שתף קטע נבחר

זוכי מחיר מטרה: "מרגש - לא חשבתי שאזכה"

הושלמה הגרלה ראשונה במכרז מחיר מטרה בראש העין, שבה זכו 196 איש מתוך 6,062 נרשמים. צפו בזוכים מקבלים פרטים ראשונים על הפרויקט

משרד הבינוי והשיכון פרסם השבוע את תוצאות ההגרלה הראשונה של תוכנית מחיר מטרה בראש העין , לאחר שבחודש ינואר האחרון נפתחו שתי הגרלות לשני פרויקטים בעיר - האחד של חברת גיא ודורון לוי להקמת 196 דירות; והשני של חברת אדור פרויקטים להקמת 38 דירות. כעת הושלמה ההגרלה הראשונה, אליה נרשמו 6,062 זכאים שהתחרו על 196 דירות מוזלות. אתמול (ג') הגיעו הזכאים לכנס שערכה חברת גיא ודורון לוי באזור התעשייה פארק אפק בעיר כדי לשמוע על הפרויקט. צפו בכתבה:

 

 

בסך הכל מדובר ב-953 יחידות דיור המיועדות לשיווק במחיר הנמוך בכ-30% ממחיר השוק, כאשר בתקופה הקרובה תיפתח הרשמה להגרלה לשאר הדירות. כמו כן, תיפתח הרשמה להגרלה עבור תוכנית מחיר מטרה במודיעין הכוללת 524 דירות.

 

במסגרת הפרויקט שההגרלה עבורו נסגרה השבוע, דירת 4 חדרים בשטח של 112 מ"ר, עם מרפסת בשטח של 32 מ"ר כולל מחסן בשטח של 8 מ"ר וחניה, תעלה החל מ-1.143 מיליון שקלים; דירת 5 חדרים בשטח של 132 מ"ר, עם מרפסת בשטח של 14 מ"ר כולל מחסן בשטח של 9 מ"ר וחניה, תעלה החל מ-1.306 מיליון שקלים.

 

תוכנית מחיר מטרה, בדומה לתוכנית מחיר למשתכן, היא שיטת שיווק קרקעות המאפשרת לרוכשי דירה ראשונה (חסרי דירה) לרכוש דירות מוזלות במחיר שנקבע מראש. במקרה של מחיר מטרה, זכאים להשתתף בתוכנית גם משפרי דיור בעלי דירה יחידה שיתחייבו למכור את דירתם בתוך 12 חודשים מיום האכלוס בדירת מחיר מטרה (כדי שלא יחשבו משקיעי נדל"ן). מכירת הדירות תתבצע תוך מתן עדיפות לחסרי דירה ביחס של 3 ל-1 בהגרלה לעומת משפרי הדיור.

 

התוכנית קודמה על ידי שר הבינוי והשיכון הקודם, אורי אריאל, יחד עם תוכנית מע"מ 0% של שר האוצר לשעבר, יאיר לפיד. תוכנית מע"מ 0% לא הבשילה לכדי ביצוע, אולם בתוכנית מחיר מטרה יצאו לדרך שני המכרזים בראש העין ובמודיעין ערב נפילת הממשלה הקודמת.

 

בהכנת הידיעה השתתפה הילה ציאון


פורסם לראשונה 08/03/2016 17:41

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים