שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  עידו מוסרי: "שמאלני נחשב בוגד, וזה חמור"

  בת הזוג שאיתה הוא מתכנן להגיע לחופה, פחד מחתולים, ההערכה למירי רגב ומחשבות על פרשת משה איבגי - עידו מוסרי מדבר על הכל הכולל הכל בראיון לקראת עליית העונה השנייה של "היהודים באים". האם הוא חושש? בהחלט

  עידו מוסרי מקווה שהעונה השנייה של "היהודים באים" בהשתתפותו לא תספוג אש. רק לאחרונה הרבנות הראשית תקפה בחריפות את "ארץ נהדרת" בעקבות צילומים בבית כנסת, וגם "היהודים באים", תוכנית מערכונים שעוסקת בהיסטוריה של עם ישראל, נתקלה בעבר בלא מעט מתקפות.  

   

  "אני מקווה שאין דברים שיקוממו אצלנו", הוא אומר בראיון, "אני רוצה לקוות שהתוכנית שלנו לא תצונזר ולא תקומם, חשוב להבין שבסופו של דבר אנחנו עושים קומדיה כדי להצחיק. אנחנו לא באים לשנות את העולם ולא באים להגיד שאנחנו יותר טובים מאחרים. אנחנו נותנים הרבה כבוד לסיפורי התנ"ך, אפילו כשהם מקבלים זווית הומוריסטית".

   

  "היהודים באים". זווית הומוריסטית לתנ"ך (צילום: רפי דלויה) (צילום: רפי דלויה)
  "היהודים באים". זווית הומוריסטית לתנ"ך(צילום: רפי דלויה)
   

  לא סתם הוא שולף את המילה צנזורה. העונה הראשונה של "היהודים באים" עוררה את זעמם של הפוליטיקאים עוד בטרם עלתה לשידור: פרומו ברשת שהציג את דמויותיהם של ברוך גולדשטיין ויגאל עמיר שרים "אבל אני רוצח ימני", הוסר לאחר תרעומת מצדה של איילת שקד. גם לקראת העונה השנייה, שתעלה הערב (ו') בערוץ הראשון, פורסם מערכון עם שיר פרובוקטיבי על שמו של אלוהים - "זה לא השם" - שגורמים במפלגות החרדתיות הגדירו כ"מקומם".

   

  "בשבילי, כחילוני, המערכון לא לועג בכלל לחרדים", אומר מוסרי,  "אני חושב שזה מדליק, מצחיק ומעורר מחשבה. השיר הזה ספציפית יכול להרתיע דתיים מסוימים עם אמות מידה שונות משלי. לא כולם חייבים לאהוב הכל, עניין של טעם וריח".

   

  אילו תגובות אתה מקבל על התוכנית?

   

  "אני לא רוצה לדבר בשם אחרים, אבל אני יודע שחברים שלי מהתוכנית קיבלו איומים על חייהם, אני לא, ואני מקווה שזה לא יגיע. מה שכן  - אנחנו מופתעים לגלות שחלק מהקהל דתי מאוד אוהב אותנו. שמשתמשים ב'יהודים באים' כדי להנגיש את החומר בשיעורי תנ"ך. כיף לגלות דבר כזה.

   

  "בכלל, השיח היום במדינה הפך להיות אלים וימני. השבוע הייתי במכולת  והמוכר אמר לי 'בואנה ראיתי אותך משחק ערבי בערוץ הראשון, אני מקווה שאתה משלנו ולא שמאלני', וכשרמזתי לו שאני כן בכיוון הזה במפה הפוליטית, אז נכנסנו לוויכוח. שזה בסדר, להיכנס לוויכוח יכול להיות מפרה, אבל היתה תחושה  שנורא הלחיצה אותי. אני לא יכול להסתיר את זה שנהייתה פה אווירה לאומנית יותר ויותר, אם מישהו מהצד השמאלי של המפה נחשב כבוגד - זה חמור מאוד".

   

  יכול להיות שאתה חושש קצת לדבר על פוליטיקה?

   

  "כן. אני מפחד קצת לדבר על פוליטיקה בראיון וזה באמת בגלל התחושה שנוצרה - שאסור להביע דעה שנוגדת את האווירה הימנית בארץ. אני נגד הכיבוש, אבל אני חושב שאנחנו צריכים להירגע ולעשות בדק בית בינינו לבין עצמנו לפני שאנחנו מדברים על כיבוש. בהתחלה שרת התרבות מירי רגב עשתה דברים שקצת נלחצתי מהם, אבל מצד שני אני יודע שהיא עושה דברים חיוביים מאוד, ויכול להיות שדווקא אחת כמו מירי רגב תעשה סדר, כי צריך לעשות בדק בית. מה שחשוב זה שבאמת לא תהיה הכתבה מצד הממשל על התרבות והתכנים, כי זה מזכיר משטרים חשוכים וזה לא אמור להיות ככה".

   

  מוסרי ב"יהודים באים" (צילום: רפי דלויה) (צילום: רפי דלויה)
  מוסרי ב"יהודים באים"(צילום: רפי דלויה)
   

  מוסרי כבר לא ילד, בעוד כחודשיים יחגוג את יום הולדתו ה-38, ובפעם הראשונה זה עשר שנים הוא נמצא בזוגיות. את אלה רוזנצוויג, הצעירה ממנו בעשר שנים, הכיר מחילופי לייקים הדדים בפייסבוק, והפעם הוא בטוח - זה ייגמר מתחת לחופה. עבורה הוא אפילו הצליח להתמודד עם פחד קצת יוצא דופן - הסלידה שלו מחתולים.

   

  "לעבור לגור בבית עם חתולים היה צעד מאוד לא פשוט ומפחיד בשבילי. אולי מפחיד זו מילה גדולה - זה היה עניין של הקרבה. והיום אני נהנה מזה - עד כדי כך. להגיד לך שאני ישן איתם בלילה? התשובה היא לא. הם לא נכנסים לחדר השינה שלנו, וזה בדיוק העניין של ההקרבה. יש גבול, היא באה לקראתי ואני לקראתה".

   

  למה לא היתה לך זוגיות כל כך הרבה זמן?

   

  "בסוף החלטתי שאני כן רוצה אהבה, אבל לקח לי זמן למצוא, זה לא פשוט. אני זוכר שאחותי אמרה לי שאני לא מחפש במקומות הנכונים כי הייתי מחפש בפייסבוק ובברים. בסוף מצאתי את האהבה שלי בפייסבוק. אבל הבנתי שזה לא ממש משנה איפה אתה מחפש, אלא מה אתה מחפש. ידידה שלי המליצה לי להגדיר טוב מאוד מה אני מחפש. רשימה של תכונות, כמו שעושים היום בקואצ'ינג".

   

  אבל אז אתה מוגבל.

   

  "זה מגביל אבל צריך לעשות את זה בחוכמה. קח את עניין החתולים לדוגמה - לא נתתי לזה להשפיע, באתי עם ראש פתוח. כשמצאתי את אלה, זאת היתה שמחה לכל קרוביי. במשך שנים שמתי את כל כובד משקלי על הקריירה. זוגיות היא גם אחריות. אני חושב שחוויתי טראומה מסוימת מזוגיות. היתה לי חברה כשהייתי בן 25 וגרנו יחד. זו היתה מערכת יחסים מאוד יפה, אבל הבנתי שמוקדם לי מדי כל העסק".

   

  גם אחרי שהבין שהוא מעוניין בזוגיות שוב, היא לא הגיעה מייד. "התמקדתי בחיצוניות", הוא מודה, "היום נורא קל לחפש כי התמונות בביקיני רצות באינסטגרם ובפייסבוק וזה מטריף את החושים, אבל אני לא יודע כמה אפשר לבנות זוגיות עם הדבר הזה".

   

  זוגיות היא לא רק ביקיני. מוסרי (צילום: דניאל קמינסקי) (צילום: דניאל קמינסקי)
  זוגיות היא לא רק ביקיני. מוסרי(צילום: דניאל קמינסקי)
   

  חוץ מהזוגיות, החתולים ו"היהודים באים", מוסרי משחק בימים אלה בתיאטרון הקאמרי בהצגות "נשוי במנוסה" ו"גורודיש". על המסך הקטן הוא משחק גם בסדרת הנוער החדשה "סוסי פרא" ובמקביל מוציא סינגל שני מאלבום שני. "אומרים שאת המאהבת אוהבים יותר מהאישה", הוא אומר בחיוך על הפזילה שלו לכיוון המוזיקה.

   

  על הסערה האחרונה בעולם התרבות הישראלי, פרשת משה איבגי והטענות של נשים שעבדו עמו כי הטריד אותן מינית, הוא מדבר בזהירות, ומדגיש את הכבוד הרב שהוא רוחש לשחקן. "איבגי לימד אותי משחק מול מצלמה בניסן נתיב, אני מאוד אוהב אותו גם כבן אדם וגם כקולגה, וכשחקן אני מעריץ אותו", הוא אומר.

   

  "זאת פרשייה מאוד מצערת, ברמה האישית עצוב לי על מה שאיבגי ומשפחתו נאלצים לעבור בתקופה הזאת. אני חושב שהוא קצת שעיר לעזאזאל - כמובן, אם הוא אשם - שישלם את חובו, אבל יש איזו תחושה שהשיימינג ברשת הוא יחסית חדש ולכן הוא קצת נעשה בקיצוניות. חשוב לזכור שאדם הוא חף מפשע עד שלא הוכחה אשמתו. זאת פרשייה חשובה שגורמת לכולם לחשוב פעמיים לפני שאומרים משפט כזה או אחר לבחורה, וזה טוב. אני מקווה שהצדק ייצא לאור".

   

  משה איבגי. "שעיר לעזאזל" (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
  משה איבגי. "שעיר לעזאזל"(צילום: שאול גולן)
   

  החברים מהוליווד

  בקריירה של מוסרי היתה גם נגיעה הוליוודית - בזכות התפקיד בסרט "אל תתעסקו עם הזוהן" לצדו של אדם סנדלר. הנגיעה הזו הביאה לו חבר לכל החיים. ולא, זה לא סנדלר.

   

  "בוא אני אגלה לך סוד - אדם סנדלר ואני אף פעם לא היינו ממש חברים. זו פיקציה של המדיה", הוא מספר, "בתקופה שצילמנו את הזוהן באמת התחברנו, אבל זה היה רק לתקופת הצילומים. בהמשך הוא הזמין אותי לשחק בסרט נוסף שלו, אבל זה רק בגלל שעבדנו יחד".

   

  מי שנותר עמו מאותה תקופה הוא הקומיקאי היהודי רוב שניידר. "זה סיפור מקסים", נזכר מוסרי. "שיחקנו יחד בזוהן לפני שמונה שנים, והיה לנו נורא כיף. על הסט לא התתחברנו יותר מדי כי לא היו לנו הרבה סצנות ואני התביישתי להתחבר אליו בצורה ישירה, אבל אז הוא התקשר אליי אחרי שהוא ראה קטע מהסרט -  והשאיר לי הודעה ששמרתי בטלפון, אבל בינתיים נמחקה לי. הוא אמר לי משהו בסגנון 'ברוך הבא לבית החדש שלך - הוליווד. החיים שלך עומדים להשתנות, אני תמיד אעזור לך'. הוא הזמין אותי אליו הביתה וזה מה שקרה - כשנסעתי לפרימיירה ישנתי אצלו בבית ומאז כשאני בלוס אנג'לס אנחנו מבלים יחד. הוא אפילו היה בישראל וישן בדירה התל אביבית שלי".

   

  מהוליווד לדירת רווקים בתל אביב. מה היתה הההתרשמות שלו?

   

  "הוא בן אדם מאוד אינטליגנט עם רגליים על הקרקע. הוא ראה עולם, מכיר את ישראל. ומאוד אוהב אותה. כשהוא בא לארוחת ערב אצל המשפחה שלי, הוא אמר לי 'יש לך חיים מאוד יפים פה, תשמור עליהם'".

   

  זה היה כי רצית לנסוע להוליווד?

   

  "כן. התלבטתי אם לנסוע ללוס אנג'לס ולנסות לפתח את הקריירה. ודווקא הוא, שהציע לי לעבור בהתחלה - אמר שהוא לא ממליץ לי לעשות את זה, ובגלל זה לא עברתי. הוא אמר שצריך לגור איפה שיש עבודה. הוא גם דיבר על עצמו - הוליווד ידעה ויודעת שנים קשות מאוד לשחקנים".

   

  שנים קשות שלהם הן לא שנים קשות שלנו.

   

  "כן, באופן יחסי כמובן. כשרוב עבר תקופה קשה, הוא מכר את הבית וגר בשכירות. לא בית עם שלושה חדרים, בכל זאת, אתה יודע. אבל הוא קורע את התחת. רק עכשיו הוא התחיל לעבוד על סדרה שכתב והפיק עבור נטפליקס, שזאת התקדמות בשבילו. הוא חזר לעשות סטנדאפ ומופיע בארצות הברית ורצה להגיע לישראל ושאל אותי מה דעתי. פחדתי שפתאום תהיה פאדיחה והוא לא ימכור כרטיסים, אבל נראה לי שהוא יבוא. הוא קורע מצחוק".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דניאל קמינסקי
  עידו מוסרי
  צילום: דניאל קמינסקי
  לאתר ההטבות
  מומלצים