שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

אושר: 5,500 יח"ד ומתחם תעסוקה בראשל"צ

הוועדה הארצית לתכנון ובנייה דחתה ערר שהגישה עיריית בת ים להקמת מתחם האלף במערב העיר. מדובר בתוכנית לאזור תעסוקה ענק החולש על כ-1,500 דונם ויכלול לצד משרדים ועסקים גם דיור בר-השגה ודיור מוגן

אושר סופית מתחם תעסוקה ומגורים ענק במערב ראשון לציון: מדובר בתוכנית מתחם האלף שתכלול כ-5,500 יחידות דיור ו-1.7 מיליון מ"ר שטחי תעסוקה במתחם האלף במערב ראשון לציון.

 

אושרה הקמת 5,000 דירות במערב ראשל"צ

ראשון לציון: אושרה תוכנית ל-5,000 דירות

 

התוכנית אושרה באוגוסט 2015, אולם עיריית בת ים הגישה נגדה ערר בטענה שהקמת המתחם תפגע בתוכניות להקמת מתחמי מסחר ותעסוקה בשטחה. הוועדה הארצית לתכנון ובנייה דחתה היום (ג') את הערר, ובשבועות הקרובים יחל השיווק של השטחים שבבעלות העירייה.

 

מדובר בתוכנית ענק המקודמת בשנים האחרונות וחולשת על שטח של כ-1,500 דונם. היא מהווה חלק משדרה עירונית מרכזית המקשרת בין חלקי העיר - ממזרח, דרך מרכז העיר ההיסטורי ועד לים; ומהשתלבותה בסביבה - אזור התעשייה ראשון אילון מצפון והסופרלנד והאגמים מדרום.

השטח המיועד לבנייה. חולש על כ-1,500 דונם (באדיבות עיריית ראשון לציון) (באדיבות עיריית ראשון לציון)
השטח המיועד לבנייה. חולש על כ-1,500 דונם(באדיבות עיריית ראשון לציון)

הדמיית המתחם. 5,500 דירות ו-1.7 מיליון מ"ר לעסקים (באדיבות טוטם הדמיות) (באדיבות טוטם הדמיות)
הדמיית המתחם. 5,500 דירות ו-1.7 מיליון מ"ר לעסקים(באדיבות טוטם הדמיות)

 

דיור מוגן, מעונות ורכבת קלה

מתוך 5,500 הדירות החדשות שייבנו, כ-1,500 יחידות יהיו מיועדות לדיור מוגן ו-1,000 דירות יהיו קטנות ומיועדות לדיור בר-השגה. שטחי התעסוקה יכללו משרדים, שטחי מסחר, מסעדות, מוסדות מחקר וחינוך, מעונות סטודנטים, מוסדות ציבור, פארק עירוני ומתחמי פנאי ונופש. התוכנית אמורה להסדיר את המתחם לטובת הרכבת הקלה.

 

לדברי ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, "מתחם זה יהווה את מרכז העסקים העתידי של ישראל. לראשונה, מוקם במרכז המדינה מתחם עסקים שאין עליו אילוצי תכנון מהעבר ולכן הגמישות התכנונית היא מרבית. אנחנו מתכננים מתחם עסקים שיהווה את חוד החנית של מתחמי העסקים בישראל, אשר יתאים לחברות ותאגידים מרכזיים במשק שמבקשים להיות בחזית החדשנית".

 

במינהל התכנון ציינו, עם אישור המתחם באוגוסט, כי מתחם האלף מהווה את עתודת הקרקע המשמעותית ביותר לפיתוח העיר, הנהנה מיתרון מיקום בהיותו סמוך לתחנת רכבת משה דיין על קו תל-אביב-אשדוד, לקווי רכבת קלה עתידיים, נגישות לכבישים ארציים (20 ו-431 המגיע ישירות למתחם), בסמיכות לשני צירי הרוחב העיקריים של ראשון לציון - שדרות משה דיין, רחבעם זאבי ושדרות רבין, וכן בשל קרבתו לחוף הים.

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות טוטם הדמיות
הדמיית מתחם האלף בראשל"צ
באדיבות טוטם הדמיות
מומלצים