שתף קטע נבחר

תיירת נפצעה מאבן: "מיד לאחר הטיפול, אמשיך לטייל בישראל"

חברי המקויה מתגוררים ביפן, אבל לבם בישראל, ופיגועים? ממש לא מפחידים אותם. גם אחרי שאחת מחברות הקבוצה נפגעה כתוצאה מיידויי אבנים בירושלים, הם ממשיכים "להתפלל על ישראל". "אני שמחה שהגעתי לארץ, ולא מתחרטת", אומרת רומיקו פוג׳יווארה. "אמשיך לטייל, ואצטרף לקבוצה אחרי הטיפול בהדסה"

רומיקו פוג'יווארה (צילום: דוברות הדסה עין כרם) (צילום: דוברות הדסה עין כרם)
רומיקו פוג'יווארה(צילום: דוברות הדסה עין כרם)

 

אהבה ללא תנאי: במסגרת סיור של חברי כת המקויה – יפנים אוהבי ישראל – נפגעה תיירת בת 69 מיידוי אבנים באזור שער האריות בירושלים. היא פונתה לחדר המיון בהדסה עין כרם כשמצבה קל, שם סיפרה על ההלם, והנחישות שלא לוותר – ולא לפחד.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >> 

 

״מאוד הופתעתי מהפגיעה של האבן", שחזרה רומיקו פוג'יווארה. "באותו הרגע התפללתי, ולכן לא הבנתי מה הכאיב לי". חברי המקויה מתגוררים ביפן, אבל לבם בישראל, ופיגועים? ממש לא מפחידים אותם.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

"חברי הקבוצה מתפללים בשבילי, אז לא נפגעתי קשה", אמרה התיירת. "אני עדיין שמחה שהגעתי לארץ, ולא מתחרטת". היא הכריזה כי "אמשיך לטייל, ואצטרף בקרוב לקבוצה אחרי הטיפול בהדסה״.

 

 

"אמרו לי שאני מוזרה"

הם מדברים עברית שוטפת במבטא יפני, שרים שירי אהבה לארץ ישראל – ושואפים להתפלל בירושלים: עשרות מחברי כת המקויה היפנית מבקרים בימים אלה בארץ, וערכו אתמול (יום א') צעדה ברחובות ירושלים. היום המשיכו בסיורם. "רוב היפנים לא יודעים מה המצב פה מבחינה ביטחונית", אומר יאיר יורסו. "כולם חושבים שמסוכן פה מאוד".

 

 (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
(צילום: אלי מנדלבאום)

 

העברית שבפי אסתר עוד קצת מגומגמת, אבל נוח אבנזומי ויאיר יורסו מגלגלים את השפה על לשונם במהירות. כולם מספרים כי למדו עברית "בשביל לקרוא את התנ"ך בשפת המקור".

 

"מדי שנה אנחנו חוזרים ומתפללים בארץ", מספר אבנזומי. "השנה, אחרי ששמעתי על הפיגועים שהיו כאן, החלטתי להשתתף במשלחת. התפללנו לפני המצעד בכותל המערבי על שלום ירושלים". 

 

 (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
(צילום: אלי מנדלבאום)

 

לא כולם ביפן מביני את המשיכה של המקויה ליהדות ולישראל. אסתר מספרת ש"אמרו לי שאני מוזרה", ואבנזומי מבהיר כי שונאי ישראל לא מפחידים אותם.

 

"אמונתנו מבוססת על התנ"ך", הוא מבהיר. "לכן אנו קוראים בתנ"ך 'יברכך ה' מציון'. הברכה המקורית יוצאת מציון, כמו שנאמר: 'כי מציון תצא תורה ודבר ה' מירושלים'. אנחנו מאמינים בזה, ורוצים להגשים במקצת את מה שכתוב בתנ"ך".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
יאיר יורסו. עברית שוטפת עם מינימום מבטא
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים