שתף קטע נבחר

196 זוכים בתוכנית מחיר מטרה בראש העין

נסגרה ההרשמה להגרלה הראשונה של תוכנית מחיר מטרה בראש העין, במסגרתה ייבנו 196 דירות במחיר הנמוך ב-30% מהשוק. דירות בשטח של 112 מ"ר יעלו החל מ-1.1 מיליון שקל. הרשמה ל-38 דירות נוספות עדיין פתוחה לזכאים, ובהמשך יפתחו הגרלות נוספות הן בראש העין והן במודיעין

משרד הבינוי והשיכון פרסם היום (א') את תוצאות ההגרלה הראשונה של תוכנית מחיר מטרה בראש העין. בחודש ינואר האחרון נפתחו שתי הגרלות לשני פרויקטים בעיר - האחד של חברת גיא ודורון לוי להקמת 196 דירות; והשני של חברת אדור פרויקטים להקמת 38 דירות. כעת הושלמה ההגרלה הראשונה, אליה נרשמו 6,062 זכאים שהתחרו על 196 דירות מוזלות.

 

דירת 112 מ"ר בראש העין ב-1.1 מיליון שקל

מחיר למשתכן ומחיר מטרה - מה ההבדלים?

מחיר מטרה בראש העין: מהי ההנחה לדירה?

 

במהלך החודש הקרוב יזמינו הקבלנים את הזוכים למפגש הסבר על הפרויקט, כדי שאלה יוכלו לבחור את הדירות שברצונם לרכוש. בסך הכל מדובר ב-953 יחידות דיור המיועדות לשיווק במחיר הנמוך בכ- 30% ממחיר השוק, כאשר בתקופה הקרובה תיפתח הרשמה להגרלה לשאר הדירות. כמו כן, תיפתח הרשמה להגרלה עבור תוכנית מחיר מטרה במודיעין הכוללת 524 דירות.

 

במסגרת הפרויקט שההגרלה עבורו נסגרה היום, דירת 4 חדרים בשטח של 112 מ"ר, עם מרפסת בשטח של 32 מ"ר כולל מחסן בשטח של 8 מ"ר וחניה, תעלה החל מ-1.143 מיליון שקלים; דירת 5 חדרים בשטח של 132 מ"ר, עם מרפסת בשטח של 14 מ"ר כולל מחסן בשטח של 9 מ"ר וחניה, תעלה החל מ-1.306 מיליון שקלים.

 

לדברי אושרי זפרני, סמנכ"ל השיווק והמכירות בחברת גיא ודורון לוי, "אנו שמחים להיות החברה החלוצה שיישמה, הלכה למעשה, את תוכנית מחיר מטרה - הפותחת בפני אוכלוסיות רבות יותר את האופציה לרכוש דירה במחיר נגיש. אנו רוצים לברך את כל הזוכים בהגרלה של משרד השיכון במסגרת תוכנית מחיר מטרה בראש העין. בימים אלה אנו מזמינים את הזוכים למשרדי החברה בראש העין כדי לממש את הזכייה על פי הנחיות משרד הבינוי והשיכון".

הדמיית הפרויקט בראש העין שההגרלה אליו נסגרה (הדמיה: A.A STUDIO) (הדמיה: A.A STUDIO)
הדמיית הפרויקט בראש העין שההגרלה אליו נסגרה(הדמיה: A.A STUDIO)

 

בניגוד למחיר למשתכן: זכאים חסרי דירה וגם משפרי דיור

בתוך כך, נפתחו בשבוע האחרון ההרשמות לשתי ההגרלות הראשונות בתוכנית מחיר למשתכן בעיר עפולה, המיועדת לזוגות צעירים וזכאים חסרי דירה. מדובר ב-167 יחידות דיור של חברת י.ס.ד בעמק יזמות ובנייה ו-71 יחידות דיור של חברת א.נ. בונים בעמק. עד כה נרשמו לשתי ההגרלות כ-3,000 מתחרים, כאשר חלק מהזכאים נרשמו לשתי ההגרלות.

 

תוכנית מחיר מטרה, בדומה לתוכנית מחיר למשתכן, היא שיטת שיווק קרקעות המאפשרת לרוכשי דירה ראשונה (חסרי דירה) לרכוש דירות מוזלות במחיר שנקבע מראש. במקרה של מחיר מטרה, זכאים להשתתף בתוכנית גם משפרי דיור בעלי דירה יחידה שיתחייבו למכור את דירתם בתוך 12 חודשים מיום האכלוס בדירת מחיר מטרה (כדי שלא יחשבו משקיעי נדל"ן). מכירת הדירות תתבצע תוך מתן עדיפות לחסרי דירה ביחס של 3 ל-1 בהגרלה לעומת משפרי הדיור.

 

התוכנית קודמה על ידי שר הבינוי והשיכון הקודם, אורי אריאל, יחד עם תוכנית מע"מ 0% של שר האוצר לשעבר, יאיר לפיד. תוכנית מע"מ 0% לא הבשילה לכדי ביצוע, אולם בתוכנית מחיר מטרה יצאו לדרך שני המכרזים בראש העין ובמודיעין ערב נפילת הממשלה הקודמת.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
בנייה חדשה בראש העין
צילום: עידו ארז
מומלצים