שתף קטע נבחר

מועדון ה-3 חודשים: מסעדת אדורה נסגרת

פרסום ראשון: שלושה חודשים בלבד מיום פתיחתה, נסגרת מסעדת אדורה של השף אלי שטיין, ומצטרפת לעוד ארבע מסעדות אחרות שלא שרדו את שלושת החודשים הראשונים

היא נחשבה למסעדה המסקרנת של השנה, אליה לוהק אחד השפים המבטיחים של הקולינריה הישראלית, השף אלי שטיין ("הרברט סמואל", "טאיזו", "טוטו"), אבל גם היא לא הצליחה לשרוד - מסעדת "אדורה ביסטרו" של המסעדן דורון נחמן, נקלעה למצוקה כלכלית והיא תיסגר כנראה עוד היום.

 

בשעות אלה עורכים השף והבעלים שיחות לעובדים ומעדכנים אותם על הקשיים אליהם נכנסה המסעדה. ההערכה היא כי המסעדה נקלעה לקשיים כלכליים בעקבות השיפוץ המקיף שעשתה עם פתיחתה ובשל תנועת הסועדים הדלילה.

אדורה - הסוף (צילום: שרית גופן) (צילום: שרית גופן)
אדורה - הסוף(צילום: שרית גופן)

מסעדת אדורה מצטרפת לעוד ארבע מסעדות אחרות שלא שרדו את שלושת החודשים הראשונים: "אחד העם 1" של מיכל אנסקי, "ארוחת ערב בלונץ" של השף יונתן רושפלד, "סזרינה" של השף מאיר אדוני ו"אוייסטר בר" של רשת "גוצ'ה".

אחד העם 1 גם לא שרדה  (צילום: יח"צ) (צילום: יח
אחד העם 1 גם לא שרדה (צילום: יח"צ)

העוקץ? מסעדת "סזרינה" של מאיר אדוני (צילום: אנטולי מיכאלו) (צילום: אנטולי מיכאלו)
העוקץ? מסעדת "סזרינה" של מאיר אדוני(צילום: אנטולי מיכאלו)

אחד הספקים שעובד כחודש עם מסעדת "אדורה ביסטרו" מסר הבוקר כי "אף אחד מהעובדים לא קיבל משכורת אחרונה, אין מאיפה להביא משכורות. המקום נכנס לגירעון כתוצאה מהשיפוץ, היה להם סכום מסויים שגלש מהמסגרת ועכשיו הם בגרעון רציני, הבעלים הביאו שף מדהים שעשה קסמים עם האוכל אבל זה לא עזר כי המקום כבר היה בצרה צרורה. אף אחד מהעובדים והספקים לא ידע מזה כי אף אחד לא נכנס להם לחשבון וכולם עבדו בתום לב ונתנו את הנשמה עד הרגע האחרון".

צפו בשף אלי שטיין ימים ספורים לפני הפתיחה:

 

אחד העובדים מספר כי בימים האחרונים הכל התנהל כרגיל עד שצ'קים של ספקים התחילו לחזור. "אנשים שנתנו שם את הנשמה עכשיו לא יראו שקל", מסר העובד. "אלי מדהים ויש לו אוכל מדהים, הוא ילד שמצליח ומשקיע והוא פשוט נפל על מקום עם בעיות. אלי הוא עילוי, הוא לוקח את כל האנרגיה הזאת איתו על הכתפיים כי הוא הביא איתו צוות לשם שהשקיע בו יומם ולילה".

 

אחד העובדים, שלא קיבל את המשכורת האחרונה של חודש ינואר, מספר כי לעובדים הובטח שיקבלו את המשכורת עד היום בצהריים, אבל גם זה לא קרה. "אין להם כסף לארטיק. אף אחד לא הכין אותנו לרגע הזה שנפקיד צ'ק והוא יחזור, זאת שערורייה מדרגה ראשונה", מסר העובד.

 

מסעדת אדורה הייתה שייכת בעבר לשף אבי ביטון, שגם הקים אותה. השף ביטון עזב את המסעדה לפני כשנה.

 

את תגובתם של דורון נחמן, בעל המסעדה, ושל השף אלי שטיין לא ניתן היה להשיג. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שרית גופן
אדורה ביסטרו - מצטרפת למועדון השלושה חודשיפ
צילום: שרית גופן
מומלצים