שתף קטע נבחר

נשאר בחוץ: ח"כ זחאלקה לא הוכנס לבית הנשיא

הנשיא ריבלין קיים היום פגישה עם ראשי רשויות מהמגזר הערבי, שר האוצר והשרה לשוויון חברתי. זחאלקה הגיע לבית הנשיא אבל לא הורשה להיכנס, בשל פגישתו עם משפחות המחבלים

 

הנשיא ריבלין. אנשיו הודיעו מראש לזחאלקה שלא יוכל להיכנס (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
הנשיא ריבלין. אנשיו הודיעו מראש לזחאלקה שלא יוכל להיכנס(צילום: אלי מנדלבאום)

הנשיא ראובן ריבלין סירב היום (ד') לאפשר לח"כ ג'מאל זחאלקה (הרשימה המשותפת) להיכנס לבית הנשיא, בשל פגישתו עם משפחות המחבלים. במשכן הנשיא נערכה היום פגישה בין ריבלין, ראשי רשויות ערביות, שר האוצר משה כחלון, השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל ומנכ"ל משרד ראש הממשלה אלי גרונר.

 

כשעתיים לפני האירוע ביקש ח"כ זחאלקה להשתתף בפגישה, אולם הנשיא ריבלין לא אישר את השתתפותו. אנשי בית הנשיא הודיעו זאת לעוזרים של זחאלקה, שהגיע בכל זאת והמאבטחים מנעו ממנו להיכנס. בעקבות זאת ביטלו את הגעתם ארבעת ראשי הרשימה המשותפת, איימן עודה, אחמד טיבי ומסעוד גנאים, שהוזמנו לשם אף הם.

 

המפגש עם משפחות המחבלים, בו השתתף ח"כ זחאלקה (צילום" צילום מסך מתוך התקשורת הערבית) (צילום
המפגש עם משפחות המחבלים, בו השתתף ח"כ זחאלקה(צילום" צילום מסך מתוך התקשורת הערבית)
 

הנשיא ריבלין אמר במפגש: "בעוד שלצערי הרב חברי כנסת בודדים בוחרים לחבל בצורה כזו או אחרת ביכולת שלנו לבסס אמון בינינו, אנחנו כאן היום כי אנחנו מאמינים בדרכנו. אני מצפה לשמוע מכם, מנהיגי הציבור הערבי, קול ברור על כך שקצה נפשו של הציבור הערבי מניסיונות נואלים אלה".

 

בפגישה הציגו גרונר וגמליאל התחייבות לפיה תוכנית החומש לסיוע למגזר הערבי תאושר ללא ההתניות שנוגעות לבנייה בלתי חוקית ולשירות לאומי. לפגישה הגיעו 67 ראשי רשויות, למעשה כל מי שהוזמן פרט לאחד שלא יכול היה להגיע בגלל אבל משפחתי. ראשי הרשויות ניצלו את הפגישה כדי לדבר על הבעיות שלהם עם מנכ"לי המשרדים הממשלתיים.

 

הנשיא ריבלין התייחס גם למותו של סרן במיל' אליאב גלמן: "קיבלתי עכשיו את הידיעה האיומה. אין מחילה לטרור, אין סובלנות לטרור, ועל כל היושבים כאן לגנות אותו בצורה נחרצת. אש הטרור שגבתה מאיתנו כל כך הרבה קורבנות בחצי השנה האחרונה, היא גם האש שתבעיר את הגשר שאנו מנסים לבנות כאן היום. אני שולח מכאן את תנחומי העמקים למשפחה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
הנשיא ריבלין, היום
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים