלה בעיר בין ממשל, פיננסים, חינוך וייצור, אשר אפיין את השנים האחרונות, צפוי להמשיך גם השנה ולהוביל לצמיחה החזקה בהכנסה.

 

5. בויסי, איידהו.

גידול צפוי בשווי הנכסים: 4.7%

צמיחה בהכנסה: 1.0%

שיעור אבטלה: 3.3%

 

6. אוגדן, יוטה.

גידול צפוי בשווי הנכסים: 4.9%

צמיחה בהכנסה: 1.0%

שיעור אבטלה: 3.4% 

 

7. סולט לייק סיטי, יוטה.

גידול צפוי בשווי הנכסים: 4.4%

צמיחה בהכנסה: 1.0%

שיעור אבטלה: 3.1%

 

8. אומהה, נברסקה.

גידול צפוי בשווי הנכסים: 3.2%

צמיחה בהכנסה: 1.1%

שיעור אבטלה: 2.9%

 

9. סקרמנטו, קליפורניה.

גידול צפוי בשווי הנכסים: 5.1%

צמיחה בהכנסה: 1.1%

שיעור אבטלה: 5.5%

 

10. פורטלנד, אורגון.

גידול צפוי בשווי הנכסים: 5.0%

צמיחה בהכנסה: 1.0%

שיעור אבטלה: 5.0%

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
צילום: איי פי
צילום: shutterstock
דנבר קולורדו
צילום: shutterstock
מומלצים