שתף קטע נבחר

מרכזית ומבוקשת: גבעת הסלעים בראש העין

שכונת גבעת הסלעים בראש העין נחשבת מבוססת ומאכלסת בעיקר תושבים שהגיעו אליה מערים אחרות במרכז הארץ. כמה עולה לקנות שם דירה?

בעוד 5-10 שנים מהיום צפויה ראש העין להפוך לאחת הערים המרכזיות והמבוקשות במרכז הארץ, בזכות הבנייה המסיבית שבה. מי שנחשבה לעיירת עולים עד לפני 30 שנה, מושכת היום זוגות צעירים, בין היתר גם לשכונת גבעת הסלעים. מדובר בשכונה מבוססת המאכלסת בעיקר תושבים שהגיעו אליה מערים אחרות במרכז הארץ. 

 

טורים נוספים במדור ביקור שכונה:

שקטה ונוחה: שכונת המייסדים בקריית מלאכי

פסטורלית: שכונת אלרואי בקריית טבעון

כבר לא מנומנמת: רובע הבנים בקריית גת

 

צפו: הצצה לשכונת גבעת הסלעים בראש העין

 

מיקום: שכונת גבעת הסלעים ממוקמת בצפון העיר ראש העין. היא תחומה בין הרחובות נתן שאול, דרך מנחם בגין, נחל רבה וקיבוץ גלויות.

 

אופי המגורים: הבנייה בשכונה מאופיינת ברובה בבנייה צמודת קרקע, של קוטג'ים טוריים ובניינים נמוכים בגובה של עד 3-4 קומות.

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

אופי וכמות האוכלוסייה: בשכונה מתגוררים כיום כ-3,000 תושבים. האוכלוסייה בשכונה מאופיינת כחברה בוגרת, של משפחות מתבגרות ויחסית ותיקות בשכונה, לצד משפחות משפרות דיור. התפלגות הגילאים בשכונה מצביעה על אחוז גבוה מאוד של אוכלוסייה בגילאי ה-50 לחייהם וילדים בגילאי חטיבת ביניים ותיכון, לצד אחוז גבוה של אוכלוסייה בגילאי ה-20, המייצגים את דור ההמשך המתבגר, שעדיין גר בבית הוריו.

 

המדד הכלכלי בשכונה הוא בינוני-גבוה - 7 מתוך 10. השכונה נחשבת איכותית, שקטה, עם גינות ופארקים ציבוריים ובתי ספר ברמה גבוהה. היא מתאימה לאוכלוסייה של משפחות משפרות דיור ובעלי יכולת כלכלית מעל הממוצע, המחפשים דיור צמוד קרקע או בנייה נמוכה במחיר יחסית שפוי למחירי הדיור במרכז הארץ.

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

מוסדות ציבור ושירותים: בשכונה יש מספר מוסדות ציבור ושירותים, כגון גני ילדים, בתי ספר, מרכז קהילתי, מרכז קניות ופנאי קניון הגבעה, קריית חינוך עם מגרשי ספורט, קופת חולים, תנועת הצופים ועוד.

 

השכונה נעזרת גם במוסדות ושירותים של השכונות הצמודות הנמצאות במרחק נסיעה קצר, וממרכזי קניות ורשתות שיווק קמעונאיות מהגדולות בארץ (רמי לוי, ויקטורי, שופרסל) ואף שוק עירוני בימי שישי.

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

מוקדי בילוי ופנאי בקרבת מקום: השכונה נהנית מגינות, פארקים ציבוריים ומרחבים ירוקים וממוקמת בקרבת יער ראש העין. היא סמוכה מאוד לטיילת צלילי המוזיקה העירונית - פארק המשתרע לאורך ואדי רבה החוצה את העיר. הגישה לערים במרכז הארץ כמו פתח תקווה, כפר סבא, רמת גן, תל אביב ועוד, מאפשרת לתושבים להגיע לאזורי בילוי ופנאי גם מחוץ לעיר.

 

תעסוקה: השכונה ממוקמת דרומית לאזור התעסוקה פארק תעשייה אפק ששוכנות בה חברות גדולות וידועות. אזור תעסוקה זה מספק מקורות תעסוקה רבים ומגוונים לתושבי השכונה והעיר ומחוצה לה. בנוסף היא סמוכה לאזור התעשייה לב הארץ ולמקורות תעסוקה רבות במרכז הארץ בכפר סבא, פתח תקווה, שוהם ותל-אביב.

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

תחבורה: המיקום של ראש העין הוא המקור לאטרקטיביות של העיר. מגבעת הסלעים יש תחבורה ציבורית סדירה למרכז העיר, לפתח תקווה, לתל-אביב ולתחנת הרכבת ראש העין צפון במחלף קסם. באמצעות הרכבת ניתן להגיע במהירות לתל-אביב. השכונה אף סמוכה לכניסה לכביש 6, לכביש 444 (דרכו ניתן להגיע לכיוון מודיעין וירושלים) ולכביש מכבית 471, דרכו ניתן להגיע בקלות לפתח תקווה, לגבעת שמואל, לקריית אונו ולתל-אביב, לכביש 4 ולכביש 5.

 

צפי פיתוח: שכונת גבעת הסלעים היא שכונה מאוכלסת ללא עתודות בנייה. הבנייה בעיר כיום מהווה את התחלת הבנייה בשכונה המזרחית החדשה פסגות אפק. מדובר במיזם משותף של העירייה עם משרד הבינוי והשיכון וכולל בנייה הדרגתית של 6 מתחמי מגורים בגבעות המזרחיות בעיר, סלילת כביש עורקי שיחבר את כביש 444 וכביש 5 ובניית מחלף חדש בכביש 5. השכונה עתידה לכלול כ-14 אלף בתי אב, ולהגדיל בכך את אוכלוסיית העיר ל-100 אלף תושבים.

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)
מחירי קנייה ממוצעים: דירת 3.5 חדרים בשכונה תעלה לכם כ-1.2 מיליון שקל, דירת 4.5 חדרים כ-1.45 מיליון שקל, דירות גן כ-1.55 מיליון שקל וקוטג'ים טוריים כ-2.3 עד 2.5 מיליון שקל.

 

מחירי שכירות ממוצעים: שכר דירה בשכונה נע סביב 4,300 שקל בחודש וקוטג'ים בין 6,000 ל-7,000 שקל בחודש.

 

הכותבת היא מנכ"לית אנגלו-סכסון. סייע באיסוף הנתונים: זמיר שמר, מנכ"ל חברת פוינטס מיפוי עסקי, המתמחה בייעוץ גיאוגרפי עסקי. עוד סייע באיסוף הנתונים: מוטי אלבז, זכיין אנגלו-סכסון בראש העין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
שכונת גבעת הסלעים בראש העין
צילום: עידו ארז
מומלצים