שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אוטובוס בלם, צעירה נפצעה. הפיצוי: 766 אלף
  סטודנטית עלתה קו 186 של דן בדרכה למכללת אריאל, אבל עוד לפני שהספיקה לשלם מצאה את עצמה על רצפת האוטובוס. ביהמ"ש קבע: האחריות של החברה
  בית משפט השלום בנתניה קבע לאחרונה שנוסעת שנפצעה בגלל בלימה של נהג אוטובוס "דן" תפוצה ב-766 אלף שקל על נזקיה. השופטת דחתה את טענת החברה, שהכחישה את אחריותה לאירוע מאחר שהתובעת לא הציגה תיעוד של כרטיס הנסיעה.

   

  פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

   

  התובעת, סטודנטית לתואר ראשון בפסיכולוגיה, קרימינולוגיה וחינוך במכללת אריאל, סיפרה שבאוגוסט 2009 היא עלתה על קו 186 של חברת "דן" מפתח תקווה ללימודים באריאל. לטענתה, מיד לאחר שעלתה והתכוונה לשלם באמצעות כרטיס הרב-קו שהיה ברשותה, הנהג בלם בפתאומיות. היא איבדה שיווי משקל, נפלה ונחבלה בגב ובראש.

   

  היא הציגה מסמכים שלפיהם מיד לאחר התאונה ניגשה למיון בבית החולים "מאיר" שבכפר סבא, ויומיים לאחר מכן פנתה למשטרת אריאל ודיווחה על התאונה, וגם לדן ולנהג. היא דרשה שדן תפצה אותה בין היתר על כאב וסבל, הפסדי שכר, הוצאות רפואיות ונסיעות.

   

  דן מצדה הכחישה כל אחריות לפגיעות בגופה של הסטודנטית וטענה כי ישנן סתירות בגרסתה. לדבריה, לסטודנטית אין שום תיעוד שעלתה על אותו האוטובוס באותו יום (במעקב אחר כרטיס הרב-קו או בקבלה ידנית).

   

  לעומת זאת, ישנו תיעוד שלפיו היא הייתה חולה עם חום ביום שלפני התאונה, מה שמעורר ספק שבכלל נסעה למכללה באותו יום. לטענת החברה, היא גם סתרה את עצמה בעדותה – כשפעם אמרה שאחרי הנפילה חטפה מכה בראש מהכיסא, ובפעם אחרת טענה שהמכה היא ממדרגה.

   

  הסטודנטית השיבה כי אין לה תיעוד וכבר איננה זוכרת אם שילמה לבסוף על הנסיעה, משום שזה הדבר האחרון שהטריד אותה לאחר שנחבלה, ועל כל פנים, אין זה משנה ממה נחבלה – עצם החבלה היא החשובה.

   

  ואכן, השופטת חנה שניצר-זאגא קיבלה את התביעה. היא שוכנעה שהתובעת נפגעה במהלך נסיעה באוטובוס, לאחר שהציגה תיעוד רפואי מזמן אמת, וכן את עדותה במשטרה ואת ההתכתבויות שניהלה עם חברת האוטובוסים יומיים אחרי התאונה.

   

  אמנם, ציינה השופטת, היו אי דיוקים בגרסת התובעת, ולא ברור אם שילמה על הנסיעה באמצעות הרב-קו או אם נפגעה ממדרגה או מכיסא. התובעת גם לא הביאה את המרצה שהסיע אותה למיון להעיד, אך כל הבעיות האלו לא פוגעות בגרעין הקשה של האמת, כי התובעת נחבלה בזמן שהייתה באוטובוס.

   

  נזקי התובעת – שהוערכו על ידי מומחים – הועמדו על-ידי השופטת על סך כולל של 766 אלף שקל. ואולם, מאחר שביטוח לאומי שילם לה חלק ניכר מהסכום – 573 אלף שקל – תצטרך דן לשלם לה רק 193 אלף שקל, שאליהם יצורפו הוצאות משפט ושכר טרחה בשיעור 13%.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים