שתף קטע נבחר

צפו: כך תיראה "טיטאניק 2" שתפליג ב-2018

העתק של ספינת הענק המפורסמת בעולם, ששקעה במצולות ב-1912, יפליג לראשונה בעוד כשנתיים. הספינה המקורית שוחזרה על ידי חברה אוסטרלית - שגם דאגה ליותר ספינות הצלה הפעם. צפו בהדמייה שתחזיר את ההיסטוריה אל הים

הטיטאניק שוב על הגל. 106 שנים אחרי ששקעה במצולות בעקבות התנגשות בקרחון, ספינת השייט היוקרתית תשוב להפליג. זה יקרה באיחור מהמועד המתוכנן, רק בעוד שנתיים, בהעתק מדויק להפליא עליו עמלה בימים אלה חברת שייט אוסטרלית בשם Blue Star Line. בסוף השבוע פורסם סרטון הדמייה המראה את הדמיון לספינה המקורית. צפו בסרטון:

 

כחלק מהשחזור ולמרות הטכנולוגיה המתקדמת המוטמעת בספינות השייט בנות זמננו, "טיטאניק 2" תכבד את המקור ותצוייד בבריכת שחייה קטנה בלבד, חמאם טורקי וחדר כושר צנוע. גרם המדרגות המפואר המרכזי של הספינה ישוחזר לפרטי פרטים, כמו גם חדרי האוכל, חדר העישון, בתי הקפה ועוד. על מנת להיות נאמנים למקור גם טלוויזיות לא יותקנו בחדרים או בחללים הציבוריים של הספינה, והתמונות שייתלו בכל רחביה לא יהיו כאלה שעברו עיבודי מחשב.

חדרי הפאר ()
חדרי הפאר

עם זאת, כמובן שמאחורי הקלעים תצוייד הספינה החדשה בטכנולוגיה המתקדמת ביותר ומנועיה יהיו חסכוניים הרבה יותר מאלה של הספינה המקורית. ועוד חידוש חשוב: בניגוד לספינה המקורית, לזו החדשה יהיו מספיק ספינות הצלה על מנת להבריח את כל הנוסעים מהספינה במקרה חירום.

גרם המדרגות מעץ. שחזור מלא ()
גרם המדרגות מעץ. שחזור מלא

הספינה שעלות בנייתה מוערכת בין 400 ל-500 מיליון דולר, תהיה רחבה בארבעה מטרים מספינת הענק המקורית, אך אורכה וגובהה יהיו העתק מדויק של המימדים המקוריים (אורך - 270 מ', גובה - 53 מ', משקל - 40 אלף טון). אורחי ה"טיטאניק 2" יוכלו לבחור בין שלוש מחלקות בדרגות מחיר שונות, ב-840 חדרים בסך הכל. בסך הכל יכולו להתארח בכל הפלגה 2,435 נוסעים. צוות הספינה יכלול 900 עובדים.

מרפסת הקפה ()
מרפסת הקפה

כאמור, הפלגת הבכורה של ה"טיטאניק 2" תצא באיחור די משמעותי. הפרויקט שיצא לדרך ב-2012 אמור היה להסתיים השנה, אך חברת הספנות הסינית שהיתה מעורבת בהקמת הספינה נטשה את הפרויקט - והשקת הספינה נדחתה ל-2018. נכון להיום, על פי המתכננים, אין כוונה לדחייה נוספת אך עוד רחוק המועד ה"טיטאניק" החדשה תצא אל הים.

הבריכה (הדמיות: Blue Star Line) ()
הבריכה (הדמיות: Blue Star Line)

לצד הדחיות הטכניות נרשמה בשנים האחרונות גם מחאה מצד משפחותיהם של קרבנות האסון מ-1912, שבו נהרגו כ-1,500 איש. חלק מהמשפחות מתנגדות לשחזור וטוענות כי הדבר יפגע בזכר המתים.

 

אם הכל יילך כמתוכנן ואכן הספינה תפליג ב-2018, היא לא תצא אל אזור האסון בו טבעה ה"טיטאניק" המקורית, אלא תשוט לדובאי ובהמשך ליעדים נוספים.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גרם המדרגות המרכזי של הטיטאניק כפי שמופיע בשחזור
מומלצים