שתף קטע נבחר

מיליונים יתווספו לשכר דירה בדיור הציבורי

משרדי האוצר, השיכון והקליטה אישרו לראשונה מזה 4 שנים, תוספת תקציבית של 47 מיליון שקל לתוכנית הסיוע בשכר דירה לממתינים לדיור ציבורי. במסגרת התוכנית, יקבלו כ-4,500 משפחות 600-900 שקל בחודש

בשורה נוספת לדיירי הדיור הציבורי: משרדי האוצר, השיכון והקליטה הודיעו היום (ד') כי אישרו תוספת של עשרות מיליוני שקלים לשכר הדירה של לזכאי הדיור הציבורי. מדובר בעלייה בסכום הניתן כסיוע בשכר דירה לממתינים לדיור ציבורי, בהיקף של 47 מיליון שקל לשנת 2016. תוספת הסיוע תנוע בין 600-900 שקל למשפחה (בסך הכל כ-4,500 משפחות זכאיות).

 

כתבות אחרונות על דיור ציבורי בערוץ הנדל"ן:

ההנחה לקניית דיור ציבורי תגדל ב-210 אלף

אושר במליאה: הבטחת זכויות בדיור הציבורי

2,650 דירות חדשות לזכאי הדיור הציבורי

 

ממשרד האוצר נמסר כי מדובר בתוספת ראשונה מזה 4 שנים, שאושרה בעקבות המלצות ועדת המנכ"לים שדנה בצורך בהגדלת הסיוע עבור הממתינים הזכאים במשרדי השיכון והקליטה. תוספת התקציב תועבר למשרד השיכון ותופנה באופן ייעודי לסיוע בשכר הדירה לזכאי שני המשרדים.

 

נזכיר כי אתמול אישרה מליאת הכנסת את עליית תקרת ההנחה על רכישת דירה במערך הדיור הציבורי למתגוררים בה בשכירות ב-210 אלף שקל - מ-705 אלף שקל ל-915 אלף שקל. תיקון חוק הדיור הציבורי התקבל בקריאה שנייה ושלישית, לפי הצעה של קבוצת חברי כנסת בראשות ח"כ אלי כהן (כולנו) ויואב בן צור (ש"ס). העלאת תקרת ההנחה תעלה למדינה בסכום הנאמד בכ-250 מיליון שקל בשנה.

 

בהצעת החוק שהתקבלה נקבע גם כי הכספים שיתקבלו ממכירת הדירות יופקדו מעתה והלאה בקרן שינהל משרד השיכון; וינוצלו אך ורק להגדלת מלאי הדירות בשכירות למעוטי יכולת. זאת, בנוסף לסכומים שנקבעו בתקציב המדינה למטרה זו, בהתאם למדיניות הרכישה של הממשלה, ולא יבואו במקומם.

פרויקט דיור ציבורי בתל-אביב ()
פרויקט דיור ציבורי בתל-אביב

 

"הדיור הציבורי סבל מהזנחה רבת שנים"

שר האוצר, משה כחלון, אמר כי "מיום כינון הממשלה שמנו לנו למטרה את הטיפול בעוני, צמצום הפערים החברתיים בישראל והחזרת הכבוד למוסד החשוב הזה שנקרא הדיור הציבורי. התוספת הזאת תקל משמעותית על זכאי הדיור ציבורי ופשוט תעזור להם לגמור את החודש. זהו צעד נוסף ליצירת שוויון הזדמנויות וצדק חברתי בחברה הישראלית. משרד האוצר ימשיך להשקיע בדיור הציבורי משאבים ככל שיידרשו, עד שנסיים את תור הזכאים שממתינים לדירה".

 

שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, הוסיף כי "הדיור הציבורי והטיפול באוכלוסיות החלשות סבלו מהזנחה רבת שנים, ואנשים שאין להם יכולת כלכלית לא נראו ולא נשמעו. הבשורה בהחלטה להעלות את הסיוע בשכר הדירה לא נובעת מתוספת התקציב, אלא משינוי התפיסה החברתית שהייתה נהוגה כאן במשך זמן רב מדי. הציבור הפקיד בידינו את האחריות לטפל בקורת גג עבור כל מי שזקוק לה, ואנחנו מחויבים למשימה החשובה הזו, שצריכה לעמוד במרכז המאמצים שלנו כמדינה".

 

שר העלייה והקליטה, זאב אלקין, ציין כי "בעיית המחסור בדיור הציבורי לעולים הזכאים לו מהווה את אחד האתגרים הגדולים בתחום הקליטה. לצערנו יש תור ארוך של 27 אלף משפחות בתור למשרד הקליטה הזכאיות לדיור הציבורי. אנחנו גם פועלים במספר דרכים להרחבת המלאי לעולים כדי לצמצם את התור, אבל כל עוד שהתור הזה קיים, חובתנו לסייע בשכר הדירה למשפחות הזכאיות כמה שיותר".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים