שתף קטע נבחר

דיילות בריטיש איירווייז יורשו ללבוש מכנסיים

שנות האלפיים הגיעו לממלכה: חברת התעופה הבריטית תאפשר לדיילות לוותר על החצאית. ההחלטה התקבלה לאחר מאבק איגוד העובדים שנמשך שנתיים: "זה לא רק ניצחון למכנסיים, זה ניצחון להיגיון הבריא עבור חברה מודרנית". הנהלת החברה: "אלה עדיין לא מדים רשמיים". ומה המצב אצלנו? דווקא תופתעו

סוף סוף יראו מי לובש את המכנסיים על המטוס. נשות צוותי האוויר של חברת התעופה הבריטית "בריטיש אירווייז" יורשו מעתה ללבוש מכנסיים במקום חצאית אם יחפצו בכך. ההחלטה שהתקבלה אתמול (שבת) בממלכה מביאה לקצו מאבק בן שנתיים על קוד הלבוש של החברה.

דיילות בריטיש איירווייז. לא רק חצאית (צילום: Getty Images) (צילום: Getty Images)
דיילות בריטיש איירווייז. לא רק חצאית(צילום: Getty Images)

עד עתה, דיילות ותיקות בחברה שהועסקו לפני 2012 הורשו לבחור בין מכנס לחצאית, אך בארבע השנים האחרונות חל איסור על הדיילות הצעירות יותר ללבוש מכנסיים, אלא אם ביקשו לעשות זאת מטעמי דת או מטעמים בריאותיים. כעת כאמור, המצב ישתנה לאחר ש-83 אחוזים מחברי איגוד העובדים של החברה הצביעו בבדיקה פנימית כי הם בעד "חופש הלבוש" לנשות הצוות.

"המהלך קיבל רוח גבית חזקה במיוחד מהאיגוד, והחברה מצטרפת כעת למאה ה-21", אמרו אנשי האיגוד.

 

מאט סמית', מבכירי בריטיש איירווייז, אמר אתמול: "עמדת החברה היתה בלתי הולמת ביחס לחברת תעופה מודרנית בעידן המודרני, והמהלך החדש מדגים איך איגוד העובדים לא יעבור בשתיקה על מקרים שכאלה. זה לא רק ניצחון המכנסיים, אלא ניצחון ההיגיון הבריא עבור החברה". עוד הוסיף סמית' כי "נשות החברה לא יאלצו לסבול עוד בקור, בגשם ובשלג, ואף יוכלו להתגונן טוב יותר מפני מלריה ונגיף הזיקה באזורי סיכון".

עד עתה: רק הוותיקות הורשו ללבוש מכנסיים (צילום: בריטיש איירווייז)
עד עתה: רק הוותיקות הורשו ללבוש מכנסיים

מדוברות בריטיש איירווייז נמסרה תגובה לקונית שלמרבה הצער לא מיישרת קו עם השמחה הגדולה של חברי איגוד העובדים: "מכנסיים הם עדיין לא חלק מהמדים הייצוגיים, אך עובדות שירצו ללבוש אותם יוכלו לבקש זאת מהמנהל הישיר שלהן".

 

ומה המצב באל על, ארקיע וישראייר? תופתעו

ומה אצלנו? מתברר כי לפחות בזה, אנחנו הרבה יותר מתקדמים. דיילות אל על, ישראייר וארקיע יכולות לבחור בין חצאית, שמלה או מכנסיים לשיקולן, מה שלא גורע כהוא זה מהופעתן הייצוגית. כל אחת מצורות הלבוש נחשבת להופעה רשמית בכל שלוש חברות התעופה הישראליות.

דיילת ישראייר. לבחירתה מכנסיים, שמלה או חצאית ()
דיילת ישראייר. לבחירתה מכנסיים, שמלה או חצאית

גם בחברות הבריטיות האחרות, אגב, החצאית עדיין במחלוקת. חברת ריאנאייר עדיין מחייבת את דיילותיה ללבוש חצאיות, בעוד שאיזיג'ט מאפשרת לדיילות החפצות בכך ללבוש מכנסיים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: בריטיש איירווייז
בריטיש. הדיילות הצעירות לא הורשו ללבוש מכנסיים
צילום: בריטיש איירווייז
מומלצים