שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

יוצא לדרך: מתחם פינוי-בינוי ראשון בהרצליה

הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בהרצליה אישרה פרויקט התחדשות עירונית במתחם מנדלבלט-אבן עזרא בעיר. במסגרת הפרויקט יהרסו 5 מבני מגורים עם 84 דירות ישנות, לטובת 4 מגדלים עם 278 דירות חדשות

מתחם פינוי-בינוי ראשון בהרצליה יוצא לדרך: הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בעיר, המחזיקה בסמכות לאשר מתחמי פינוי-בינוי, הפקידה את תוכנית התחדשות עירונית במתחם מנדלבלט-אבן עזרא. במסגרת התוכנית יהרסו 5 בניינים ישנים בני 3-4 קומות עם 34 קומות משנות ה-60 של המאה הקודמת, לטובת שני מגדלים בני 14 קומות ועוד שני מגדלים בני 12 קומות עם 278 דירות בסך הכל. 

 

בקרוב: התחדשות עירונית ברמת אביב ג'

צפון ת"א: 23 מבנים יהרסו לטובת 9 מגדלים

 

את הפרויקט, הממוקם בין הרחובות פינסקר, אבן עזרא, אבן שפרוט ומנדלבלט, מנהלת חברת מטרופוליס העוסקת ביזמות אורבנית ובייזום ופיתוח פרויקטים של ההתחדשות העירונית, מזה 3 שנים. כעת היא מעריכה כי כבר לקראת סוף השנה תוכל להתחיל בהריסת המבנים. על פי החלטת העירייה, כ-20% מהדירות בתוכנית יהיו קטנות בשטח של 75 מ"ר לטובת זוגות צעירים.

 

ביולי 2013 קיבלה מטרופוליס אישור לפרויקט מהוועדה המקומית בהרצליה, ולאחר ההכרזה עליה כוועדה עצמאית היא קיבלה לידיה את הסמכות לתת את האישור הסופי. התוכנית, שתוכננה על ידי האדריכלית קיקה בראז, קודמה באמצעות תהליך של שיתוף הציבור וקיבלה את תמיכת תושבי האזור בטרם הועברה לדיון בוועדה והוחלט על הפקדתה.

 

כעת על החברה להשלים את דרישות העירייה לצורך הפקדת התוכנית. לאחר מכן ניתן יהיה להגיש בקשות להיתרי בנייה. אורן פלוטקין, מבעלי החברה המלווה את הפרויקט מראשית דרכו, ציין כי "הגענו לרגע הזה אחרי אין ספור מכשולים. לשמחתנו, בזכות גישתה של עיריית הרצליה, יתבצע חידוש של מתחם שלם בעיר. הפרויקט במנדלבלט-אבן עזרא הוא דוגמא ליוזמה של דיירים ויזמים, התמדה וסבלנות".

הדמיית הפרויקט. 278 דירות חדשות (הדמיה: קיקה בראז) (הדמיה: קיקה בראז)
הדמיית הפרויקט. 278 דירות חדשות(הדמיה: קיקה בראז)

אודי בלום, מנכ"ל החברה, הוסיף כי "פרויקט מנדלבלט-אבן עזרא הוא מבין הראשונים שהתחלנו לקדם במסגרת תוכנית אסטרטגית לחידוש מתחמי מגורים. אחרי עבודה מאומצת אנו שמחים לקבל את האישור המיוחל של הוועדה. לאורך החודשים האחרונים נוכחנו להירתמות של מחלקת ההנדסה בעירייה, בראשות מהנדס העיר מייק סקה וסגניתו אדריכלית תמר פוריה-שרביט, מנהלת המחלקה להתחדשות עירונית".

 

לדברי ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, "קידום התוכנית הוא צעד נוסף בתנופת ההתחדשות העירונית שאנו מקדמים בעיר, תוך שימת דגש על שיתוף הציבור. רק תהליכים מסוג זה יאפשרו לנו להוסיף מקומות מגורים לדור הצעיר בהרצליה תוך שיפור איכות חיי התושבים הוותיקים". מנכ"ל העירייה, יהודה בן עזרא, אמר כי "הליווי של העירייה מבטא את הרצון להבטיח שבמקום תקום שכונת מגורים באיכות גבוהה לשביעות רצון התושבים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: קיקה בראז
הדמיית הפרויקט בהרצליה
הדמיה: קיקה בראז
מומלצים