שתף קטע נבחר

איזו קופת חולים הכי משתלמת לנשים בהריון?

קופת חולים כללית הודיעה כי היא משדרגת את הביטוח המשלים שלה לנשים בהריון בכיסוי נוסף של 3,000 שקלים. ומה שאר הקופות מציעות? במכבי תוכלי להיעזר בדולה, במאוחדת תקבלי החזר חלקי על מלונית כבר מהלידה הראשונה ובלאומית תעברי בדיקת מי שפיר ללא עלות בכל גיל

הריון הוא דבר מרגש ומשמח אך גם עשוי להיות מלחיץ. זוגות מוציאים אלפי שקלים כדי לעבור בדיקות רבות במטרה לוודא שההריון תקין והכול בסדר. קופות החולים מודעות לצורך והביטוחים המשלימים מספקים מענה חלקי לבדיקות והשירותים השונים.

 

עוד על הריון ולידה:

כמה את באמת צריכה לעלות בהריון?

מה קורה לאברים הפנימיים של האישה במהלך ההריון?

מדריך התרופות בהיריון: מה מותר וממה להיזהר?

 

קופת חולים כללית הודיעה כי החל מה-1 בפברואר היא משדרגת את ביטוח פלטיניום המשלים שלה. במסגרת השינוי יורחב סל ההריון לסכום של 8,000 שקלים, ביחס ל-5,000 שקלים כיום, ללא כל תוספת לפרמיה הקיימת. השדרוג החדש יחול גם על לקוחות קיימים שמימשו את מלוא סל ההריון וייהנו מתוספת כיסוי של 3,000 שקלים.

 

האם מדובר בבשורה או במהלך יח"צני? בדקנו מה הקופות מציעות לנשים בהריון בביטוחים המשלמים:

 

כללית

מושלם זהב

 

חוות דעת שניה: ניתן לקבל ארבעה ייעוצים בשנה באחד משני המסלולים: 'רשת הרופאים כללית מושלם', בהשתתפות עצמית של 120 שקלים לייעוץ או התייעצות, או החזר של 80% ולא יותר מ-608 שקלים לייעוץ.

 

בדיקות גנטיות: השתתפות עצמית של 80 שקלים לבדיקה, עבור שמונה בדיקות גנטיות. החזר המושלם הוא 75% ולא יותר מ-185 שקלים.

 

סקירת מערכות מוקדמת/מאוחרת: מבוטחת זכאית לסקירה אחת לכל הריון (מוקדמת או מאוחרת). היא מקבלת החזר של 50% מההוצאה בפועל, ולא יותר מ-585 שקלים.

 

בדיקת מי שפיר/סיסי שילה: ניתן לעבור בדיקה אחת בכל הריון, עד גיל 34. מבוטחת שגילה הוא 35 ומעלה תקבל את השירות במסגרת סל השירותים הבסיסי. החזר של 75% מעלות הבדיקה ולא יותר מ-1,413 שקלים עם השתתפות עצמית של 570 שקלים.

 

קורס הכנה ללידה: הקורס ניתן לשני בני הזוג גם במידה ורק אחד מהם הוא עמית בכללית מושלם. השתתפות עצמית של 200 שקלים.

 

מלונית: החל מלידת הילד הרביעי ועד חודש ממועד הלידה, לתקופה מירבית של שלושה ימים. המבוטחת מקבלת החזר של 75% מההוצאה ולא יותר מ-228 שקלים ליום.

 

ייעוץ והדרכה בנושא הנקה: ניתן להיפגש עם יועצת או מדריכת הנקה לשני מפגשים, עד שישה חודשים לאחר הלידה. ניתן החזר בגובה 50 שקלים למפגש אצל יועצות שלא בהסדר, עבור עד חמישה מפגשים.

 

רכישת אביזירים: אביזרים כגון משאבות הנקה, מכשיר אדים, ויטמינים לתינוק, תרופות להורדת חום ועוד בעד 60% הנחה בבתי המרקחת של הכללית.

 

סדנאות: עיסוי תינוקות, החייאת תינוקות, התעמלות לפני ואחרי לידה וכו'. השתתפות עצמית - 15-20 שקלים.

 

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

מושלם פלטיניום

כאמור הגדילו את הסל ב-3,000 שקלים ללקוחות הפלטיניום. הביטוח המשלים של הפלטיניום כולל: דולה/תומכת לידה, שימור דם טבורי, ניתוח קיסרי בשר"פ (שירותי ביטוח פרטי) בבית חולים הדסה, שערי צדק וביקור חולים בלבד.

 

סקירת מערכות מוקדמת/מאוחרת: זכאות לבדיקה בהשתתפות עצמית של 57 שקלים.

 

בדיקת מי שפיר/סיסי שליה: נשים עד גיל 35 זכאיות לעבור את הבדיקה בהתאם לרשימת מכונים שבהסדר בהשתתפות עצמית של 285 שקלים.

 

מלונית: אפשרות מהלידה הראשונה. את השירות ניתן לממש תוך חודש ימים מהלידה לתקופה של עד שלושה ימים. השירות ניתן למימוש עבור ילד אחד בלבד. החזר של 75% מההוצאה ועד 304 שקלים ליום.

 

מכבי

חברות "מכבי שלי" זכאיות לסל הריון במסגרתו יינתנו החזרים בגובה של 50% מההוצאה ועד 6009 שקלים (עד 2003 שקלים להריון ועד שלושה הריונות בסה"כ בתקופת חברות). ההחזרים ניתנים בגין שירותים, ייעוץ ובדיקות רפואיים אשר נצרכו באופן פרטי כמו למשל דולה (תומכת לידה), שימור דם טבורי, הבראה לאחר לידה, משאבת הנקה ועוד. ההחזרים מתווספים לזכויות העומדות לרשות המבוטחות ב"מגן זהב". 

 

בדיקות גנטיות: בדיקות שלא כלולות בסל הממלכתי וניתנות בהשתתפות עצמית של 96 שקלים לבדיקה.

 

סקירה מוקדמת/מאוחרת: חברת "מגן זהב" יכולה לבצע סקירה מוקדמת אצל רופאים שבהסכם לבחירתה בהשתתפות עצמית של 121 שקלים. ניתן לעבור סקירה המאוחרת אצל רופא שבהסכם בהשתתפות עצמית של 242 שקלים.במידה והסקירה בוצעה אצל רופא שאינו בהסכם, ניתן החזר של 50% ועד 321 שקלים, לסקירה אחת בהריון.

 

בדיקת מי שפיר – מבוטחות ב"מגן זהב" עד גיל 35 זכאיות לעבור בדיקה בבית חולים פרטי עם רופאים שמופיעים בהסכם, בהשתתפות עצמית של 603 שקלים. במידה והן מעדיפות רופא שלא מופיע ברשימה, הן יקבלו החזר של 533 שקלים.

 

מלונית: מבוטחות זכאיות להחזר לאחר לידת ילד רביעי, עד חודשיים ממועד הלידה, בגובה של עד 257 שקלים ליום ועד שלושה ימים.

 

ביקור יועצת הנקה פרטית: ניתנת אפשרות לעד שני ביקורי יועצת הנקה בבית. עבור הביקור הראשון מבוטחת תשלם השתתפות עצמית של 72 שקלים ועבור הביקור השני 134 שקלים.

 

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

סדנאות הורות ולידה: הכנה ללידה, התעמלות לאחר לידה, עיסוי תינוקות והחייאת תינוקות, בהשתתפות עצמית נמוכה (משתנה בהתאם לסדנאות).

 

רפואה משלימה: חברות "מכבי שלי" זכאיות להנחה מצטברת למגוון טיפולים ברפואה משלימה, עד לתקרה של 1,003 שקלים כל שלוש שנים, זכאות זו מתווספת על זכאות "מגן זהב", הקיימת לזכותן. המשמעות היא טיפולים מוזלים כמו למשל דיקור סיני ב-48 שקלים ושיאצו ב-42 שקלים.

 

אביזרים רפואיים: ניתן לרכוש אביזרים רפואיים כמו חגורות גב, חגורות בטן וכו' בהשתתפות עצמית נמוכה.

 

מאוחדת

מאוחדת שיא

 

שקיפות עורפית: ניתן לבצע בדיקה במכון שלא בהסכם ולקבל החזר כספי בשיעור 75% ועד 487 שקלים. 

 

סקירת מערכות מוקדמת/מאוחרת: בסקירת מערכות מוקדמת או מאוחרת במכון שלא בהסכם מקבלים החזר של 50% ועד לסכום של 422 שקלים.

 

ניתוח קיסרי: במסגרת שר"פ בכל בתי החולים בירושלים מלידת ילד רביעי ואילך, החזר של 50% ועד לסכום של  3,244 שקלים. 

 

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

מלונית: ישנה זכאות מהלידה ראשונה וקבלת החזר של 75% ועד לסכום של 259 שקלים ליום.

 

שימור דם חבל הטבור: השתתפות עצמית של עד 50% ולא יותר מסך של 2,507 שקלים.

 

לפייסבוק הורים של ynet כבר הצטרפתם? היכנסו עכשיו

 

מאוחדת עדיף

 

סקירת מערכות מוקדמת/מאוחרת: במכון שבהסכם, בהשתתפות עצמית של 130 שקלים או סקירת מערכות מורחבת במכון שבהסכם בהשתתפות עצמית של 32 שקלים.

 

בדיקת מי שפיר או סיסי שליה: לנשים מתחת לגיל 35 - אצל רופא שמופיע בהסכם עם הקופה, בהשתתפות עצמית של 622 שקלים. אישה שמעדיפה לפנות למכון חיצוני תהיה זכאית להחזר של 75% מהעלות ועד 1,321 שקלים.

 

אספקת מוניטור ביתי: עבור נשים בהריון בסיכון גבוה, השתתפות עצמית בגובה 58 שקלים לחודש.

 

מלונית: הזכאות היא ליולדת עם שלושה ילדים ויותר (כולל התינוק), וההחזר הוא של 75% ועד לסכום של 259 שקלים ליום.
 

לאומית

מבוטחות לאומית זכאיות לפנות לכל רופא יועץ שהינו מומחה מעל חמש שנים לחוות דעת שניה ולקבל החזר כספי. גובה ההחזר – 80% עד תקרה של 668 שקלים. הזכאות היא עד שלוש התייעצויות בשנה.

 

לאומית זהב

 

סקירה מוקדמת/מאוחרת: מבוטחת זכאית לשתי סקירות בכל הריון במכון שבהסדר עם השתתפות עצמית של 244 שקלים לבדיקה. אם היא מעדיפה לעשות את הסקירה במכון שלא בהסדר, היא תקבל החזר של 80% עד תקרה של 733 שקלים.

 

בדיקת מי שפיר: במכון שבהסדר - ללא השתתפות עצמית כלשהי. במכון שלא בהסדר - החזר של 80% עד תקרה של 1,833 שקלים. הזכאות לקבל את הבדיקה חינם אינה תלויה בתוצאות חלבון עוברי או מצב בריאותי וניתנת לכל הנשים, גם מתחת לגיל 35.

 

בדיקת סיסי שליה: אם הבדיקה מתבצעת במכון שבהסדר, ההשתתפות העצמית היא 366 שקלים. במכון שלא בהסדר יש החזרשל 80% עד תקרה של 1,465 שקלים.

 

מוניטור ביתי: ניתן להשתמש במוניטור ביתי בשבועות 24-38 להריון. השתתפות עצמית של 55 שקלים לחודש.

 

קורס הכנה ללידה: החזר הוצאות קורס הכנה ללידה - 80% עד תקרה של 305 שקלים.

 

לידה פרטית בבית חולים פרטי: מילד רביעי ואילך החזר בשיעור של 80%: שכר מנתח פרטי בניתוח קיסרי - עד תקרה של 1,832 ושכר מיילדת - עד תקרה של 305 שקלים.

 

מלונית: לאחר לידת הילד השלישי - החזר עד תקרה של 277 שקלים ליום. לידה רגילה – עד שלושה ימים, וניתוח קיסרי – עד חמישה ימים.

 

ייעוץ הנקה: ניתן להיעזר ביועצת הנקה עד פעמיים ולקבל החזר של 80% עד תקרה של 162 שקלים.

 

רפואה משלימה: השתתפות עצמית בסך 60-150 שקלים, בהתאם לטיפול.

 

הריון על פי המאיירת Line Severinsen. צפו:

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
לקרוא את האותיות הקטנות - באילו מקרים מקבלים החזרים ועל איזה סכום
צילום: shutterstock
מומלצים