שתף קטע נבחר

היה לי חבר, היה לי אח, בוגר

"'אח בוגר אחות בוגרת ישראל' היא עמותה שנותנת שרות של חונכות אישית לילדים, כשהחונכים הם מתנדבים מכל חלקי הארץ, והחניכים הם ילדים שנמצאים שגדלים עם הורה יחיד ונמצאים במצב של חסך ריגשי". לקראת אירוע "רוקדים ותורמים" שיתקיים במוצאי שבת, רינה שמואלי משתפת

שמי רינה. אני בת 72. יש לי שני ילדים בן ובת ושני נכדים ואני פועלת בעמותת "אח בוגר אחות בוגרת ישראל" בתפקיד מנהלת שותפויות. דרכי בתחום של אחים ואחיות בוגרים החלה לפני תשע שנים כשהתחלתי לפעול כאחראית על תחום גיוס משאבים וגיוס מתנדבים.

 

מזה שנים רבות קודם לכן נקשרה נפשי בקשר עמוק לתחומים חברתיים. עסקתי בקליטת רופאים עולים במשרד הבריאות, ועבדתי במשך שנים רבות באגודה לזכויות האזרח כמנהלת סניף חיפה.

 

הזיקה לתחומים אלה היתה תמיד מאד חזקה, במיוחד לתחום של זכויות האדם והאזרח. הצורך לתרום לשיפור איכותה של חברתנו היה תמיד גורם מדרבן בעיסוקי. אישיותי, כמו רבים מבני דורי, התעצבה על רקע השואה. התעמקתי בנושא, קראתי ספרים רבים ולמדתי שהפוטנציאל להתייחסות בלתי שוויונית לקבוצות שונות בחברה קיים בכל מקום ויכול להגיע למימדים קיצוניים, בתנאים שונים ובמקומות שונים.

 

למדתי להבין שדמוקרטיה וכל המשתמע מכך היא ערך בסיסי ואפשרות קיום חיונית לכל חברה, שתקשורת חופשית זה נכס יקר שאסור לפגוע בו, שבכל חברה יש חוליות חלשות ומי שמחוייב להגן עליהן היא המערכת השלטונית.

 

במשך עשר שנים התנדבתי אצל משפחה יוצאת אתיופיה, בתחילה במסגרת פרוייקט גמל"א ובשלב מאוחר יותר המשכתי את אותה התנדבות במסגרת פרוייקט "ידיד משפחה" שהיה חלק מהפעילות של העמותה.

 

זו היתה לי התנדבות נפלאה. היכרתי משפחה מקסימה, על כל מורכבויותיה, עם אמא מוצ'ט – אישה אמיצה ומיוחדת, הבן מאלק שהגעתי אליו כשהיה בן 7 והיום הוא חייל בגולני והבת הקטנה יננש. וגם כאן למדתי שכל בני האדם דומים ברגשותיהם, בציפיותיהם ובהתנהגותם. ושאנשים שלא למדו יכולים להיות אינטיליגנטים ואמיצים. ושלכולם הזכות לחיות חיים בעלי משמעות.

 

גם בגילי אני אוהבת את עבודתי, ואוהבת לעבוד

במשך מספר שנים הייתי מעורבת כמעט בכל תחום בעמותת "אחים ואחיות בוגרים", כך רכשתי ניסיון מגוון ועשיר בכל תחומי העשייה בה. לפני למעלה משנתיים התמזגה העמותה עם עמותת "אח בוגר אחות בוגרת ישראל" - עמותה שנותנת שרות של חונכות אישית לילדים הגדלים עם הורה יחיד, כשהחונכים הם מתנדבים מכל חלקי הארץ, והחניכים הם ילדים שנמצאים במצב של חסך ריגשי ומקבלים שרות נפלא, שעושה פלאים לילדים בהווה, ומשליך על התבגרות חיובית והשתלבות עתידית בחברה. מקום שיודע לדרוש מחד ולהעניק פירגון ותמיכה מאידך.

 


האירוע "רוקדים ותורמים" הוא הרקדה של ריקודי עם

 

"העבודה היא חיינו" זו לא פראזה ריקה מבחינתי. גם בגילי אני אוהבת את עבודתי, ואוהבת לעבוד. אני לא רואה את עצמי יושבת עם חברות בבתי קפה מידי בוקר וגם לא משחקת ברידג' עם חברות (ויסלחו לי חובבי הברידג').

 

לפני שנתיים יזמתי פרוייקט של הפקת ספר "קשר זה כל הסיפור" - שריכז סיפורי התנדבות בעמותה משנים רבות. המשותף בין כל הסיפורים היה ההשפעה הדרמטית של הקשר המיוחד בין המתנדב – "האח הבוגר" ובין הילד "האח הצעיר".

 

אני רואה את 'האח הבוגר' שלי כמודל לחיקוי

מבין הסיפורים הללו אני רוצה לצטט מתוך סיפורו של "האח הצעיר" גיא על אחיו הבוגר צבי: "גם כיום, אחרי גיל 30, לאחר שהתחתנתי ואני בדרכי להקים משפחה משלי, אני רואה את 'האח הבוגר' שלי כמודל לחיקוי – בניהול חיי משפחה וזוגיות, בראייה אופטימית המשולבת בנתינה גדולה ובהבנה שכדי לקבל את מה שיש לעולם להציע, צריך גם לדעת לתת בחזרה.

 

איני יודע איך היו מתגלגלים חיי לולא היה לי 'אח בוגר', אך אין ספק שחונכות זו שינתה את מסלול חיי לטובה ועל כך תמיד אכיר להם תודה גדולה".

 


זו השנה השלישית שאירוע כזה יתקיים וכל ההכנסות של האירוע קודש לעמותה

 

בימים אלה אני עוסקת בהכנת אירוע התרמה של העמותה. האירוע "רוקדים ותורמים" הוא הרקדה של ריקודי עם שאותה תורם לנו ירון כרמל, מרקיד מאד חשוב ומוערך. אני רוקדת אצלו כבר שנים רבות ותוך כדי כך נוצר בינינו הקשר שהוביל לתרומה הנדיבה הזו. זו השנה השלישית שאירוע כזה יתקיים וכל ההכנסות של האירוע קודש לעמותה.

 

אירוע ההרקדה יתקיים במוצאי שבת ה-13 בפברואר בין השעות 20.00 – 01.00 במרכז מיר"ב, מרכז קהילתי של יישובי חוף הכרמל בכביש 4. עלות כניסה: 40 שקלים שכולה תרומה לעמותת "אח בוגר אחות בוגרת" בישראל.

 

לפרטים על פעילות העמותה היכנסו לאתר "אח בוגר אחות בוגרת " או לעמוד הפייסבוק .

 

 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רינה שמואלי - לא רואה את עצמי יושבת עם חברות בבתי קפה מידי בוקר וגם לא משחקת ברידג' עם חברות
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים