שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  איל ברקוביץ': הסקנדלים הגדולים
  הפרשה האחרונה עם בקי גריפין (הייתה או לא) הינה רק פרק נוסף בהיסטוריה רוויית מקרים בהם היה מעורב כדורגלן העבר. התפיסה באשכיו של איציק זוהר, המכות לדני עציוני והפרידות המבישות מהקבוצות בהן עבד. רשימת השערוריות המלאה

  איל ברקוביץ' שוב בכותרות. אחד מהסמלים הגדולים בכדורגל הישראלי פרש אמנם לפני הרבה שנים, אבל ממשיך מאז לעורר עניין ולא דווקא במה שקשור לכדורגל. לאחרונה הוזכר שמו בשערוריות על רקע אישי דווקא.

   

  בעברו הקפיד ברקוביץ' לשמור על הפרטיות שלו בקנאה, אבל לא כך בתקופה האחרונה. הקרע המתוקשר בינו לבין אשתו בנפרד טלי תפס לא מעט כותרות, לאור העובדה שהפרידה ביניהם הגיעה לאחר יותר מ-30 שנות חיים משותפים, מאז שהשניים היו בני 16 וכשלשניהם שלושה ילדים.

   

  "אני אהיה מאמן נבחרת ישראל הבא"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ברקוביץ עזב לטובת בת זוג אחרת, להם ילד משותף לטענתו. הפרידה הסעירה את הביצה המקומית ובעיקר את זאת של חיפה והפכה לשיחת היום.  

  הפרידה גם הפכה ל"מכוערת" כשבאוגוסט האחרון, אחרי שטלי גרמה לעיקולה של מכונית היגואר של ברקוביץ', היא שיגרה בנוסף לבני משפחתו, המתגוררים בנכסים הנמצאים גם בבעלותה, דרישה לתשלום שכר דירה וצו פינוי בתוך 30 יום.

   

  חודש לאחר מכן הגישה טלי תלונה במשטרה, שזימנה את ברקוביץ' לחקירה. ברקוביץ' בחר לאחר מכן לחשוף את הכל. "לצערי, מדובר בתהליך זדוני שבו שותפה רעייתי לשעבר ביחד עם גורם נוסף", אמר ברקוביץ'. "הכל עלילת שווא בגלל תאוות הכסף ורדיפת בצע, תוך הפעלת לחץ בלתי הוגן כדי להפריד ביני ובת זוגי, ובננו המשותף. לכן הגיעה רעייתי לשעבר ב־11 בלילה לביתי. כאשר נרגעה הלכה להתלונן במשטרה. מדובר בתלונה כוזבת ושקרית, וכפי שהתברר במשטרת ישראל לא עוכבתי ולא נעצרתי, שכן מדובר בבדייה אחת גדולה. אני לא אכנע ללחצים הזדוניים האלה ואני בטוח בצדקתי. יותר מכך לא אוסיף מפאת כבודה של רעייתי לשעבר".

   

  ברקוביץ'. פה גדול (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
  ברקוביץ'. פה גדול(צילום: עוז מועלם)

   

  בכך לא הסתיימה הפרשה. ביום חמישי האחרון, אחרי שברקוביץ' שלח מסרון לחיים אתגר, שהכין עליו כתבה לסדרה אנשים שפורסמה בשישי האחרון בערוץ 2 ("תזדיין יא הומו"), בחרה בקי גריפין לפרסם נגדו פוסט חריף, המאשים אותו בביצוע מעשה מגונה והטרדה מינית.

    

  בעמוד הפייסבוק שלה כתבה מגישת הטלויזיה: "הוא עקב אחרי עם הרכב פעם ממסעדה לבר, שם הוא דחף לי בכוח ידיים למכנסיים - במקום הומה אדם - ומן הסתם העפתי אותו ממני. הוא המשיך, וניסה לגרום לי לעזוב את המקום כדי ללכת איתו לחדר שלו בבית מלון, כי הוא היה לדבריו "מת לקרוע לי ת'צורה'. אני מוכרחה לציין שעד אותו ערב לא הייתה לי שום היכרות מוקדמת עם האיש שבעיניי דוחה מכל בחינה. הוא גם היה כבר נשוי.

   

  "מעבר לכעס מהחוצפה המטורפת - הרגשתי בעיקר עלבון והשפלה. מי הוא חושב שהוא? חתיכת אפס. היה ברור שהוא חי בתחושה שהכל מותר ומגיע לו. הוא מעל כולם וגם מעל החוק. כי כן, מה שאיל ברקוביץ' עשה לי זו עבירה פלילית. וברור לכם, שאני לא היחידה, נכון?".

   

  אולי התקרית הכי מפורסמת של ברקו

  אולי התקרית הכי מפורסמת של ברקו

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  לאחר מכן אמרה גריפין בראיון לערוץ 2 כי מוכנה ללכת לבדיקת פוליגרף: "נשים לא מוכנות לשתוק יותר. אי אפשר שאנשים כמוהו יהוו מודלים לחיקוי לציבור. כמה אפשר שאנשים כמוהו ימשיכו להיות בעמדות ויהוו מודלים לחיקוי".

   

  לטענת גריפין, היא בחרה לא להגיש תלונה משום שחששה שאף גורם לא יאמין לדבריה. "הפוסט מדויק", אמרה. "הבנאדם עקב אחרי - בגלל שזו נורמה. אין מקום להתלונן. הייתי בבר מלא אנשים. העפתי אותו ממני. אני לא אלך להגיש ב-03:00 בלילה תלונה במשטרה נגד הכדורגלן הכי מוכר במדינת ישראל. ברקוביץ' הוא כוכב על". ברקוביץ' מסר בתגובה: "לא היה ולא נברא, עלילת שווא של בחורה שקרנית שמחפשת פרסום".

   

  אשתו טלי, שנמצאת עמו במאבק משפטי, הגיבה: "אנחנו עדיין לא גרושים, אבל הוא כבר קורא לי 'גרושתו' והצהיר שיש לו בת זוג וילד. בניגוד לאיל, אני קצת יותר שקולה. תמיד הייתי ואני חושבת כמה צעדים קדימה. יש פה ילדים והילדים שלי הם אלה שנפגעים מכל הסיפור הזה". 

   

  גם את הפועל ת"א עזב מהר (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
  גם את הפועל ת"א עזב מהר(צילום: יובל חן)
   

  היסטוריה של סכסוכים

  בין התקריות המפורסמות בהן היה מעורב ברקוביץ זכורה היטב הבעיטה שספג לראשו מחברו בווסטהאם, ג'ון הארטסון (1998) ותפיסת אשכיו של איציק זוהר (1996) במשחק בין מכבי תל אביב למכבי חיפה. הוא הספיק להעתמת עם אוהדי סלטיק בשל אמירה לקראת הדרבי של גלזגו, פתח פה על אברהם גרנט שלא זימן אותו לנבחרת, וגם לא הסתדר עם מרטין אוניל לפני שחזר לישראל.

   

  ברקוביץ' רצה לחזור למכבי חיפה לעונת פרישה אחרי הקריירה הארוכה באירופה, אך הבעלים יעקב שחר, בעצת המאמן רוני לוי, סירב להחתימו עקב חשש לפגיעה במרקם החברתי המוצלח בקבוצה שזכתה אז באליפות המדינה. ברקוביץ' ראה זאת כעוול שנעשה לו ולכן הצטרף לעונת הגלקטיקוס הכושלת של מכבי ת"א.

   

  שחר. לא רצה את ברקוביץ' בחזרה (צילום: ראובן כהן) (צילום: ראובן כהן)
  שחר. לא רצה את ברקוביץ' בחזרה(צילום: ראובן כהן)

   

  באוקטובר 2005 התראיין ברקוביץ' לתוכנית "פגוש את העיתונות", תקף בחריפות את אברהם גרנט, ואף מתח ביקורת על ניר קלינגר ובניית הסגל של מכבי, כשבין היתר הציע להתמנות למאמן נבחרת ישראל ולספסל את אבי נמני או ג'ובאני רוסו.

   

  באותו יום שיחקה מכבי תל אביב מול הפועל פתח תקווה, וברקוביץ' פתח על הספסל. בשל כך הוא החרים את אימוני הקבוצה ושקל לעזוב אותה, תוך שמקורביו רמזו שלא יסכים להיות המסופסל היחיד, אך מאוחר יותר הוא התעשת והתנצל על דבריו בפני קלינגר. באותה עונה, אף הורחק ברקוביץ' מ-6 משחקים בפועל ו-4 על תנאי, אחרי שקילל והשמיץ בחריפות את השופט מאיר לוי באחד המשחקים.

   

  קלינגר. גם איתו הייתה לו תקרית (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  קלינגר. גם איתו הייתה לו תקרית(צילום: אורן אהרוני)

   

  אחרי שמונה ב-2006 למנהל המקצועי של מכבי נתניה, הגיע עימות על סף תגרת ידיים. הבעלים דאז דניאל יאמר זעם על ברקוביץ' בנושא המעבר של איתן טיבי, שהיה אמור לעבור למכבי חיפה ועבר לבסוף לבית"ר ירושלים. באחד מימי מחנה האימונים בסלובקיה הוא זימן אותו ובין השניים התנהלו חילופי דברים קשים, תוך שהם היו על סף תגרת ידיים.

   

  עוד באותו לילה הזמין ברקוביץ' טיסה חזרה לארץ. כשהתקשרו לחדרו לאחר שהוא לא הגיע לארוחת הבוקר, התברר כי הוא כבר חזר לישראל. גם בתפקידו כמנהל המקצועי של הפועל ת"א ברקוביץ' כשל. מעבר לבניית קבוצה לא מובנת, הוא סבל מקבלת החלטות ניהוליות לא נכונות, עימות עם הקהל אחרי דבריו על הדרבי המפוצץ ומעמדו אצל היו"ר חיים רמון היה בשפל.

   

  יאמר. כמעט מכות במחנה האימונים (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  יאמר. כמעט מכות במחנה האימונים(צילום: אורן אהרוני)

   

  ברקוביץ' ביקש לפטר את המאמן אסי דומב, אבל רמון ביקש להתעכב עם ההחלטה, וברקוביץ' שיגר אליו הודעת טקסט בה כתב "חתיכת אפס, פחדן. אני עזבתי". רמון אמר: "הוא שלח לי משהו שרק מציג את הפנים האמיתיות שלו ונראה מי באמת ירצה למנות אותו לתפקיד הבא בכדורגל הישראלי אחריו. כמובן שגם את הגבורה הזו הוא הדליף מיד".

   

  לפני כשנה קיבל ברקוביץ' לידיו את הפועל ראשל"צ מהליגה הלאומית ומאז הספיק להסתכסך עם האוהדים המקומיים, המוחים נגדו כמעט בכל משחק.

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ב-2007 התעמת ברקוביץ' בצורה מכוערת עם דני עציוני, מאמן קבוצת הילדים של מכבי הרצליה בה שיחק בנו ותקף אותו בקללות באוטובוס לעיני הילדים ההמומים. בעקבות זאת הוגשה נגדו תלונה במשטרה על ידי הקבוצה.

   

  ב-4 במרץ 2009 הורשע ברקוביץ' בגין מקרה זה בעבירות של תקיפה ואיומים ונגזר עליו עונש קנס בסך 2,000 ש"ח ו-100 שעות עבודות שירות. לפני חמש שנים הסתיים הליך גישור בין השניים, בו שלח ברקוביץ' מכתב התנצלות למאמן ופיצה אותו ב-55,000 שקל.

   

  ב-13 באוקטובר 2010 הרחיק בית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל את ברקוביץ' ממשחקים עד ה-1 במאי 2011 (חצי שנה), והטיל עליו קנס בסך 5,000 שקל, לאחר שהרשיע אותו בביזוי המוסדות השיפוטיים. זאת, מאחר שברקוביץ' כינה את הדיינים שקנסו אותו שבוע לפני כן "חבורה של אפסים".

   

  בעקבות אותה החלטה הורחק ברקוביץ' מקורס מאמני הפרו של ההתאחדות לכדורגל, אך לאחר מספר שבועות הורה בית המשפט המחוזי להחזירו לקורס ממנו הורחק. באותה תקופה, בתביעת דיבה שהוגשה נגדו, נפסק נגד ברקוביץ' כי עליו לפצות בעשרות אלפי שקלים שני שופטי כדורגל בליגת הנוער עקב ביזוים בשידור חי ברדיו. 

   


   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים