שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הרב הראשי נגד בית המשפט: פוגע בזהות היהודית של המדינה
  מתקפה קשה מצד הרב הראשי הספרדי, יצחק יוסף - נגד בית המשפט העליון, לאחר ההחלטה לאפשר טבילת גרים רפורמים וקונסרבטיבים במקוואות הציבוריים: פגע פגיעה אנושה ברבבות יהודים, ובהמשך שמירת זהותה היהודית של המדינה. הוא כינה את ההחלטה "אומללה" ו"שערורייתית"

  "בית המשפט פגע פגיעה אנושה ברבבות יהודים": הרב הראשי לישראל, הראשון לציון יצחק יוסף, התבטא הערב (ה') בחריפות נגד החלטת העליון, שהתיר מוקדם יותר טבילת גרים רפורמים במקוואות הציבוריים. הוא כינה אותה החלטה "אומללה" ו"שערורייתית", והשתלח ברפורמים ש"חותרים תחת זהותה היהודית של המדינה", כדבריו.

   

  <<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. תעשו לנו לייק  >>  

   

  "בית המשפט לא יכול בידו האחת להשביע את רצונו של קומץ זעיר, ובידו השנייה לפגוע פגיעה אנושה ברבבות יהודים שמעוניינים בחיים יהודיים על פי ההלכה", אמר הרב הראשי הספרדי בשיעור שנשא הערב. הוא אף האשים את בית המשפט העליון בפגיעה אנושה "בהמשך שמירת זהותה היהודית האמיתית של המדינה".

   

  קראו עוד בערוץ היהדות :

   

  "החלטתו האומללה של בית המשפט היום לאפשר לרפורמים וקונסרבטיבים לטבול במקוואות שמיועדים לכלל הציבור היא שערורייתית", הוסיף.

   

  על הרפורמים אמר כי הם "חותרים תחת זהותה היהודית של מדינת ישראל ועושים שימוש בהלכה לצרכיהם רק כאשר נוח להם".

   

  הרב גלעד קריב, מנכ"ל התנועה הרפורמית, אמר בתגובה כי "הרב יוסף יכול להלין רק על עצמו ועל שלוחיו במשרד הדתות". לדבריו, "במשך שנים ביקש בית המשפט למצוא פתרון פשרה פרגמטי. התנועה הרפורמית והתנועה המסורתית הציעו פתרונות שונים, ובראשם הקמת מספר קטן של מקוואות לשימושן. כל הצעות הפשרה נדחו בגסות ובהתנשאות על ידי משרד הדתות, שלא היסס אף להציג חצאי אמיתות בפני בית המשפט".

   

  "הגיע הזמן שהממסד הרבני יבין שהקהילות הרפורמיות הישראליות לא ייעלמו לאף מקום, וששורשינו הולכים ומעמיקים עם כל בר מצווה, חתונה, גיור, הסמכת רב או רבה והקמת קהילה חדשה", הוסיף קריב. "אם הממסד הרבני אינו מעוניין לשרת את קהילותינו, יתכבד ויוותר על המונופול, שהוא השערורייה המרכזית בכל הנוגע ליחסי דת ומדינה בישראל".

   

  "עקרון השוויון"

  דבריו נאמרו בעקבות קביעת שופטי העליון כי התנועה הרפורמית והתנועה הקונסרבטיבית יוכלו לערוך טקסי גיור במקוואות ציבוריים בכל מקום שבו מטבילים גרים, בנוכחות בית הדין שלהם.

   

  העתירה הוגשה לאחר טענות מצד התנועות הרפורמית והקונסרבטיבית כי לא מאפשרים להם להיכנס
  למקוואות הציבוריים כדי ללוות מתגיירים, ובית המשפט קיבל את ערעורן על החלטת בית המשפט המחוזי, שקיבל את עמדת המדינה כי המדובר בגיור פרטי, ולכן יכולות המועצות הדתיות למנוע את הטבילה.

   

  שופטי בית המשפט העליון, אליקים רובינשטיין, סלים ג'ובראן ומרים נאור קיבלו את הערעור, ופסקו כי המשרד לשירותי דת והמועצה הדתית בבאר שבע – נגדה הוגשה העתירה - יאפשרו למתגיירים מטעם התנועה הרפורמית והתנועה הקונסרבטיבית לטבול במקווה המקומי, וכי פתרון דומה צריך להיות גם ברשויות מקומיות אחרות.

   

  הטבילה במקווה היא מעין "טקס סיום" להליך הגיור, והיא נעשית בפני בית דין של שלושה חברים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים