שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  9 חודשי מאסר לצעיר שכיבה סיגריה על ארנבון ותלש את אוזניו
  בית משפט השלום בעכו גזר עונש מאסר של תשעה חודשים וקנס של 2,000 שקלים, על צעיר בן 21 מכפר ראמה, לאחר שתפס ארנבון מחמד, כיבה סיגריה בוערת בעינו, חורר ותלש את אוזניו, והשליכו מגג ביתו. הארנבון מת כתוצאה מההתעללות. עמותת "תנו לחיות לחיות" דיווחה על המקרה למשטרת לב הגליל בכרמיאל שעצרה את החשוד שאף תיעד את ההתעללות בטלפון הסלולרי

  עונש מאסר לתושב כפר ראמה, בן 21, לאחר שהתעלל בארנבון מחמד, כיבה סיגריה בוערת בעינו, תלש את אוזניו והשליכו מגג מבנה עד שהחיה מתה מפצעיה. בעמותת "תנו לחיות לחיות" התקבל מידע בספטמבר אשתקד על חשד למעשי התעללות בארנבון מחמד. לאחר דיווח הפרטים לשוטרי תחנת לב הגליל בכרמיאל, הגיע לידיהם תיעוד ההתעללות בארנבון. שוטרי התחנה פתחו בחקירה ואיתרו במהירות את החשוד במעשים. הוא סיפר בחקירתו כי היה שרוי בגילופין וביצע המעשה לאחר שהארנב נכנס אל ביתו וגרם ללכלוך.

   

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)

   

  "כיבה סיגריה בוערת בעינו של הארנבון"

  הנאשם נעצר עד תום ההליכים באוקטובר שעבר. על פי כתב האישום שהוגש על ידי התובעת נורית זקן-גבעתי ממחלקת התביעות במדור להגנת הסביבה במשטרה, צויין כי הנאשם "התאכזר והתעלל הנאשם לבעל חיים שלא כדין. תפס ארנבון מבוית בצבע לבן, אשר הסתובב בסמוך לחצר ביתו, כיבה סיגריה בוערת בעינו של הארנבון...באמצעות כבל עשוי מתכת חורר את אוזניי הארנב ובהתאכזרות ממשית תלש את אוזני הארנבון באמצעות כבל המתכת וקרע אותן בעודו בחיים".

   

  על פי כתב האישום, הנאשם הסריט את מעשי ההתעללות בטלפון הסלולרי והותיר את הארנבון הפצוע בשטח במשך שלושה ימים, עד אשר השליכו למות בשטח. השופט יעקב בכר הרשיע את הנאשם על פי הודאתו בעבירות של התאכזרות והתעללות בבעלי חיים והמתה במזיד של בעלי חיים. השופט קיבל את הסדר הטיעון בין הצדדים בנוגע לעבירת ההתעללות וההמתה במזיד, וצירוף עונש מאסר נוסף של כחודש בגין החזקת סכין.

   

  שרות המבחן העריך את מסוכנות הנאשם וקבע כי קיים סיכוי להישנות המקרים. השופט קבע בדבריו כי "חברה נאורה נמדדת לא רק ביחסה לבני אדם, אלא גם ביחסה לבעלי חיים וחובה על בני האדם להגן על בעלי החיים".

   

  תשעה חודשי מאסר ושנת מאסר על תנאי

  הנאשם שנעצר עד תום ההליכים לפני ארבעה חודשים, ימשיך לרצות חמישה חודשים נוספים בכלא, לאחר שנגזר עליו עונש מצטבר של תשעה חודשי מאסר. בנוסף הוטל עליו קנס בסך 2,000 שקלים.

   

  הנאשם חתם על התחייבות בסך 5,000 שלא לבצע עבירה דומה בשלוש השנים הקרובות. בנוסף נגזר עליו עונש מאסר על תנאי של שנה למשך שלוש השנים הבאות בתנאי שלא יעבור בתקופה זו עבירות בהן הורשע, עבירות אלימות.

  התביעה המשטרתית ציינה בכתב האישום כי מדובר בעבירה "שבוצעה ע"י הנאשם באכזריות, בהתנהגות שהעין והלב לא סובלים...הנאשם עד כה לא הביע חרטה על המעשים".

   

  עמותת "תנו לחיות לחיות" הודתה בתום פרסום גזר הדין למשטרה, לפרקליטות ולבית המשפט על ההתייחסות למעשה התעללות. "בכך למעשה שידרו כולם מסר מרתיע כלפי המתעללים והגנו על בעלי החיים. זוהי הפעם השלישית בחודשים האחרונים בה ניתן גזר דין הכולל עונש מאסר בפועל על עבירה של התעללות בבעל חיים, לאחר שבמשך שנים ארוכות לא פסק בית המשפט מאסר בפועל על המתעללים". עו"ד שגיב לוי, היועץ המשפטי של העמותה הדגיש כי "לראשונה בית המשפט קובע כי עבירות חמורות על חוק צער בעלי חיים בנסיבות מסוימות מהוות עילה למעצר עד תום ההליכים".

   

  בחודש שעבר גזר בית משפט השלום קרית גת עונש מאסר בפועל של 15 חודשים על תושב אשקלון שהטיח בקיר את גורת הכלבים של אחותו והרגה. לאחר שקבר את הגורה שב למקום והיכה את כלבתה השנייה של אחותו. החשוד נעצר ובתום חקירה, הגישו חטיבת התביעות במשטרה ומחלק תביעות לכיש כתב אישום בגין הרג והתעללות בבעלי חיים

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים