שתף קטע נבחר

בת ים: קבוצת רכישה תקים מגדל בפארק הים

חברת אלדר השקעות חתמה על אופציה לרכישת קרקע ברובע פארק הים המתוכנן בבת ים, במטרה לגבש קבוצת רכישה שתקים מגדל עם 45 קומות ו-177 דירות. בחולון מנהלת קבוצת עזריאלי מו"מ לקניית קרקע להקמת אזור תעסוקה חדש, שיתחרה עם מתחמי ההיי-טק ברמת החייל בת"א והרצליה

עסקאות חדשות על הנייר: ל-ynet נודע כי חברת אלדר השקעות מקבוצת אלדר חתמה על אופציה לרכישת חלקים בקרקע בשטח של כ-4 דונם משלומות חברה לבניין והשקעות בע"מ, בבעלות איש העסקים עזרא חממי, ברובע פארק הים בבת ים. על השטח, אותו רכש בעבר חממי מרשות מקרקעי ישראל, ניתן להקים מגדל בן 45 קומות עם 177 דירות.

 

כתבות נוספות על בת ים בערוץ הנדל"ן :

בת ים: 120 דירות חדשות בפינוי-בינוי

בת ים: 1,140 דירות חדשות במקום 224 ישנות

בת ים: 500 דירות במקום קאנטרי קלאב

 

עבור החלק בקרקע תשלם החברה סכום של כ-135 מיליון שקל כולל מע"מ. האופציה נחתמה לתקופה של כ-9 חודשים, במהלכם מתכננת אלדר השקעות לגבש קבוצת רכישה - הרביעית במספר שמארגנת החברה, הנמצאת בשלבי ביצוע מתקדמים של פרויקט מרום נגבה ברמת גן אשר יכלול 120 דירות במגדל של 32 קומות, ובשלבים מתקדמים של שתי קבוצות נוספות בכפר סבא.

 

המגדל, שייקרא EDEN TOWER, צפוי להיבנות במרחק של כ-500 מטרים מחוף הים, בסמוך לפארק עירוני בשטח של כ-100 דונם. פארק זה אמור להשתרע בין הדירות שייבנו בשכונה החדשה לבין החוף. על פי ההערכות, יעלו דירות 3 חדרים החל מ-1.439 מיליון שקל. דירות 4 חדרים יעלו החל מ-1.78 מיליון שקל ודירות 5 חדרים בקומות גבוהות יעלו החל מ-2.4 מיליון שקל.

 

רובע פארק הים צפוי לכלול כ-4,000 יחידות דיור, כ-2,000 חדרי אירוח ב-4 בתי מלון ועוד כ-3 מיליון מ"ר של מתחמי תעסוקה ומסחר. הוא ייבנה בסמוך לכניסה לעיר ראשון לציון, בקרבת נתיבי איילון (כביש מספר 20) וכביש 431. בנוסף, כביש חדש שנסלל לאחרונה מחבר בין השכונה למערב ראשון לציון, ובסמוך תיבנה תחנת של הרכבת הקלה (הקו האדום שביצועו כבר החל). 

 

לדברי המנכ"ל, רו"ח עדי דנה, בחברה צופים כי "שכונת פארק הים, שכיום נמצאת בחיתוליה, תתפתח - כך שמחירי הדירות ימשיכו לעלות. בת ים טרם מימשה את הפוטנציאל הנדל"ני שלה בהשוואה לערי החוף של ישראל, ובעיקר בהשוואה לתל-אביב הסמוכה". עמיר שאלתיאל, יו"ר קבוצת אלדר, ציין כי "הקבוצה תרחיב בשנה הקרובה את פעילותה בייזום פרויקטים למגורים באמצעות ארגון קבוצות רכישה מוכוונות לקוח".

הדמיית המגדל. על פי ההערכות, דירות 3 חדרים יעלו החל מ-1.439 מיליון שקל (הדמיה: arc-deco) (הדמיה: arc-deco)
הדמיית המגדל. על פי ההערכות, דירות 3 חדרים יעלו החל מ-1.439 מיליון שקל(הדמיה: arc-deco)

 

חולון: עסקת רכישה להקמת אזור תעסוקה

אתמול הודיעה קבוצת עזריאלי בדיווח לבורסה, כי היא מנהלת משא ומתן מתקדם עם חברת לודז'יה רוטקס, שבשליטת משפחת רוטלוי, לרכישת שטח בחולון תמורת כ-280 מיליון שקל. מדובר בשטח של כ-53 דונם, עליהם 14,300 מ"ר שטח בנוי של מבני מלאכה ומסחר המושכרים לשוכרים שונים. השטח ממוקם באזור התעשייה בחולון, בסמוך למרכז העסקים עזריאלי חולון.

 

ייעוד הקרקע, שהוחזקה על ידי לודז'יה רוטקס מאז 1965, על פי התב"ע (תוכנית בניין עיר) בתוקף אינו לבנייה למגורים. מדובר בייעוד לאזור תעסוקה, הכולל זכויות בנייה של כ-193 אלף מ"ר ומרתפי חניה.

 

בקבוצה ציינו כי לודז'יה רוטקס תהיה זכאית לכל ההכנסות בניכוי הוצאות הניהול של הנכס ב-12 החודשים ממועד חתימת ההסכם, בסכום המוערך ב-10 מיליון שקל. עוד ציינו בקבוצה כי העסקה כפופה להשלמת המשא ומתן וחתימה על הסכם, וכן לאישורים שונים ובכלל זה אישור הממונה על הגבלים עסקיים.

 

הקבוצה מוצאת עניין במתחם על רקע ניסיונותיה להפוך את כל האזור לפארק עסקים והיי-טק, שיתחרה במתחמי תעסוקה דומים ברמת החייל בתל-אביב, בהרצליה וברחובות. מדובר באסטרטגיה המקבלת רוח גבית מעיריית חולון. מרכז העסקים הקיים כולל 120 אלף מ"ר של שטחי משרדים ומסחר, בתוספת שטחי חנייה תת-קרקעית ויאכלס כ-8,000 עובדים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: דב קורן אדריכלים
הדמיית חלק מרובע פארק הים. יכלול בסופו של דבר כ-4,000 דירות
הדמיה: דב קורן אדריכלים
מומלצים