שתף קטע נבחר

בקרוב: התחדשות עירונית ברמת אביב ג'

כל הארץ מגדלים: אושר פרויקט תמ"א 38/2 במסלול הריסה ובנייה בשכונת היוקרה בצפון ת"א, במסגרתו יהרסו 3 בניינים בני 8 קומות ו-144 דירות, לטובת 3 מגדלי יוקרה בני 18 קומות ו-290 דירות. בנתניה נרכש מגרש לבניית 2 מגדלים בשכונת עיר ימים, ובהוד השרון ניתן היתר לשניים נוספים

עסקאות חדשות על הנייר: חברת אאורה ישראל הודיעה היום (א') לבורסה כי נבחרה על ידי בעלי הזכויות במתחם רחוב אחימאיר 4-8 בשכונת רמת אביב ג' בתל-אביב, לקדם פרויקט התחדשות עירונית במתחם. זאת, במסגרת פרויקט התמחרות שנמשך למעלה משנה ונוהל על ידי באי הכוח של הדיירים. לצורך הקמת הפרויקט, תיזום החברה תב"ע (תוכנית בניין עיר) בסמכות הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בעיר, במסגרת תמ"א 38/2 (הריסה ובנייה מחדש).

 

קריית אונו: 617 דירות חדשות בפינוי-בינוי

בת ים: קבוצת רכישה תקים מגדל בפארק הים

4,120 דירות בב"ש, 2,000 דירות בקריות

 

רחוב אחימאיר הוא רחוב דו-סטרי המחבר בן רחוב שלמה בן יוסף ואליעזר קאשני. המתחם כולל כיום 3 בניינים מחוברים בני 8 קומות אשר הוקמו בסוף שנות ה-70 של המאה הקודמת. הבניינים הקיימים במצב פיזי ירוד, סובלים מרטיבות, חוסר עמידות ברעידות אדמה, בעיות תשתית ואינם כוללים ממ"דים בדירות.

 

במסגרת הפרויקט, יהרסו הבניינים הקיימים, הכוללים כיום 144 דירות, ותחתם ייבנה מתחם חדש עם 3 מגדלי יוקרה בגובה 18 קומות ו-290 דירות, כולל חניה תת-קרקעית, שטחים ירוקים ומתקנים ציבוריים כמו שומר בכניסה, חדר כושר, בריכת שחייה ועוד. כל דירה תזכה לתוספת שטח בסך 25 מ"ר עם מרפסת שמש. בכוונת החברה לנהל מו"מ עם הבניינים ברחוב אחימאיר 10-14 במטרה להרחיב את הפרויקט ל-600 יחידות דיור.

 

היקף הפרויקט מוערך ב-370 מיליון שקל ומשקף רווח צפוי של כ-70 מיליון שקל לחברה. לדברי הבעלים והמנכ"ל, יעקב אטרקצ'י, "אנו גאים מאוד בעובדה שדיירי המתחם בחרו בנו להוביל את פרויקט ההתחדשות העירונית בשכונת רמת אביב ג', מהשכונות הטובות והמבוקשות בישראל. אנו סבורים כי גודלו של המתחם והיקף הפרויקט שיוקם בו, בשילוב בנייה ברמה הגבוהה ביותר ותוך הקפדה על הפרטים, ימצבו אותו כאחד הפרויקטים היפים והאיכותיים בארץ".

שכונת רמת אביב ג'. בנייה מתוכננת של כ-600 דירות (צילום: שי אפשטיין) (צילום: שי אפשטיין)
שכונת רמת אביב ג'. בנייה מתוכננת של כ-600 דירות(צילום: שי אפשטיין)

 

נתניה: 131 מיליון למגרש עבור פרויקט יוקרה 

חברת גינדי החזקות, בבעלות האחים ליטל, אבי, גיא, רועי ומנחם גינדי, הודיעה היום כי היא רוכשת מגרש בשכונת היוקרה עיר ימים בנתניה תמורת 131 מיליון שקל להקמת פרויקט מגורים עם 120 דירות. במסגרת הפרויקט יוקמו שני מגדלי מגורים בגובה 17 קומות על שטח של 8 דונם. היקף ההשקעה הכולל יעמוד על  350 מיליון שקל.

 

הפרויקט יכלול דירות בנות 5-6 חדרים, לצד דירות מיני-פנטהאוז ודירות פנטהאוז, בשטחים שבין 124-200 מ"ר לא כולל מרפסות. הדירות יכללו מחסן ושתי חניות. בחברה מציינים כי בניית הפרויקט תושלם תוך 30 חודשים מיום הוצאת היתר בנייה, שצפוי להתקבל במהלך החודשים הקרובים. החברה צופה כי תצא לשיווק הפרויקט במהלך מאי 2016.

 

דירת 5 חדרים בשטח של 124 מ"ר תעלה החל מ-2.5 מיליון שקל; דירת 6 חדרים בשטח של 137 מ"ר תעלה החל מ-2.750 מיליון שקל; דירת מיני פנטהאוז בשטח של 150 מ"ר תעלה החל מ-3.5 מיליון שקל; ודירת פנטהאוז בשטח של 200 מ"ר תעלה החל מ-6 מיליון שקל. 

 

שכונת עיר ימים החלה להתאכלס לפני 8 שנים וכוללת כיום כ-3,500 יחידות דיור. היא מאופיינת בבנייה רוויה של מגדלים ורבי קומות בני 14-35 קומות. הקרקע שרוכשת גינדי החזקות היא חלק מעתודות הקרקע האחרונות ונמצאת בסמיכות לפארק ירוק שנבנה בימים אלו על ידי עיריית נתניה, ליד קניון עיר ימים.

 

לדברי עו"ד אסף אדלר, מנהל הפיתוח העסקי בחברה, "עיר ימים היא שכונת הדגל של נתניה, שמתאפיינת באוכלוסייה איכותית. היא נחשבת אטרקטיבית בזכות הקרבה לים, הסמיכות לצירי התנועה, הפארקים ושמורת הטבע. הרוכשים יוכלו להנות ממוסדות ציבור ושירותים כגון גני ילדים, קניון ייעודי לשכונה, מגרשי ספורט וטניס ואף מרכז קהילתי".

שכונת עיר ימים בנתניה. עוד פרויקט יוקרה (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
שכונת עיר ימים בנתניה. עוד פרויקט יוקרה(צילום: עידו ארז)

 

הוד השרון: היתר בנייה ל-120 דירות חדשות

חברת ינוב הודיעה כי קיבלה היתר בנייה להקמת פרויקט מגדלי הדר בהוד השרון, הכולל שני מגדלי מגורים בגובה 18 קומות ו-120 יחידות דיור חדשות. הפרויקט ממוקם בשכונת רמות מנחם, סמוך לבית ספר רבין, קניון מרגלית, פארק 4 העונות, מתחם עד 120 והקנטרי קלאב. האזור מאופיין בבנייה צמודת קרקע.

 

באחד המגדלים ביצעה ינוב עסקת קומבינציה עם בעלי הקרקע, שיקבלו חלק מהדירות בסיום הבנייה. את המגדל השני תבנה ינוב כקבלן ביצוע עבור קבוצת רכישה שמובילה חברת א.מ.י של עו"ד אמיר יקותיאל. הפרויקט, בתכנון האדריכל אמציה אהרונסון, יוקם בפינת הרחובות פשוש וטווס בדרום העיר ויכלול דירות 4-5 חדרים החל מ-2.2 מיליון שקל, לצד דירות מיני-פנטהאוז ופנטהאוז.

 

לדברי שגיא לנצ'נר, בעלים ומנכ"ל החברה, "אזור הפרויקט מאופיין באוכלוסייה ממעמד סוציו-אקונומי גבוה מאוד. השכונה זוכה לביקושים גבוהים, בעיקר לדירות גדולות, מצד משפרי דיור בסביבה הקרובה. השרון נחשבת עיר בעלת צביון כפרי המציעה מרחב אורבני עתיר ריאות ירוקות".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שי אפשטיין
רמת אביב ג'. תתרחב
צילום: שי אפשטיין
מומלצים