שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

קריית אונו: 617 דירות חדשות בפינוי-בינוי

ועדות התכנון אישרו תוכנית התחדשות עירונית במתחם בר יהודה בקריית אונו, במסגרתה 8 בנייני רכבת ייהרסו לטובת 8 מגדלים חדשים בגובה 16 קומות. בחיפה יוקם פארק ספורט חדש, ומה קורה בירושלים ואשדוד?

תוכניות חדשות ועסקאות על הנייר: הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז תל-אביב אישרה תוכנית התחדשות עירונית להקמת 8 בניינים בגובה של עד 16 קומות ו-617 דירות חדשות בקריית אונו. מדובר בתוכנית פינוי-בינוי במתחם בר יהודה בעיר, שאושרה לאחר דיון בהתנגדויות, במסגרתה יהרסו 8 בניינים רכבת ישנים עם 216 יחידות דיור.

 

את הפרויקט תבצע חברת אאורה ישראל, בבעלות יעקב אטרקצ'י, בעלות מוערכת של כ-700 מיליון שקל. לצד הדירות היא תקים גם 1,115 מ"ר שטחי מסחר, מבני ציבור וכן שטחים פתוחים אשר יצרו פארק עירוני בלב השכונה. המתחם ממוקם בפינת הרחובות בר יהודה, לוי אשכול, יחזקאל ויאיר שטרן, מול קניון קריית אונו.

 

התב"ע (תוכנית בניין עיר) לפרויקט אושרה למתן תוקף, וכעת בכוונת החברה לפעול להוצאת היתרי בנייה ראשונים. בשלב הראשון יפונו 4 בניינים, שבהם נחתמו הסכמים מחייבים עם כ-95% מהדיירים, ובשבועות הקרובים יושלמו שאר החתימות. בחברה צופים כי שיווק הפרויקט יחל ברבעון השלישי של השנה.

 

אטרקצ'י אמר היום (א') כי "ההכנות לפרויקט כללו עבודת עומק שארכה למעלה מ-3 שנים, ובין היתר, נלמדו לקחים מתוכניות פינוי בינוי שאושרו בעבר בעיר. התוכנית הסופית כוללת בנייה ברמה גבוהה ומרחקים גדולים בין הבניינים. היא נותנת מענה לשטחים ירוקים, למבני ציבור ולנושאי תחבורה, איכות סביבה ועוד".

 

חיפה: עוד פארק ספורט חדש

עיריית חיפה הודיעה היום כי תקים פארק ספורט בקריית חיים בהשקעה של 17 מיליון שקל במסוך לבית נגלר בעיר. הפארק ישתרע על שטח של 90 דונם ויכלול מגרשי כדורגל, קט-רגל, טניס ומתקני כושר. הקמת הפארק תתבצע על ידי החברה הכלכלית לחיפה ותוכננה על ידי משרד האדריכלים מילר בלום וזהר שגב.

 

מגרשי הכדורגל, שבנייתם כבר החלה, יוכשרו לשמש כמגרשים תקניים עם דשא טבעי לקבוצות נוער ומשחקי ליגה. המגרשים יכללו 500 מושבים לצופים. כמו כן, יוקמו 4 מגרשי טניס בעלות נוספת של 7 מיליון שקל.

 

לדברי ראש העיר חיפה, יונה יהב, "פארק הספורט בקריית חיים מצטרף למתקני הספורט של חיפה - אצטדיון סמי עופר, היכל רענן כץ - RK ברוממה ומרכז השיט הבינלאומי בחוף השקט". מנכ"ל החברה הכלכלית לחיפה, אור שחף, הוסיף כי "הקמת הפארק תאפשר עריכת מגוון פעילויות ספורט. התכנון כולל גם מגרשי חניה שיהפכו את הפרויקט לנגיש יותר לתושבי האזור".

 

ירושלים: שדרוג הנחלאות ובתי מלון

בירושלים, אישרה באחרונה הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה תוכנית מתאר לשכונת דרום נחלאות הוותיקה, הנכללת בין שכונות "העיר ההיסטורית". שטח התוכנית עומד על כ-145 דונם והוא כולל את השכונות זיכרון אחים, נווה בצלאל, בצלאל רבתי ונחלת צדוק. הוא תחום ממזרח על ידי רחוב שמואל הנגיד, ממערב על ידי שדרות בן צבי, מדרום על ידי הרחובות נרקיס והגר"א ומצפון על ידי רחוב בצלאל.

 

בתחום התוכנית כיום כ-960 יחידות דיור, והכוונה היא להוסיף כ-470 דירות בבנייה השומרת על ערכי המקום והמאפשרת פיתוח, תוך שמירה על המרקמים והאיכויות של השכונות בתחומה. התוכנית קודמה ביוזמת עיריית ירושלים ולוותה בהליך שיתוף הציבור.

 

במקביל, אישרה ועדת המשנה להתנגדויות של הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה בירושלים את התוכנית למלון גני ירושלים, המציעה אגף חדש בגובה 18 קומות ותוספת של 238 חדרי מלון ל-280 החדרים הקיימים. המלון נמצא במתחם המלונות שלאורך שדרות הרצל, ומהווה חלק ממתחם התיירות והמלונות המתוכנן בכניסה הראשית לירושלים, בסמוך להצטלבות שדרות הרצל ודרך רבין.

 

לדברי יו"ר ועדת ההתנגדויות, שירה תלמי, "מדובר בתוכנית התורמת להגדלת מצאי חדרי המלון בעיר ירושלים ולשדרוג התשתית התיירותית בה. היא עושה זאת תוך עיבוי וחיזוק הרקמה העירונית הקיימת ותוך השתלבות בסביבה בה היא ממוקמת".

 

אשדוד: מסחר ומשרדים ב-248 מיליון שקל

באשדוד, חברת הכשרה ביטוח מקבוצת אלעזרא, שבבעלות אלי אלעזרא, הודיעה היום (א') כי היא רוכשת את מתחם אלרוב סנטר הכולל מסחר ומשרדים תמורת 248.5 מיליון שקל. את המתחם רוכש אלעזרא מחברת צמר תעשיות אוסטרליות, שבשליטת אלפרד אקירוב. בשלב הראשון מתכוונת החברה להשקיע עוד כ-30 מיליון שקל בהשמשת המשרדים במתחם.

 

מרבית שטחי המתחם מושכרים לבתי עסק שונים. כמו כן, כולל המבנה שנרכש קומת קרקע מסחרית, 5 קומות משרדים וחניון תת-קרקעי, אליו צמודה תחנת תדלוק. בסך הכל השטח למסחר במתחם עומד על 18,500מ"ר ושטחי המשרדים והחניון עומדים על 23 אלף מ"ר.

 

המתחם ממוקם באזור העסקים ומשרדי הממשלה של אשדוד, בקרבה לרחוב שדרות בני ברית, ברובע ב' בסמוך למכללת סמי שמעון. בין הרשתות שפועלות במתחם: בנק הפועלים, בנק מזרחי, הבנק הבינלאומי הראשון, עדן טבע מרקט, הום סנטר, רשת מחסני השוק ואחרות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: אאורה ישראל
הדמיית הפרויקט בקריית אונו
הדמיה: אאורה ישראל
מומלצים