שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  משה איבגי: "לוקח פסק זמן ממשחק"

  "נוכח גל הפרסומים המטלטלים את חיי וגורמים למשפחתי כאב רב החלטתי לקחת פסק זמן", הודיע השחקן משה איבגי על רקע ההאשמות בהטרדות מיניות

  "נוכח גל הפרסומים המטלטלים את חיי וגורמים למשפחתי כאב רב החלטתי לקחת פסק זמן", הודיע היום (ה') השחקן משה איבגי על רקע ההאשמות בהטרדות מיניות. "אני שב ואומר כי, לא פגעתי באף אדם גבר או אישה. ככל שאדרש להתייחס לדברים אעשה זאת במקומות המוסמכים לכך ובאופן מלא".

   

  נכון לעכשיו הפרויקטים שיושפעו מהודעתו של השחקן הם ההצגות בכיכובו. התוכנית "זגורי אימפריה" שבה הוא משחק לא מצטלמת כעת, ותוכנית נוספת שעבד עליה בשנה האחרונה - שמסקרת עוולות חברתיות ומתוכננת לעלות בזכיינית ערוץ 2 רשת, נמצאת בשלבי עבודה ראשונים. גורמים המעורים בפרטים אומרים כי נכון לעכשיו פסק הזמן של איבגי לא ישפיע עליה - אולם אם יימשך, הוא עשוי לפגוע בעתידה.

   

  איבגי בפרמיירה שנערכה השבוע (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  איבגי בפרמיירה שנערכה השבוע(צילום: מוטי קמחי)

  ביום שני אמורה להתקיים הצגה נוספת של "שלא תתעורר הילדה" בתיאטרון חיפה - אליה נמכרו נכון לכתיבת שורות אלה פחות ממחצית כמות הכרטיסים. הודעתו של איבגי הגיעה בהפתעה גם לשחקני שמשתתפים בהצגה לצידו. "הכל הגיע אלינו מהתקשורת", אמרו, "הכל נורא טרי, אנחנו לא יודעים מה יעלה בגורל ההצגה". יצויין אגב, כי לאיבגי לא נקבע שחקן מחליף.

   

  הפרשה התחילה בשבוע שעבר, כאשר עובדת לשעבר בתיאטרון חיפה הגישה התראה לפני תביעה נגד התיאטרון על כך שאיבגי הטריד אותה מינית לפני כשנתיים באירוע שהתרחש בתיאטרון. האישה טענה שפנתה להנהלת התיאטרון, אך תלונתה לא טופלה כראוי. בעקבות הפרסום נשים נוספות דיווחו כי הוטרדו בעבר על ידי השחקן.

   

  "הוא עבר לחלוטין את הגבולות איתי. כשהערתי לו על מה שהוא עשה, הוא נתן לי להרגיש מאוד מאוימת", סיפרה ל-ynet אחת מאותן נשים, שטענה כי השחקן הטריד אותה מינית כשעבדה עמו. לדבריה, "הוא נגע בי בצורה שמבחינתי השאירה אותי בהלם ולא מאמינה. קשה לי עדיין לדבר על המקרה שלי, שהיה חד-פעמי".
   
  בעקבות הפרסומים החליטו במשטרה לבדוק את הטענות, ופנו לשתי נשים שסיפרו אל מול המצלמות על מעשיו לכאורה.
   
  הערב (ה') התכנס דירקטוריון תיאטרון חיפה ושמע סקירה של היועץ המשפטי, עורך דין שלמה כרוב, על הסטטוס המשפטי של פרשת משה אבגי וטענת העובדת לשעבר על אופן הטיפול בתלונה: הדירקטוריון מצא שהנהלת התיאטרון פעלה כחוק. עוד הודיעו היום כי הדירקטריון מכבד את ההחלטה של השחקן משה אבגי לקחת פסק זמן. "התיאטרון נערך להמשך ההצגות" 
   
  איבגי התייחס מוקדם יותר השבוע לטענות נגדו - בסיום פרמיירה חגיגית להצגה בהשתתפותו. "הפרסומים בימים האחרונים הפכו לי את החיים ושיבשו אותם מהקצה אל הקצה. ימים לא קלים עוברים על המשפחה שלי. יש לי כבוד לכל אדם באשר הוא אדם. כבוד לכל איש ואישה שעבדתי איתם. אני חוזר ומדגיש - מעולם לא ניסיתי במכוון לפגוע באיש. אני לא רוצה להתייחס לזה בתקשורת ורוצה לעשות זאת מול הגורמים המוסמכים במידה שנצטרך", אמר השחקן, שהתקבל בתחילת הערב במחיאת כפיים סוערות.
   

  "החלטה מצוינת"

  "זו החלטה מצוינת והיא לא משמחת אותי, זה עצוב לי", אמרה השחקנית שרית וינו-אלעד על ההחלטה של איבגי לקחת פסק זמן. "אין פה שום דבר שהוא משמח בכל הסאגה הזאת. יש פה משהו שהוא בעיני נכון לעשות אותו, לקחת פסק זמן לבדוק מה קרה. מה נעשה לא נכון. אם נגיע למסקנה שהוא כן חטא למישהי או לכמה, אולי לבקש תמיכה זה גם בסדר. לדעתי כל המהלך הזה לא נעשה כדי להרחיק את איבגי מהתעשייה, כל הנשים שהתלוננו מעריכות אותו וזה חלק מהשבר. אבל כן הגיע הזמן לשנות את ההתנהגות וכן הגיע הזמן לאוורר את הנהלים שאסור להתנהג ככה עם נשים".
   
  גם אריה מוסקונה, שמשחק עם איבגי בהצגה "דפוקים" בתיאטרון חיפה, הסכים שמדובר בהחלטה נבונה. "הוא בן אדם חכם ויודע מה הוא עושה, ההחלטה הזאת תיתן לו שקט נפשי", אמר מוסקונה, שאמור לשוב לשחק עם אבגי בחודש הבא. "לא כל אחד יכול להרשות לעצמו לא לעבוד, אני למשל לא יכול. הוא עושה את הדבר הנכון ויכול להיות שעדיף לו להיות קצת בחופש, קצת מתחת לראדר, ולתת לחוק לעשות את שלו".
   
  מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, אורית סוליציאנו, אמרה היום כי הצעד נעשה מאוחר מדי -"טוב שנתקבלה ההחלטה וחבל שהדבר לא נעשה מוקדם יותר, מיד בעקבות פרסום רצף העדויות הקשות על תקיפות והטרדות מיניות מצדו ולפני המחזה המביש של מחיאת הכפיים לאחר הצגת הפרמיירה.
   
  "החלטה זו ממשיכה לסמן את המהפכה שמתרחשת עכשיו בחברה הישראלית שעיקרה חוסר סובלנות וחוסר הסכמה של נשים להמשיך ולספוג הטרדות מיניות, שעד כה נתפסו בקרב גברים מסוימים, כגון חלק מחבריו של איבגי, כדבר לגיטימי או נורמטיבי. עם זאת, החלטה זו לא פותרת את תיאטרון חיפה מקיום בדק בית מעמיק לגבי התנהלותו של השחקן כלפי עובדות התיאטרון ומבדיקה מקיפה האם היו עוד נשים בתיאטרון אשר נפגעו על ידי השחקן. על תיאטרון חיפה לדאוג כעת גם לרענון הנוהל למניעת הטרדה מינית וליזום הכשרות לכל השחקנים כדי להבטיח שהתיאטרון כמקום עבודה יהיו בטוח ומוגן עבור עובדותיו".
   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קמחי
  משה איבגי. פסק זמן
  צילום: מוטי קמחי
  לאתר ההטבות
  מומלצים