שתף קטע נבחר

האוצר מקדם בניית אלפי מעונות סטודנטים

בכוונת משרד האוצר לקדם אישורים מהירים להקמה של כ-20 אלף יחידות דיור נוספות לסטודנטים. עד כה התקבלו באוצר פניות ממספר מוסדות אקדמיים, ובהם הטכניון, מכללת נתניה ומכללת וינגייט. "קיימות קרקעות לבניית מעונות - זה יסייע לפתרון משבר הדיור"

משרד האוצר מקדם בנייה של אלפי מעונות סטודנטים ברחבי הארץ. ל-ynet נודע כי עד כה התקבלו במשרד פניות מכמה מוסדות אקדמיים ובהם הטכניון, מכללת נתניה ומכון וינגייט לגבי תכנון מסיבי של חדרים לסטודנטים, ובכוונת האוצר לקדם אישורים להקמה של כ-20 אלף יחידות דיור לסטודנטים.

 

עוד על מעונות סטודנטים בערוץ הנדל"ן :

הרצליה: מעונות סטודנטים במקום קופ"ח

פחות ממיליון ש': לופט להשכרה לסטודנטים

צפו: הצצה למעונות סטודנטים מול הכנרת

 

במפגש עיתונאים שערכו שר האוצר, משה כחלון, ויו"ר מטה הדיור במשרד האוצר, אביגדור יצחקי במסגרת הכנס השנתי המקצועי של ארגון בוני ירושלים והסביבה וארגון הקבלנים והבונים בבאר שבע והנגב, אמר כחלון כי קיימות קרקעות לבניית מעונות, ובאוצר מתכננים בנייה מהירה - מה שיאפשר לפתור את בעיות הדיור.

מעונות סטודנטים בתל-אביב (צילום: באדיבות שיכון ובינוי נדל"ן) (צילום: באדיבות שיכון ובינוי נדל
מעונות סטודנטים בתל-אביב(צילום: באדיבות שיכון ובינוי נדל"ן)

בהמשך התייחסו כחלון ויצחקי לתוכנית הדגל של משרד האוצר - מחיר למשתכן. כחלון התחייב כי דירות במסגרת התוכנית כבר יהיו במצב של התחלת בנייה בסוף 2016, ולפי הערכות אכלוס הדירות המוזלות צפוי בעוד כשנתיים. "בתוכנית מחיר למשתכן לקבלנים יש את המוטיבציה הכי גדולה כי כל הדירות באותו המחיר - הדירה הראשונה והאחרונה יעלו אותו הדבר", אמר.

 

בכך התייחס כחלון לטכניקת השיווק של היזמים - לשווק את הדירות הראשונות בבנייה במחיר פריסייל (מכירה מוקדמת), ולאחר מכן להעלות את מחירי הדיור בהתאם למצב השוק. "זה לא שאין דירות - יש, אבל הכל יקר", הבהיר שר האוצר, "כאן אנחנו נכנסים עם תוכנית מחיר למשתכן".

 

"אם כבר אנחנו סוחרים בקרקע - נעביר את הכסף לדיור הציבורי"

שר האוצר התייחס לקרקעות היקרות במרכז הארץ, שבהן זכו באחרונה יזמים במכרזי המדינה - כמו מכרז כנרית שליד הקריה. "אנחנו לא צריכים את הכספים האלה", אמר כחלון, "גם אם אנחנו כבר סוחרים בקרקע, את כל ההכנסות משיווק הקרקעות נייעד לזוגות הצעירים, כמו שאת ההכנסות משיווק הקרקע בתל-אביב לבניית דיור להשכרה ארוכת טווח אנחנו מייעדים לדיור ציבורי".

 

לדבריו, משבר הדיור כיום שונה מזה שהיה בשנות ה-90 של המאה הקודמת בתקופתו של אריאל שרון כשר השיכון והבינוי. "אז לא היו דירות למגורים - העולים החדשים שהגיעו לארץ התגוררו באוהלים. היום יש דירות - אבל הזוגות הצעירים לא יכולים להרשות אותן לעצמם". השניים ציינו כי בכוונת המשרד לתכנן עוד מאות אלפי דירות, כך שבעוד 20-30 שנה יהיה מלאי תכנוני ראוי - בניגוד למצב כיום. "לא חסרות קרקעות במדינה", סיכם כחלון.

 

אתמול אמר שר האוצר כי בממשלה פועלים להבאת עשרות עובדי בניין פלסטינים לישראל, כחלק מהאמצעים להתמודדות עם משבר הדיור. "יש עוד הרבה עבודה בנושא הדיור. אנחנו בתקופה הקרובה נמשיך לעסוק בנושא עובדי הבניין, ונוכל לגרום לכך שעשרות עובדים פלסטינים יגיעו לארץ. אני מקיים שיחות עם שר האוצר הפלסטיני, זה אינטרס של שני הצדדים. השקענו כסף כדי להקל על המעברים. במסגרת זאת נפתח מרכז הכשרה לעובדים", אמר כחלון והוסיף כי השבוע כתב ראש הממשלה בנימין נתניהו מכתב לראש ממשלת סין, במטרה להתניע מחדש את נושא העובדים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אליעד לוי
סטודנטים. עוד אלפי מעונות בתכנון
צילום: אליעד לוי
צילום: אמיל סלמן
שר האוצר, משה כחלון
צילום: אמיל סלמן
מומלצים