שתף קטע נבחר

דירת 112 מ"ר בראש העין ב-1.1 מיליון שקל

נפתחה ההרשמה להגרלה הראשונה של תוכנית מחיר מטרה בראש העין, במסגרתה ישווקו 196 דירות במחיר הנמוך ב-30% מהשוק. בהמשך תיפתח הגרלה לדירות נוספות ולמכרז של 524 דירות גם במודיעין. כיצד נרשמים?

בזמן שכולם ממתינים למחיר למשתכן, תוכנית מחיר מטרה של הממשלה הקודמת יוצאת לדרך. כפי שפורסם ב-ynet, היום (ד') נפתחה ההרשמה להגרלה ראשונה של התוכנית בראש העין. בהגרלה הקרובה ישווקו 196 יחידות דיור בעיר, מתוך 953 יחידות דיור המיועדות לשיווק במחיר הנמוך בכ- 30% ממחיר השוק. בהמשך תיפתח גם הרשמה להגרלה לדירות הנוספות בעיר ולתוכנית מחיר מטרה במודיעין ובו 524 דירות. במכרז הנוכחי תימכר לזכאים דירה בשטח של 112 מ"ר עם מרפסת בשט חשל של 32 מ"ר ב-1.12 מיליון שקל.

 

כתבות אחרונות בערוץ הנדל"ן של ynet:

"הדירות יוזלו השנה באזורים מסוימים"

מכרז מחיר למשתכן בדימונה: הכי זול עד כה

"התשתיות בישראל - תעודת עניות למדינה"

 

תוכנית מחיר מטרה, ביוזמת משרד הבינוי והשיכון ורשות מקרקעי ישראל, מאפשרת לרוכשי דירה ראשונה ולמשפרי דיור בעלי דירה אחת בלבד לרכוש דירה חדשה בראש העין ובמודיעין במחירים הנמוכים ב-20% ויותר ממחירי השוק. בהתאם לתוצאות המכרז, דירות בשטח של 100 מ"ר עם מרפסת, חניה ומחסן ימכרו בכמליון שקל בלבד.

 

בשיחה עם ynet אמר דורון לוי, מבעלי חברת גיא ודורון לוי שזכתה במכרז מחיר מטרה הראשון בראש העין, "אנו שמחים להיות בין החברות החלוצות שיישמו הלכה למעשה את תוכנית מחיר מטרה, הפותחת בפני אוכלוסיות רבות יותר את האופציה לרכוש דירה במחיר יותר נגיש. מדובר במאמץ לאומי להורדת מחירי הדיור בארץ".

 

לדבריו, "תוכנית מחיר מטרה היא תוכנית טובה, הפתוחה הן בפני זוגות צעירים מחוסרי דירה והן בפני משפרי דיור, ויש בה ודאות גדולה להפחתה מדויקת של 20% בשווי השמאי של הדירות. יש לנו ניסיון קודם עם תוכנית דומה (מחיר למשתכן במתכונת הקודמת של השר אריאל אטיאס - ה.צ), גם בשכונת פסגות אפק בראש העין, וניסיון זה יסייע לנו ליישם את פעילות התכנון והשיווק ביעילות ומהירות רבה יותר".

 

לוי הוסיף כי "מרגע סגירת המכרז עשינו מאמצים עם משרד הבינוי והשיכון כדי ליישם את התוכנית ולהביאה לכדי ביצוע מהיר ויעיל ב-8 חודשים בלבד. נכון להיום אנו בונים בהיקף רחב בשכונה ונמצאים אחרי אכלוס הבניינים הראשונים, ונוספים לפני מסירה. בגין הצלחת המכרזים ויישומם יש להודות לשרי האוצר והבינוי הקודמים. בקדנציה שלהם נרקמה הדרך לסלילת המכשולים בתב"ע (תוכנית בניין עיר - ה.צ) ולחתימה על הסכמי הגג".

בנייה בשכונת פסגות אפק החדשה בראש העין, שם נערך מכרז מחיר מטרה (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
בנייה בשכונת פסגות אפק החדשה בראש העין, שם נערך מכרז מחיר מטרה(צילום: עידו ארז)
 

 

משפרי דיור ימכרו את הדירה תוך שנה

התוכנית קודמה על ידי שר הבינוי והשיכון הקודם, אורי אריאל, יחד עם תוכנית מע"מ 0% של שר האוצר לשעבר, יאיר לפיד. תוכנית מע"מ 0% לא הבשילה לכדי ביצוע, אולם בתוכנית מחיר מטרה יצאו לדרך שני המכרזים בראש העין ובמודיעין ערב נפילת הממשלה הקודמת.

 

במקביל לתוכנית מחיר מטרה, מקדמת הממשלה הנוכחית את תוכנית מחיר למשתכן במטרה לשווק דירות מוזלות לחסרי דיור. בניגוד לתוכנית מחיר מטרה, במסגרתה משרד השיכון והבינוי ורשות מקרקעי ישראל משווקים ליזמים קרקעות מוזלות ומחייבים אותם להקצות חלק מהפרויקט לדירות מוזלות, במחיר למשתכן היזמים הם אלה שמתחרים במסגרת המכרז על המחיר הנמוך ביותר למ"ר, על פי התקן שקבע משרד השיכון והבינוי לאותו מתחם בנייה. היזם מקבל הנחה על הקרקע ועל הוצאות הפיתוח.

 

משפרי דיור אשר יזכו בהגרלה לדירה, יתחייבו למכור את דירתם בתוך 12 חודשים מיום האכלוס בדירת מחיר מטרה. לראשונה, משרד הבינוי והשיכון יקיים הרשמה להגרלה באתר מיוחד שפיתח, אשר יהווה פילוט לאתר ההרשמה להגרלות בתוכנית מחיר למשתכן. מערכת ההגרלות תהיה פתוחה למשך כחודש ימים מיום פתיחת ההרשמה. במשרד הבינוי והשיכון מדגישים כי טרם נפתחה ההרשמה להגרלה לתוכנית מחיר למשתכן במתכונת החדשה.

 

לפרטים נוספים על התכנית ולשאלות ותשובות בנושא מחיר מטרה לחצו כאן

 

מכירת הדירות תעשה בהגרלה בין הזכאים - חסרי דיור ומשפרי דיור, תוך מתן עדיפות לחסרי דירה ביחס של 3 ל-1 בהגרלה לעומת משפרי הדיור.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
ראש העין. נרשמתם כבר להגרלה?
צילום: אבי מועלם
הדמיה: סטודיו פאי
פרויקט Loft&More שבו נמכרות דירות במחיר מטרה
הדמיה: סטודיו פאי
מומלצים