שתף קטע נבחר

באיחור של כחצי שעה: הרב פינטו נכנס לכלא

יאשיהו פינטו, שהורשע בהסדר טיעון במתן שוחד לתנ"צ אפרים ברכה ז"ל, ירצה בכלא ניצן ברמלה את שנת המאסר שנגזרה עליו. איש מחסידיו לא הגיע למקום

 

פינטו, רגע לפני כניסתו לכלא ניצן (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
פינטו, רגע לפני כניסתו לכלא ניצן(צילום: מוטי קמחי)

מעט אחרי השעה 10 בבוקר הוא יצא מביתו באשדוד, אבל רק כמה דקות לפני 14:00 הוא נכנס לכלא: הרב יאשיהו פינטו החל לרצות היום (ג') את עונש המאסר שנגזר עליו, בכלא ניצן ברמלה. למרות ההערכות המוקדמות, איש מחסידיו של פינטו לא הגיע למקום.

 

לפני כניסתו לכלא הגיע פינטו בתיאום עם שב"ס לבדיקה רפואית בבית חולים - ולכלא עצמו הוא נכנס באיחור של יותר מחצי שעה. פינטו יגיע בהמשך למרכז הרפואי של שב"ס בכלא, נוכח מצבו הבריאותי המעורער

 

פינטו עמד בראש ישיבת "שובה ישראל" כאשר נפתחה נגדו ונגד רעייתו חקירה באוגוסט 2012, בחשד למתן שוחד לקצין המשטרה אפרים ברכה ז"ל, וכן בחשד לעבירות של הלבנת הון. הוא חתם על הסדר טיעון עם היועץ המשפטי לממשלה ובמסגרתו ביקש להעביר מידע שמעיד על חשדות לקבלת טובות הנאה על ידי קצין המשטרה ניצב מנשה ארביב.

פינטו נכנס לבית הסוהר, היום (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
פינטו נכנס לבית הסוהר, היום(צילום: אבי מועלם)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 

בהסדר הטיעון הוסכם כי פינטו ישתף פעולה עם מח"ש, שיוגש נגדו כתב אישום וכן כי ייגזר עליו עונש מאסר של עד שנה. הוא הורשע שהציע לתנ"צ ברכה 200 אלף דולר במטרה לגרום לו לסייע לו ולמסור מידע חסוי מחקירת המשטרה בנוגע אליו.

 

בחודש שעבר דחו שופטי בית המשפט העליון את בקשתו של פינטו להמיר את המאסר בעבודות שירות. הם קבעו כי "זהו העונש המינימלי לרב מוכר ונערץ שחטא בעבירות חמורות והחטיא אחרים".

 

אמש, שעות ספורות לפני כניסתו למאסר, נפרד פינטו מחסידיו בשיעור שערך להם באשדוד. "אנחנו לא חושבים על מחר לרגע אחד. מחר זה כמו היום, כמו שלשום, כמו לפני חודש. לא חושבים על זה אף מחשבה", אמר. "מה שהקדוש ברוך רוצה - זה מה שהוא עושה. לא רק כשטוב לנו אנחנו מודים לו - גם כשלא נוח לנו אנחנו מודים. רק אנחנו מתמודדים עם הבריאות הקשה. זה מה שמפריע לנו", הוסיף פינטו.

  

פינטו, שנקנס גם במיליון שקל במסגרת הסדר טיעון עם היועץ המשפטי לממשלה, הוסיף: "אנחנו אוסרים איסור מוחלט מכל מי שמחזיק את עצמו כתלמיד שלנו להצטער את צער הקטן ביותר. אין על מה להצטער. הסבל הזה זיכך אותנו. הרוחניות היא העיקר. שפיכות הדמים של השנים האחרונות זה לא לשווא. זה היה תיקון לעולמות העליונים שהיינו צריכים לעבור את זה. ב-22 שנים לא הפסקנו לרגע אחד מתורה, חסד וממעשים טובים. הקרבנו את החיים שלנו למען הכלל".  


פורסם לראשונה 16/02/2016 10:24

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
הרב פינטו
צילום: מוטי קמחי
מומלצים