שתף קטע נבחר

למה הנשים משקיעות טוב יותר בבורסה?

נשים שמחליטות להשקיע ומנהלות תיק השקעה נוטות להראות ביצועים מוצלחים יותר בהשוואה למשקיעים הגברים – כך מראים סקרי השקעות שנערכו לאחרונה. מה גורם לתשואה של המשקיעה הממוצעת להיות טובה יותר ואיך היא מתמודדת עם פאניקה בשווקים?

זה כבר זמן רב שסקרי השקעות מראים שנשים, המנהלות את תיק ההשקעות שלהן, נוטות להראות ביצועים טובים יותר בהשוואה למשקיעים גברים. אישוש נוסף לכך נמצא בסקר חדש שנערך מתחילת 2016.

 

לכתבות נוספות בנושא:

כמו בקזינו: צריך מזל כדי להרוויח בבורסה?

הפופולריות: מניות בהן הציבור מושקע יותר

 

שנת 2016 הביאה עימה תנודתיות גדולה מאוד בשווקים ונפתחה בסערה עם ירידות שערים. למרות זאת, המחקר החדש שעקב אחר ביצועי שני המינים בהשקעות, הוכיח שוב שהתשואה שהשיגו הנשים הייתה טובה יותר – כך עולה מהנתונים של "SigFig", חברת ייעוץ השקעות בארה"ב שערכה את הסקר עבור CNBC ובמסגרתו עקבה אחר 50 אלף חשבונות של משקיעים.

 

לא סוחרת יותר מדי

עולם ההשקעות בשוק ההון מזוהה עם הגברים אך הנשים המעטות שבכל זאת נכנסות להשקעות ומנהלות תיקי השקעה עושות זאת טוב יותר. מה מסביר את ההצלחה של הנשים בעולם ההשקעות? המעקב שנערך הראה כי ההבדל הגדול באופי ההשקעה של הנשים לעומת המשקיעים הגברים טמון בתדירות - הגברים נוטים לסחור יותר מדי בהשוואה לנשים.

 

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 

כך מתחילת 2016 סחר המשקיע הגבר הממוצע בלמעלה מ-30% יותר לעומת הנשים. ככלל, מחזור המסחר בבורסה בקרב גברים גבוה פי 1.5 בהשוואה לנשים. תוצאות הסקר הראו כי האסטרטגיה הזו בסופו של דבר פוגעת בתשואה של תיק ההשקעות של הגבר הממוצע.

 

כאמור, גם בסיכום 2015 פורסם מחקר דומה והתוצאות לא היו שונות – גם בסיכום שנתי הנשים באופן עקבי הכו את התחזיות לעומת המשקיעים הגברים.

 

הרבה פחות היסטריה

על פי התוצאות המסכמות את 2015, המשקיע הגבר הממוצע איבד 1.8% מתיק ההשקעות שלו במהלך השנה ואילו נשים איבדו 1.4% ממערך התיק – כך על פי מעקב אחר 360 אלף משקיעים שהשתמשו באותה מערכת מסחר של חברת הייעוץ האמריקנית "SigFig".

 

 (shutterstock) (shutterstock)
(shutterstock)

 

חודש אוגוסט היה החודש הקשה של שנת 2015 ובמהלכו רשמו המדדים בכל העולם ירידות חדות והמסכים נצבעו באדום. משקיעים שלא נתנו לפאניקה ולחרדה להשתלט עליהם זכו ליהנות מהתאוששות השוק מאוחר יותר. גורם זה עבד לטובת הנשים שלא מיהרו למממש נכסים ולהיפטר מהם בזמן שהבורסות נפלו ובכך מסביר המחקר את הסיבה השנייה לביצועים הטובים יותר של הנשים בסיכום שנת 2015.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים