שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

בת ים: 1,000 דירות מוזלות בשטחי ציבור

מועצת עיריית בת ים אישרה את הצעת ראש העיר להקים לראשונה מתחמי דיור בר-השגה בשטחים חומים. המשמעות: העירייה תוכל לשחרר מכרזים לבנייה של כ-1,000 דירות לצעירים, קשישים וסטודנטים בהנחות של עד 30% על קרקע ציבורית - מלי שתיאלץ לעשות שינוי לייעוד הקרקע

במקום שטחים ציבוריים - דיור בר-השגה. ל-ynet נודע כי מועצת העיר בת ים אישרה בשבוע שעבר את הצעת ראש העיר להקים בשטחים חומים (שטחי ציבור) מתחמים לדיור מוזל. מדובר בדיור בר-השגה לזוגות צעירים שיציע דירות בהנחה של 10%-30% ממחיר השוק, לצד דיור מוגן לקשישים ועולים וכן מעונות לסטודנטים.

 

כתבות נוספות על בת ים בערוץ הנדל"ן :

בת ים: קבוצת רכישה תקים מגדל בפארק הים

בת ים: 1,140 דירות חדשות במקום 224 ישנות

בת ים: 500 דירות במקום קאנטרי קלאב

 

בעיריית בת ים מציינים כי בחודשים הקרובים יפורסמו 4 מכרזים להקמה של כ-1,000 יחידות דיור מוזל באמצעות חברת חוף בת ים ליזמות ופיתוח, שהוסמכה לנהל הליך זה. מדובר בשטחים בעיקר בשכונת פארק הים החדשה, שתכלול בסופו של דבר כ-10,000 יחידות דיור חדשות במערב העיר. בהמשך יתפרסמו מכרזים נוספים לעוד כ-1,000 דירות בהישג יד ברחבי העיר, במסגרת של התחדשות עירונית ושל בנייה חדשה.

הדמיית מתחם פארק הים בבת ים (הדמיה: THE CUBE) (הדמיה: THE CUBE)
הדמיית מתחם פארק הים בבת ים(הדמיה: THE CUBE)

נזכיר כי במטרה להתמודד עם משבר הדיור,  בשנת 2014 העניק שר הפנים דאז, גדעון סער, לרשויות המקומיות את הסמכות לבנות דיור בר-השגה על קרקע ציבורית - מבלי שתיאלץ לעשות שינוי ייעוד לקרקע. קרקע ציבורית נועדה להקמה של מבני ציבור כגון קופות חולים, מוסדות לימוד חובה וכו', וההנחה המרכזית הייתה שמרבית שטחים אלו מבובזים משום שאין בהם שימוש. עם זאת, עד כה נראה כי מרבית הרשויות המקומיות לא קידמו תוכניות בנייה מעין אלה, ככל הנראה בגלל חוסר כדאיות כלכלית. במינהל התכנון מציינים כי בשלב זה קיימות עיריות שמנסות לקדם תוכניות מסוג זה בשטחים הציבוריים.

 

"המועצה אישרה את ההחלטה מתוך הבנה שיש אוכלוסיות שצריך לעזור להן", אומר ל-ynet אסף רג'ואן, עוזר למנכ"ל העירייה. לדבריו, "כיום ישנם שטחים חומים (שטחי ציבור - ה.צ) שהוגדרו מראש כי ניתן יהיה לבנות עליהם דיור בהישג יד מבלי לשנות את ייעודם, וקיימים שטחים נוספים שממתינים לשינוי תב"ע (תוכנית בניין עיר - ה.צ)". לדברי רג'ואן, בת ים היא העיר הראשונה שמרימה את הכפפה בנושא, למרות שהוחלט לייעד קרקעות ציבוריות למגורים כבר לפני כשנתיים.

 

"המטרה היא לייצר תמהיל מגוון של כל האוכלוסיות במסגרת של מכרזים אלה - הרי הכי פשוט לבנות אלפי דירות יוקרה שאף אחד חוץ מבעלי כיסים עמוקים לא יוכל לקנות", הוא ממשיך. "מעבר לכך, העובדה ששטחי הציבור שעליהם ניתן לבנות דיור בר-השגה נמצאים בעיקר בשכונת פארק הים, מאפשרת גם למי שידו אינה משגת לגור בקרבת הים".

 

לדברי ראש העיר, יוסי בכר, "הקמת מתחמי דיור בר-השגה היא משימה עירונית ולאומית ראשונה במעלה, שתיתן מענה לאוכלוסיות השונות שאין ביכולתן לממן לעצמן דיור במחירי השוק הגבוהים של היום. עלינו כחברה וכרשות להבטיח שקורת גג תהיה זכות בסיסית, וזאת נעשה באמצעות הקמת דיור בר-השגה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: בני דויטש
בת ים. זוגות צעירים, סטודנטים וקשישים באותה שכונה
צילום: בני דויטש
מומלצים