שתף קטע נבחר

גבר בוגד נדחה בבית דין: 'רעית בשדות זרים'

בעל דרש להתגרש מאשתו בלי לשלם מזונות בטענה שהתעללה בו ו"העלתה תמונות לאינטרנט". אבל בדיונים התברר שהוא זה שחי עם אישה אחרת

בית הדין הרבני האזורי בנתניה דחה לאחרונה תביעת גירושים של גבר שטען שאשתו מכה ומזניחה אותו, לאחר שהוא הודה בדיון שהוא למעשה חי עם אישה אחרת. הדיינים קבעו שהרס המשפחה מוטל על כתפיו.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

בני הזוג התחתנו ב-1987 והולידו שלושה ילדים, כיום שניים מהם בגירים ואחד בן 17.5. לפני קצת יותר משנה הגיש הבעל תביעה לגירושין בבית הדין בטענה שאשתו "מורדת". לדבריו הוא ספג ממנה יחס משפיל ומזניח, שכלל אלימות מילולית ונפשית שנמשכה שנים, בין השאר כששכב חולה במשך תקופה ממושכת. הוא הוסיף שאשתו לא מכבסת את בגדיו, לא מגהצת, לא מבשלת ולא מנקה. בנוסף, ציין, היא מתהלכת בחופי ים מעורבים בבגד ים ו"מעלה תמונות לאינטרנט".

 

משכך הוא ביקש לחייב את האישה בגירושין וטען שהיא לא זכאית למזונות אישה ולכתובתה (שעומדת על חצי מיליון שקל). בשלב מאוחר יותר של ההליך הוסיף הבעל שאשתו גנבה כסף מחשבון הבנק המשותף שלהם והכתה אותו פעמיים.

 

מנגד טענה האישה שהבעל משקר, ומעולם לא הכתה אותו. היא התעקשה שבמשך כל השנים היא הייתה רעייה טובה, וביטלה את עצמה למען הקריירה שלו כקצין משטרה, ודווקא הוא עזב את הבית וזנח אותה לטובת אישה אחרת, שהייתה אז נשואה והיום גרושה.

 

הבעל לא הכחיש את הסיפור על "האישה האחרת", אך טען שעשה זאת רק לאחר שהיא התגרשה.

 

"עובדה מוצקה כברזל"

הדיינים - הרב מיכאל עמוס, הרב שניאור פרדס והרב חיים ו' וידאל - הבהירו שלטענות הבעל אין משקל כיוון שהן לא הוכחו, לא על ידי עדויות או מסמכים או כל אסמכתא אחרת.

 

הם הוסיפו: "עומדת לפנינו עובדה קיימת מוצקה כברזל ואשר אין חולק עליה, והיא בגידת הבעל וחייו המשותפים עם אישה אחרת סמוך ממש לגירושיה, כאשר הוא מודה בעצמו שהוא הכיר אותה אף קודם. גם אם דבריו של הבעל כנים והוא אכן החל לחיות עם האישה האחרת רק לאחר גירושיה, הרי שבכל מקרה כל זמן שהוא נשוי לאשתו הוא זה שנחשב ל'רועה זונות'".

 

בנוסף, הדיינים הזכירו שהאישה אינה בריאה, וחתמו את פסק הדין בדברים חריפים: "הבעל, במקום לטפל באשת נעוריו, הלך לרעות בשדות זרים... הרס המשפחה מוטל על כתפי הבעל".

 

בסיכומו של דבר דחו הדיינים את תביעת הגירושין והמליצו לצדדים לנהל משא ומתן כדי להגיע להסכם גירושין.

 

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ התובע: לא צוין
  • ב"כ הנתבעת: עו"ד גיל דוידסון
  • עו"ד גיא ניומן עוסק בדיני משפחה
  • הכותב לא ייצג בתיק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים