שתף קטע נבחר

מאות יהודים בכנס עלייה: "אנחנו לא מפחדים"

פיגועי דקירה? החרם על ישראל? הצחקתם אותם: עלייה של 30% נרשמה במספר המתעניינים בעלייה ארצה. כ-1,300 יהודים - צעירים, משפחות ואקדמאים - הגיעו ליריד העלייה המרכזי של "נפש בנפש" בניו-יורק, כדי לבנות עתיד חדש בישראל: "זה הבית שלי, וחשוב לי להיות שם ולתרום"

 (צילום: שחר עזרן) (צילום: שחר עזרן)
(צילום: שחר עזרן)

 

לא פיגועי הדקירה ולא החרם על ישראל משפיעים על היהודים האמריקאים שהגיעו אתמול (יום א') לאירוע העלייה של ארגון "נפש בנפש". המסר החד שעלה משיחות עימם היה אחיד: אנחנו לא מפחדים.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >> 

 

ה"מגה איוונט" שנערך במרכז מנהטן שבניו-יורק, נחשב לאירוע העלייה הגדול ביותר שעורך "נפש בנפש" מדי שנה, ומביא לרוב מעל לאלף מתעניינים בכל הגילאים. השנה נרשם מספר שיא, כשלכנס בניו יורק נרשמו יותר מ-1,300 אנשים, עלייה של כ-30% מהשנה שעברה.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

״אין בי פחד לבוא לארץ בגלל הדקירות", אומר ארי בורנשטיין (24). "גם בניו-יורק קורים דברים, ולא המרחק מהמשפחה ולא המצב הבטחוני מפחידים אותי. אני פשוט רוצה להיות בארץ״.

 

רוצה להשפיע בישראל בתחום הסטרטאפ

האירוע במנהטן מהווה את יריית הפתיחה לסדרת ירידי עלייה בצפון-אמריקה: לוס-אנג'לס, פלורידה, טורונטו,

מונטריאול, שיקאגו, בולטימור וושינגטון. האירוע נעשה בשיתוף משרד העלייה והקליטה, "הקרן הקיימת לישראל", הסוכנות היהודית ו-USA-JNF .

 

במשך יום שלם הוצעו למתעניינים דוכנים במגוון תחומים, שייסייעו להם להתחיל את תהליך העלייה לארץ כבר מארצות הברית. אותם דוכנים כללו תחומים של מציאת עבודה, התיישבות בגליל והנגב, גיוס לצה"ל, תעסוקה, ביטוח, משכנתאות ועוד.

 

ואם תהיתם למה איש הייטק צעיר עם משרת חלומות ב"מיקרוסופט", רוצה לעלות רק בשביל להמשיך לעבוד בסניף הישראלי של החברה, בתחום הסטארטאפ – תשמעו מה יש לבורנשטיין להגיד: ״ישראל זה הבית שלי וחשוב לי להיות שם ולתרום".

 

"נכון, הקריירה שלי פה מדהימה, אבל אני בטוח שלפניי קריירה מדהימה גם בארץ. אני הולך לעבוד עם סטארטאפים בישראל, ולעזור להם לפרוץ מבחינה גלובלית. אחת מהסיבות שאני מגיע לארץ היא כדי שאני אוכל להשפיע בתחום הזה״.

 

הדבר החשוב ביותר: תעסוקה

השנה הגיעה לאירוע מנכ"לית המשרד לפיתוח הנגב והגליל, סיגל שאלתיאל הלוי, שהכריזה על תוכנית הטבות

מיוחדת לעולים לאזורים אלה, המשלימה את תוכניות "עולים לצפון" ו"עולים לדרום" שמפעיל ארגון "נפש בנפש". במסגרת הטבות אלו נכללת אף השתתפות בשכר הדירה וכן עזרה במציאת עבודה באזורים אלה.

 

המבקרים התחלקו לשלושה מסלולים: לעוסקים במקצועות הרפואה, לפנסיונרים ולצעירים, כשבין השירותים – ניתנו גם ייעוץ משפטי וחברת השמה. גם השנה הביא הארגון עולים צעירים שישמשו דוגמה חיה לעלייה מוצלחת.

 

זאב גרשינסקי, סמנכ"ל "נפש בנפש", אמר כי "הדבר הכי חשוב בכנס זה לתת את הביטחון לעולה או למועמד לעלייה שהוא יכול לעשות את זה. אחד מהחידושים הוא שחצי מהצוות של 'נפש בנפש' נמצא פה כדי לתת מענה של אחד-על-אחד, במיוחד בנושא תעסוקה".

 

"המוטו שלנו הוא לעשות צעד אחד לקראת עלייה. אתה לא חייב לשנות את החיים שלך בבום. אם אי-פעם חשבת על ישראל כיעד, אנחנו מבקשים שתבוא לשמוע".

 

5,000 חיילים בודדים

הרב יהושע פס, מייסד ומנכ"ל "נפש בנפש", אמר כי "היריד בניו-יורק, והכנסים הרבים שנערוך בשבוע הקרוב בכל

רחבי צפון-אמריקה, מלמדים על הפוטנציאל הרב שעוד טמון עבור ישראל בעלייה מצפון-אמריקה.

 

"מדי שנה בתקופה זו אנחנו זוכים לפגוש אלפי יהודים אמריקאים המבקשים לעשות את הצעד המשמעותי ולבנות את חייהם מחדש בארץ. לנו נתונה הזכות לסייע לכל אחד ואחת מהם למצוא את הדרך לפרוט את החלום הציוני שלהם למעשה, ולתרגם את זה לאבני הדרך האישיות, המקצועיות והמשפחתיות שבסופן נזכה לראות אותם מקימים בית בישראל".

 

ארגון "נפש בנפש" שהוקם בשנת 2002 היה שותף בהבאתם ארצה של למעלה מ-45 אלף עולים מצפון-אמריקה. בזכותו התגייסו לצה"ל כ-5,000 עולים, וכ-3,800 עולים התיישבו בפריפריות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שחר עזרן
1,300 משפחות וצעירים
צילום: שחר עזרן
מומלצים