שתף קטע נבחר

הרצליה: הבניין נהרס לטובת פרויקט בוטיק

מבנה מגורים ישן עם 3 קומות ו-12 דירות בשכונת גן רש"ל, נהרס לטובת בניין בוטיק עם 8 קומות - שיהיה הגבוה באזור ויכלול דירות שיעלו קרוב ל-3 מיליון שקל. הדיירים יקבלו במקום הנכסים הישנים שהיו שווים כ-1.8 מיליון שקל, דירות 4.5 חדשות עם מרפסת וחניה במחיר ממוצע של 2.6 מיליון שקל

עוד פרויקט התחדשות עירונית יצא השבוע לדרך, הפעם בהרצליה. חברת קרן נדל"ן, בבעלות יואב מורן, אלון קושמירק וגידי רבינוביץ, ביצעה הריסה של של בניין בן 3 קומות עם 12 דירות ישנות בשכונת גן רש"ל בעיר, במסגרת פרויקט תמ"א 38/2 (הריסה ובנייה מחדש). במקום הבניין שנהרס יקום בניין בוטיק חדש עם 8 קומות ו-30 דירות. צפו בסרטון ההריסה של הבניין:

 

 

אף שמדובר ב-8 קומות בלבד, מדובר במבנה הגבוה ביותר באזור. בחברה מציינים כי הריסת המבנה בוצעה כחודשיים בלבד מיום קבלת היתר הבנייה. זהו הפרויקט הראשון של תמ"א 38 במסלול פינוי-בינוי בשכונה, שמצטרף למספר פרויקטים של תמ"א 38/1 (חיזוק ושדרוג הבניין). אכלוס הדירות צפוי בעוד כשנתיים.

 

"במלחמת המפרץ נפל טיל - ואז באה התמ"א"

כשדחפורים הרסו את הבית של עוזי חיטמן

הבניין נהרס לטובת מגדל - מה חושב הדייר?

 

המקרה של שכונת גן רש"ל שונה במקצת משכונות הנדרשות לשיקום בערים אחרות במרכז הארץ, כמו בת ים וחולון, ודומה יותר לשכונות מבוקשות בגבעתיים וברמת גן שבהן מתבצעים פרויקטים מסוג זה. הסיבה לכך היא הביקושים הקשיחים למגורים בעיר, שמחירי הדירות שבה עלו בשנתיים האחרונות בעשרות אחוזים.

 

כך, במסגרת הפרויקט, שתוכנן על ידי אדריכלית קיקה ברא"ז וייקרא קרן בגן הרצליה צפון, יקבלו הדיירים דירה בשטח של 116 מ"ר עם מרפסת בשטח של 10 מ"ר ו-4.5 חדרים, במחיר ממוצע של 2.440-2.690 מיליון שקלים. זאת במקום דירות בשטח ממוצע של 90 מ"ר עם 3-4 חדרים ללא מרפסות, שהיו שוות לא פחות - כ-1.8 מיליון שקל בממוצע.

 

צפו בתמונות - לפני, במהלך וההדמיה של אחרי:

 (צילום: קרן נדל"ן) (צילום: קרן נדל
(צילום: קרן נדל"ן)

 (צילום: קרן נדל"ן) (צילום: קרן נדל
(צילום: קרן נדל"ן)

 (צילום: קרן נדל"ן) (צילום: קרן נדל
(צילום: קרן נדל"ן)

 (צילום: קרן נדל"ן) (צילום: קרן נדל
(צילום: קרן נדל"ן)
 

 (הדמיה: קיקה ברא"ז) (הדמיה: קיקה ברא
(הדמיה: קיקה ברא"ז)

 

"צופים שערך הדירות יעלה תוך זמן קצר"

לציבור הרחב ימכרו דירות 4.5 חדרים ודירות גן תמורת 2.5-2.8 מיליון שקל - סכומים המשקפים מחיר של 22-23 אלף שקל למ"ר. דירות הפנטהאוז כבר יעלו כ-3.5 מיליון שקל. לשם השוואה, המחיר למ"ר בדירה דומה בשכונת הרצליה הירוקה הסמוכה עומד על 28-29 אלף שקל. בעקבות זאת מעריכים בחברה כי ערך הדירות ימשיך לעלות.

 

"ראינו את מה שקורה בשכונה שלנו מבחינת פרויקטים של תמ"א 38, וחשבנו לעבור גם הליך של תמא 38/1 - חיזוק ושדרוג", מספר אברהם מסיקה, בעלי דירה בבניין שנהרס, "אבל היו לכך מתנגדים רבים בבניין - כל קבלן שהבאנו נפסל על ידי שאר הדיירים. בסופו של דבר, כשקיבלנו את ההצעה על הריסה ובנייה מחדש, הרוב המכריע של הדיירים הבין את היתרונות והסכים".

 

דנה בן-ארי אביב, בעלי חברת רד בוטיק נדל"ן המשווקת את הפרויקט, הוסיפה כי "שכונת גן רש"ל היא שכונה מתחדשת ואנחנו מאמינים בה. היא לא מפסיקה להתפתח וכעת דייריה יקבלו הזדמנות להגשים חלום ולגור בדירה גדולה ביותר בבניין חדש. אנחנו מצפים שערך הדירות יעלה תוך זמן קצר".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קרן נדל"ן
הריסת הפרויקט בהרצליה, אתמול
צילום: קרן נדל"ן
מומלצים