שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  עכשיו הן אחיות: יוצרי המטריקס הפכו לנשים

  ארבע שנים אחרי שיוצר "המטריקס" לארי וואצ'ובסקי עבר ניתוח לשינוי מין והפך ללאנה, הכריז גם אחיו ושותפו אנדי שהוא טרנסג'נדר. "מעכשיו קראו לי לילי", חשף בטור אישי

  כשהאחים לארי ואנדי וואצ'ובסקי הציגו את עצמם לעולם בשנות ה-90, הם היו מוכרים כ"הוואצ'ובסקים" - תסריטאים ובמאים. אחרי יציאת סרטם פורץ הדרך "המטריקס" ב-1999, הפכו האחים וואצ'ובסקי ליוצרים ידועים ומוערכים. מאז הפך לארי הבכור ללאנה, לאחר שעבר הליך של שינוי מין לפני ארבע שנים. והחל מהיום יש לקרוא לאחים וואצ'ובסקי האחיות וואצ'ובסקי, אחרי שגם אנדי יצא לאור כטרנסג'נדרית, והודיע: "מעכשיו קראו לי לילי".

   

   

  בטור אישי וחושפני בעיתון Windy City Times שיוצא בשיקגו, מספרת לילי וואצ'ובסקי בגילוי לב על השינוי. "ידעתי שבנקודה מסוימת אצא באופן פומבי", כתבה, "כשאת חיה כטרנסג'נדרית קשה להסתיר את זה. רק רציתי - הזדקקתי - לקצת זמן כדי לסדר את הראש, להרגיש בנוח. אבל בסופו של דבר את לא יכולה להחליט על זה". בכך רומזת לילי לכך שכתבי הרכילות גם גילוי את דבר השינוי שעברה, והתכוונו לפרסם זאת ללא רשותה.

   

  לאנה ואנדי וואצ'ובסקי לפני כארבע שנים (צילום: MCT) (צילום: MCT)
  לאנה ואנדי וואצ'ובסקי לפני כארבע שנים(צילום: MCT)

  לילי בת ה-48 גם התבטאה בנוגע למעמדם של הטרנסג'נדרים בחברה האמריקנית. "אנחנו עדיין מוכפשים ומושמצים בתקשורת כשמודעות תוקפניות מציגות אותנו כטורפים פוטנציאלים, כדי להרחיק אותנו אפילו מחדרי שירותים", קבעה. "אז כן, אני טרנסג'נדרית. וכן, אני השתניתי". היא הוסיפה כי אליסה בלסינגיים, בת זוגה מאז 1991, תומכת בה במהלך, וכך גם משפחתה וחבריה.

   

  עכשיו, האחיות וואצ'ובסקי יכולות להשאיר מאחוריהן את החשש מחשיפה, ולהתמקד אולי בשיקום הקריירה הקולנועית שלהן. אחרי האכזבה הקופתית מיצירתן יוצאת הדופן "ענן אטלס" ב-2012, והכישלון המסחרי והקולנועי של "עלייתה של ג'ופיטר" אשתקד, מעמדן בהוליווד נמצא בשפל. אולי הגיע הזמן גם לשינוי כיוון מן ההיבט הזה. 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: The Windy City Times
  לילי וואצ'ובסקי
  צילום: The Windy City Times
  לאתר ההטבות
  מומלצים